Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Főállású anya akarok lenni, a...

Főállású anya akarok lenni, a férjem nem akarja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy gyerekem, úton a második baba. Nincs bajom a munkámmal, de szeretném az életem a gyerekeimnek szentelni. A férjem nem akarja, pedig keres annyit, hogy megéljünk. Szerinte hiányozna az a pénz és nem akarja, hogy eltunyuljak otthon. De nekem ez volt a vágyam mindig, hogy anya legyek, elláthassam a családomat. Mit tanácsoltok, hogy győzzem meg?
2011. máj. 6. 17:47
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de én úgy tudom, hogy törvényileg az lehet főállású anyuka (non-stop otthon), ha 3 v. 4 gyermeke van. Ilyenkor kapsz az államtól pénzt. Pontosan mennyit azt nem tudom. Ennek utána kell nézni.


De, ha úgy akarsz fő állású anya lenni, hogy semmi "kereslet", akkor a férjeddel ezt mindenképpen beszéljétek át még egyszer.. csak ne járj az agyára ezzel. Ésszerűen számoljátok ki, hogy a te eddigi munkádból adódó fizetésed honnan esne ki.

Ha tud ésszerű magyarázatot adni rá, akkor fogadd el. Ha nem, akkor még mindig van esélyed az elképzelésed megvalósításához.

2011. máj. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
88%
az ok,hogy most van pénz,de egyszer fent-egyszer lent!És ha lent lesztek,akkor nem lesz mindegy hogy hány éhes száj van otthon:/
2011. máj. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
24%

Ne ez az ellenpárja a másik kérdésnek.

Azt hiszem mindkettőre a válasz az, hogy mindenkinek önmagának kell eldöntenie,hogy mit akar csinálni, mi jó neki.

Aki otthon akar maradni,az maradjon és aki dolgozni akar menni, az menjen.

A házastárs pedig lesz szives elfogadni és támogatni ezt a döntést.

2011. máj. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig arra vágytam,h anya legyek,de olyan anya,aki tud mit mesélni a férjének és a gyerekek példát vehetnek róla,h tanult és megállja a helyét a munkahelyén is. Szüleim 3 gyereket neveltek fel,anyukám 3-4 éves korunkban visszament dolgozni. Mégis azt mondthatom,hogy soha nem éreztem azt,hogy az anyukám első sorban nem anya lenne. Nála jobb anyukát el se tudok képzelni. Több mint 30 éve vannak együtt és imádják egymást. A baráti körben láttam rá példát,hogy azért laposodott el pár kapcsolat,mert anyuka otthon ült,apuka gürizett és ez feszültségeket okozott.Szerintem keress egy 6 órás állást és akkor mind a ketten elégedettek lehettek.
2011. máj. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Később még akarok minimum egy gyerkőcöt, egy lányt, mivel a második baba is fiú lesz. :)
2011. máj. 6. 18:03
 16/34 anonim ***** válasza:
56%
Elvárod a férjedtől hogy dolgozzan mint az állat, keresse a pénzt, te meg egész életedben otthon hepizz??
2011. máj. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
88%
Nekem az jutott az eszembe, hogy lehet hogy a férjednek egy biztonság érzetet ad, ha te is dolgozol.
2011. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Pont ezt akartam írni,hogy vállalj be még egy babát,és akkor lehetsz fő állású anyuka.Addig is még van két éved,annyit még biztosan otthon leszel a 2.picivel,és utána jöhet a 3.

Ha ezt szeretnéd,beszéljétek meg,így már biztosan nem lesz kifogása a férjednek.Ne törődj a sok,írigy,megkeseredett hozzászólóval!Sok sikert,és sok boldogságot kívánok!

2011. máj. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
81%
Pár kérdéssel lejjebb van egy kérdező, aki pont ilyen nőt keres.. menj hozzá.
2011. máj. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
70%

Annak a kérdezőnek van sajátja :-)

Hogy nem talál egymásra a kereslet-kínálat! :-O

2011. máj. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!