Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudnék elindulni? Elég...

Hogy tudnék elindulni? Elég sok elképzelésem van, de mégsem tudom mit kellene tennem! Bármilyen tanácsra, tapasztalaltra, véleményre-nyitott/ és kiváncsi vagyok, lennék!

Figyelt kérdés

Szeretnék dolgozni, de nem tudom hogyan is kellene elkezdenem, mit kellene tennem, és hogyan?!- Későbbiekben kint szeretnék elhelyezkedni dolgozni- felszolgálónak esetleg szállodában/k-ban recepciósnak( ehhez hasonló munkák érdekelnek), bár jelenleg "bármibe" belefognék. Tervezem is, hogy jövőre megpróbálkozom Corfun ezen belűl Sidariba munkavállalással, de nem tudom,hogyan is kellene ezen az utón elindulnom. Már jártam többször Sidariban..van ismerősöm kint egy Albán nemzetiségű fiú 18 éves, felszólgálónak dolgozik kint még ha tudna is segíteni, mire lenne szükségem ahhoz, hogy kint vállalhassak munkát? Az angol nyelvet tanulom, megy is-persze van mit még tanulni-ezen nem múlna. Addig is jövő nyárig eléggé sok idő van, szeretnék itthon valami munkát vállalni lehetőleg olyat amit tudok iskola mellett végezni! Milyen lehetőségek vannak? Még két évem van, jövő nyáron leszek 18.

Nem tudom számít -e az , hogy bár most 17 vagyok de jövőre betöltöm a 18-at , jó kisugárzású csinos lány vagyok, gondolom , mint felszólgálóknak fontos a megjelenés. Vendégeknek még is jó benyomást kell nyújtani- gondolom én! Ilyen területeken szeretnék a későbbiekben elhelyezkedni, mit felszólgáló,szállodába recepciós és az ehhez hasonló kategoriájú munkák érdekelnek / fogalkoztatnak. De nem itt!( Magyarországon) Mégis szeretnék, addig gyűjtögetni, még lehetőségem nem adódna, hogy kint vállalhassak munkát, nem tudom mi olyan munka van amit iskola mellett tudnék végezni?! Nem nagy pénzeke gondolok, nekem az 1000ft-is pénz.


Valaki tud segíteni, vagy tanácsolni valamit ?

Elnézést a kicsit zavaros összefoglalásért de siettem!


Köszönöm.!


2010. aug. 15. 18:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom, hogyha jelenleg még tanulsz akkor folytasd tovább a tanulmányaidat. Ha végzel, regisztráltasd magad a munkaügyi központban, mert ha esetleg 1 évig nem találsz munkát ( ami bármikor megtörténhet ) akkor a lakóhelyed szerinti önkormányzattól igényelhetsz szociális alapon havi járandóságot. Én a helyedben nem írnám ki, hogy "jó kisugárzású csinos lány vagyok" mert rögtön megtalálnak a pedofilok és az olyan emberek akik erotikus munkára sarkalnak. Azért már nem is haragudj, de egy 18 éves Cofu-i felszolgáló fiút nem neveznék egy nagyon megbízható tuti biztos kapcsolatnak. Nem egy nem kettő lány ment már ki ilyen fiatalon külföldre, hasonló "jónak hitt kapcsolattal" és azóta sem halottak róla. Ahhoz hogy egy szállodában az általad említett munkaköröket betöltsd kell végzettség, erős nyelvtudás, kitartás, türelem és egyebek. Nem hiszem, hogy az a életcélod, hogy a tengerparton szolgálj fel naphosszat sört és koktélt..és részeg orosz turistákat támogass ki az ajtón.. Szerintem ne hagyd abba a tanulást, és mellette vállalni munkákat. ez lehet idény meló pl. felszolgáló a balcsin. Gyorsétterem, kasszás,árufeltöltő. Ezeket nem kell lenézni, és nem mellesleg nagyobb biztonságban is vagy. De ilyen fiatalon, még ne a külföldi munkavállaláson járjon az eszed. Ha kint bajba kerülsz senki nem fog segíteni, általában ilyenkor a "kinti haverok" eltűnnek, és te meg benne maradsz a sz**rban. Tanulj, dolgozz itthon..és ha lesz egy erős végzettséged, nyelvtudásod próbálj szerencsét valamelyik közeli országban. ( Ausztria,Német stb) De ez nem 17..és nem is 18 évesen lesz!
2010. aug. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.. de azért lenne egy két hozzászólásom!

A barátaimat én sem vonom kérdőre szóval..nem hiszem,hogy neked / vagy önnek lenne jogod/ joga hozzá..ismeretség nélkül meg pláne!

Az , hogy nekem külföldi munkán jár az eszem.. az szerintem inkább jó , mint rossz. Másnak ilyenkor addig tart az esze, hogy számítógépes játékok, buli , dugás, drog.. Nem mondtam , hogy abba szeretném hagyni a tanulást!..Mellesleg nem egyedűl jártam kint.. Corfun..hanem édesapámmal..és nővéremmel..ha ezek személyek annyira megbízhatatlanok akkor nem értem, hogy ...még édesapámnak is , hogy lehettek szimpatikusak ..nem hiszem , hogy annyira rossz emeberek lennének főleg , hogy 2009-óta jóba vagyok egy részével:)Mellesleg a kinti munkát nyárra gondoltam!Nem tanulás helyett!..AZ emberről nem rögtön kell véleményt alkotni nem minden kint dolgozó ember egy pedofil sz*r ..Azt meg , hogy csinos és jó kisugárzású személy vagyok az csak megemlítettem , mint pont , hogy talán ez is számít!

2010. aug. 18. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!