Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg bunkó lennék, ha ezt...

Tényleg bunkó lennék, ha ezt tenném?

Figyelt kérdés

Anyósom az élettársának kötött egy telefonos előfizetést, 10ezres havidíjjal.

A férfi egy hónap leforgása alatt 80ezres számlát csinált, ezért anyós átadta a kártyát nekem. Akkor nem volt gond, simán tudtuk fizetni. Viszont azóta albérletbe költöztünk, és most nagyon garasoskodni kell, így most eléggé sok az a 15ezer amit csak telefonra költünk, ráadásul akit hívnom kéne, vagy hívnak az eléggé drába (T-mobil, és a családom, barátaim szinte mind Vodafonosok).

Viszont még egy év van a hűségnyilatkozat lejártáig.

Nem akarok anyóssal rosszba lenni, de nem fogjuk anyagilag bírni. Viszont azt is tudom, hogy ő se.

(Egy helyen dolgoznak a férjemmel, és csökkentették a bérüket.)

Az, hogy az élettársának visszaadni, nem opció.


2011. máj. 7. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez jogilag neked közöd sincs.

Anyósod kötötte a szerződést a szolgáltatóval, nem ti. Az ő nevére jönnek a számlák. Független, hogy havi 10ezer forintos - előfizetés díja - vagy akár több szerepel a számlán.

Az, hogy oda adta nektek azzal a címszóval, hogy használjátok, ergo ti fizetitek ki azt, amit letelefonáltok+havi díj.

Ő csinálta magának a hülyeséget, viselje is el.

Tudom, bunkón hangzik, de én se fizetem ki pl. más hitelét azért, mert kibérelem tőle a lakását.

Mond meg neki, hogy ti ezt anyagilag nem tudjátok állni és nem is szeretnétek ezzel a lehetőséggel élni. Oldja meg másképpen.

2011. máj. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyetértek az előttem szólóval!
2011. máj. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz! Add vissza! Ezen nincs mit megsértődni. Mondd meg, hogy eddig tudtatok rajta segíteni, vagyis eddig tudtátok átvállalni az előfizetést, mostmár sajnos belerokkannátok anyagilag. Tudod, hogy neki sem könnyű, de azért próbálja megoldani valahogy... mégiscsak ő kötötte a saját nevére. Ilyen nehéz időkben, ha az ember előfizetésest vállal, akkor inkább vesz olyat, ami kedvező neki. Őrültség lenne egy drága előfizetést megtartani, ha ti sem álltok olyan jól. Eleve a 10 ezer körüli havidíj rengeteg, 3-4 ezres havidíjért olyat hozhatnátok ki, amivel a családtagjaidat és ismerősiedet is olcsóbban hívod. Ez a 15 ezer körüli összeg rengeteg. Kismillió más dologra is el tudnátok költeni. Én tuti visszaadnám. Esetleg javasolnám, hogy bontson szerződést, amennyiben nem tudja fizetni. Nem olcsó mulatság az sem, kb. 30-40 ezer ft, de utána nem lesz gondja rá. Vagy fizesse még egy évig a 10 ezreket, csak titeket ne hozzon ilyen kellemetlen helyzetbe, hisz segítettetek, ameddig tudtatok, de más hülyesége miatt ne ti kerüljetek sz.r helyzetbe!
2011. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a hűségidő alatt lehet díjcsomagot váltani. Próbáljatok egy kisebb havidíjra átváltani. A 1430as számon kéred az ügyintézőt, és telefonon is el lehet intézni, csak legyen meg az előfizetői számhoz tartozó jelszó, már ha van ilyen. Ha nincs, akkor azt is lehet csinálni telefonon keresztül.
2011. máj. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak, én a helyedbe azt csinálnám hogy vagy váltanék olcsóbb díjcsomagra aminek azért barátibb ára van vagy azzal a határozott indokkal vissza adnám a kártyát hogy anyagilag nem tudod fizetni és ennyi. Ebből nem lehet sértődés mert nem a te neveden van a kártya.
2011. máj. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
szólj neki, hogy szálljon be a havidíjba, ha vissza adni nem akarod. de így is köszönettel tartozik, hogy x időn keresztül átvállaltátok. keressen más palimadarat!
2011. máj. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Írod, hogy egy helyen dolgoznak, úgyhogy ő is tudja, hogy most kevesebb pénzből kell gazdálkodnotok. Együtt menjetek be a T-mobilhoz, kérdezzétek meg, milyen lehetőségek vannak, és valamilyen kompromisszumos megoldást találjatok ki. Ha látja a segítőkészséget nálatok, akkor a jó viszony sem romlik meg.
2011. máj. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tarifahűség van! Voltunk bent, azt mondták, hogy nem csak hűségnyilatkozat van, hanem tarifahűség is. Tehát akkor is ködbért kell fizetni, ha kisebb csomagra váltunk!

A kártyát visszaadtam, anyós meg hisztizik.

2011. máj. 11. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!