Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nappali tagozatos diák...

Ha nappali tagozatos diák vagyok egyetemen és a gyerekem bölcsibe jár attól én még kaphatok GYET-et és lehetek főállású anya?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvastam, hogy akkor a gyerek max. 5 órát lehet a bölcsiben és nem lehet mellette dolgozni. Én nem dolgozom, hanem tanulok, így a bölcsibe teljes időre beveszik. De ha GYET-et igényleg, akkor lecsökken 5 órára? Vagy GYET és a tanulás együtt nem lehetséges?
2011. aug. 22. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Részmunkaidőben lehet dolgozni, 4 órát vagy otthon korlátlanul. Viszont a gyermeket tényleg csak 5 órát meg nem haladó időben viheted a bölcsibe..


"A támogatásra való jogosultságot nem érinti,ha:...a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben helyezik el, feltéve, hogy az intézményi elhelyezés a napi 5 órás időtartamot - amelybe a napközbeni ellátás keretében nyújtott étkezés, valamint a kötelező vagy ajánlott fejlesztő foglalkozás időtartama nem számít bele - nem haladja meg."

2011. aug. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A gyermeknevelési támogatásban részesülő személy keresőtevékenységet heti 30 órát (napi 6 órát) meg nem haladó időtartamban folytathat, illetőleg ha otthonában történik a munkavégzés, akkor időkorlátozás nélkül.


Gyermeknevelési támogatásra az a szülő ( nevelőszülő vagy gyám) jogosult, aki a háztartásában három vagy több kiskorú gyermeket nevel. A támogatás a legkisebb gyermek 3 éves korától 8 éves koráig jár.


A gyermekgondozási támogatást- a közös háztartásban élő bármelyik szülő igénybe veheti, de egyidejűleg csak egyikük (nem osztható meg)


Nem jár Gyet annak a szülőnek-nevelőszülőnek, gyámnak – a ki a szociális törvény is szerinti rendszeres pénzellátásban pl. Gyedben, táppénzben rendszeres segélyben ) részesül, kivéve a társadalombiztosítási nyugdíjat.


A gyermeknevelési támogatásban részesülő szülő gyermekei időkorlát nélkül vehetnek igénybe bármilyen napközbeni ellátást.

2011. aug. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
bocsi az elsőnek az a régi rendszer volt most májusban változott amit kimásoltam az már az új
2011. aug. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

15:31 vagyok

igényelj egyéni tanrendet az egyetemen, ez szerintem meg fogja oldani a problémát..gyerek mellett szerintem meg fogod kapni és nem kell 5 óránál többet lennie a bölcsibe a picinek. Ezenkívül a támogatást is meg kell, hogy így kapd.

2011. aug. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezeket én is megtaláltam, nekem az a gondom, hogy a másik oldalról meg ha iskolába járok akkor "jár" a bölcsődei ellátás. Hiszen a legtöbbször nem 5 órát vagyok olyankor bent (az útról nem beszélve). Viszont nem keresőtevékenység....
2011. aug. 22. 15:36
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyéni tanrendem van, de nagyon hülyén van megoldva. :( Elméletre nem kell járnom, csak gyakorlati órára. Namármost az órarend kb. olyan, hogy gyakorlati óra, majd elméleti, majd gyakorlati, majd 2elméleti, majd gyakorlati. Tehát semmi értelme, max. a folyosón ülhetek. :(
2011. aug. 22. 15:39
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor mégegy kérdés a kérdésben:

Ha napi 5 órát lehet bent az heti szinten 25 óra. Vajon az megoldható, hogy 3x megy teljes napot és 2x meg nem megy?

Én lennék a legboldogabb, ha nem kéne vinnem. :(

Van mellette még egy elsős és egy óvodás is, tehát nem egyszerű.

2011. aug. 22. 15:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem csak öt órát lehet!!!!

Egész nap ott hagyhatod!

Már 6 órát lehet dolgozni naponta!

2011. aug. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

menj be az egyetemre és verd ki a balhét a tanulmányi osztályon, nehogy már 3 gyerek mellett be kelljen járnod! vidd magaddal a kicsit és úgy keresd fel egyenként a gyakorlatos oktatókat. nekem is egyéni tanrendem van és egyáltalán nem kell bejárnom, pedig csak egy gyerekem van.

ő is heti 3x van bölcsiben, mert vállalkozóként dolgozom, így magam osztom be az időmet. általában kedd-szerda-csütörtökön megy, péntektől hétfőig otthon van velem. ez csak a bölcsi rugalmasságán múlik, nálunk megértették, elfogadták.

2011. aug. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!