Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tud megélni egy 5 tagú...

Hogy tud megélni egy 5 tagú csalàd? Hogyan élnek azok akiknél 3 kisebb gyerek van és pl anyuka gyesen, apuka dolgozik vagy mindkettő dolgozik, ne adj isten csak egy fizubol élnek?

Figyelt kérdés

Tudom,már volt sok hasonló kérdés,de azért kiváncsi lennék azòta amiòta (nem tudom mikor) a legutolsót feltették.válsásg van,igy gondolom nagyon sok csalàdot érint ez a dolog!Mindenki válasza jöhet,de elsősorban azokra vagyok kiváncsi ahol 3 gyermek van.

Mire mennyit költötök?Mennyi a bevétel?hogyan tudjátok "jól beosztani" a pénzeteket?


2011. máj. 11. 05:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Szia én egy negatív példát tudok írni a környezetemből, van aki még a válság idején is fényesen él három gyerekkel minimálbérből a családtagok kárára. Virít a márkajelzés minden ruhájukon, mindenre tellik, mert a csekkeket kifizetik helyettük a szülők. De ha mégis gond van egyből előhozzák a : nekünk 3 gyerek van! Című nyávogást! És elvárják a segítséget mindenkitől. Már senki nem foglalkozik velük mert csak kihasználják az embert ők meg dőzsölnek. Csak nem tudom mi lesz ha nem lesz anyuka. Éhen halás! Szóval ilyen is van, lehet jól élni mások pénzén, élősködve is. De nagyon sok családnak mincs segítsége, és kénytelenek beosztani ami van.
2011. máj. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a sógoréknál van 3 gyerek. Azt mondják anyagilag jobban megéri nekik a 3 gyerek. Apuka adómentes, így beljebb vannak majd 60-70ezerrel. Ehhez jön az adójóváírás és a szabik.Tagjai a nagycsaládosok egyesületének, ahonnan mindig kapnak, ilyen olyan csomagokat vagy olcsó színház, cirkusz jegyet. A gyerekek étkeztetése is fele annyi... Most voltak 1 hétig nyaralni.
2011. máj. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%

időnként nekem adják a pénzt 21F. aminek én nemörülök viszont elvállalom az intézkedést.


3 gyermekes család. aput már vittem néhányszor elvonóra. anyu meg hogy is mondjam nincs képben. sosem fogom megérteni h hogyan tudja gondolkodás nélkül két kézzel szórni a pénzt mikor tudja h nincs sok és akk hónap végén miből élünk meg?


hát nálunk 240 ezer nyugdíj van + apu állandóan jár biztonsági őrnek. az alkoholról leszokott mert drága. ezt a helyet nemismerem h mennyit kap.új munkahely.


a válság hogyan hat rám? lemondtam a havi 20ezer forintos zsebpénzről ami úgyis csak elméletileg volt. apu vett egy robogót mert annak kicsi a fogyasztása mert csak messze talált munkát.


nagyjából 300-ból él 5 ember. családi ház nagyon rossz szigeteléssel. azért h segítsek én decemberbe kapcsoltam be utojára a fűtést.


én ha ha apu helyében lennék simán felajánlanám a testvéreimnek h mit szeretnének? a lehetőség elverem őket b lehetőség elveszem a gépüket egy hétre. már nagyon elegem van abból h látom amint az egész házban minden ég. gép lámpa tévé. aztán rohangálok kikapcsolni. amiből már elegem van.

2011. máj. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy látom,nem kapsz olyanoktól választ,akiknek valóban gond a megélhetés. Pedig sokan vannak ilyenek is. A második esetben az apuka a kevés jól keresők közé tartozik,ha igénybe tudja venni az adókedvezményt.

A harmadiknál már nem kisgyereket nevelnek.

Nekünk 150-160.000.- a havi jövedelmünk. A rezsik kifizetése után marad 30-40.000.- Ft a háztartásra,ruházkodásra,gyerekek gyógyszerére stb.

Leszoktam a drága takarítószerekről,mindent ecettel tisztítok. Ruhákat vagy kapok az ismerősöktől,vagy a kínaiban veszek,ha már nagyon kell. Akciós termékeket vásárolok,gyümölcsöt csak a gyerekek esznek. Nagymamámtól és itt a neten is sok olcsó ételt tanultam. Vacsorára jó a zsíros kenyér is teával. De vasárnapi ebéd is szokott lenni rántott Csízió-sajt(ami valójában nem sajt),rántott gomba és rántott parizer. Hozzá krumpli vagy rizs.

De van amikor feltétnek csak "tölteléket"sütök. Megáztatom a kenyeret,kicsavarom,teszek hozzá egy-két tojást,fűszerezem,petrezselyemzöldjét teszek hozzá. Egy tepsit kizsírozok és megsütöm a tölteléket.

Szalonnát vagy libahájat veszek,kisütöm zsírnak. Olcsóbb az olajnál,és van töpörtyű is.

Ha húsételt főzök,akkor az elv:sok körítés,kevés hús.

Amikor vállaltuk a gyerekeket,még a férjemnek is jobb állása volt,csak a cég tönkrement. Vidéken nincs munkalehetőség,annak is örülünk,hogy talál magának munkát. Nekem is elég jó állásom volt,de 3 gyerekkel nem vesznek fel sehova.

El sem tudom képzelni,hogy jövőre,ha a legnagyobb középiskolás lesz,miből fizetem az iskolát.

2011. máj. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nálunk eddig sem volt gond,ezután pedig az adókedvezménnyel még jobb lesz.

Akiket én ismerek sok gyerekkel általában igen jól keresnek a legtöbb gyereknek megvan a saját lakása mire elvégzi az egyetemet.

2011. máj. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Mi 160000Ft-ból vagyunk havonta, 2 általános iskolás és egy ovis gyermekkel. A férjem dolgozik, én kapom a gyest. Mennék már vissza dolgozni, de a 3 gyerek miatt nem vesznek fel sehova.


Saját házban élünk, a rezsi havonta 45000Ft, így 115000Ft marad minden másra.


Kazánnal tüzelünk télen.


Évente 2 alkalommal veszünk egy 150-200 kg-os (kb 30000Ft) disznót, amit a férjem feldolgoz. Így van zsír, tepertő, darált hús, húsok, és egy kevés szalámi is.


Szoktunk vásárolni élő tyúkot, amit anyósommal dolgozunk fel.


Egyébként mindenből az akciókat keresem, és csak hipermarketekben vásárolok, így havonta kb 30000Ft marad meg egyebekre (ebből télre teszünk el 10000-ret, esetleges egyéb kiadásokra 10000-ret, és nyaralásra 10-et)

2011. máj. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ismerős család: Két szülőnek végzettség nulla, munkalehetőség nulla (vidéki város). Első gyereknek alig bírtak ételt tenni a szájába, ennek ellenére csináltak még két gyereket (ráadásul tervezett gyerekek voltak). Sejthették hogy normális munka, egzisztencia nélkül nem fog menni, de sz*rtak bele, felvettek hitelt is, természetesen svájci frank alapút, mert nekik saját ház kell, igaz, az önkormányzattól kaptak lakást.

Jelenleg egyik napról a másikra élnek, a szegényes és egészségtelen táplálkozás miatt a 12 éves gyerek már vagy 70 kiló, a 10 éves is megvan vagy 50.

Hogy hogyan élnek meg? Az azóta már felnőtt lányukról húzzák le az utolsó bőrt is...

2011. máj. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom jön e még válasz,de az eddigieket olvasva nem túl fényes a jelen helyzet.

Van aki jól él,van aki nagyon rosszul.

Sajnos sok embert látok itt ahol én élet,akik a saját kàroukon sem tanulnak.van az utcánkban egy 10 gyerekes család.ebből az egyik gyerek családostul a szüleinél lakik,a másik börtön,2 nem dolgozik sehol,de nem is tanulnak,2 családos édesanya(olyan tàrssal aki veri öket),közülük az egyik 1 nap alatt elveri az összes pénzüket a gyerek meg egyen amit akar.a másik meg ugy vállalt 4 gyereket,hogy az apukànak se meloja se semmije,nincs saját lakás se.de van olyan is akik 20on millios házban élnek tinèdzser lánnyal és ovis fiuval.anyuka nem melozik,apuka dolgozik 2 állása van,nagyon jòl megélnek.

Valamint sokat látok olyanokat is akik ahogy vmelyik válaszoló irta,lehuzzák a csalàdot,a nèpet!szomorú dolog,hogy manapság ilyenek vannak!

2011. máj. 11. 08:11
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
anya 65ezerbül nevel 3kat.egyedül.ebből 40 a háztörlesztő.mellé jön a rezsi, bérlet és az öcsém gyógyszere.nagyon nehéz,de mindig van valahogy.
2011. máj. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy nem 5 tagú a család, csak 4, de én (22F) vagyok a testvéreim gyámja, mivel lassan 1 éve a szüleink elhunytak autobalesetben.

Nekem kell ellátnom a 3 kis testvéremet (5,8,10 évesek), úgy hogy közben egyetemista is vagyok nappali képzésben és délutánonként, meg szombaton dolgozok. Mondhatom, eléggé le vagyok terhelve, de szerencsére mamám szombatonként tud a kicsikre vigyázni, meg meg tud főzni akkor napra. A többi nap dolgozik még ő is, így máskor nem tud a testvéreimmel foglalkozni.

Havi 120-at keresek cakkum-pakk, mamám ad még 30-at, így havi 150-ből kell gazdálkodnom, ebből kell a bevásárlást, rezsit meg az ovis, iskolai holmikat venni. Sajnos a leterheltség miatt nem vagyok teljesen jó tanuló (középsuliban 5-ös átlagom volt mindig), így ösztöndíjat is alig-alig, de árvaságit kapok.


A házba csak 1 TV van, 1 gép (az is az enyém, 1 laptop), meg a szükséges elektronikai gépek. Fűteni vagy gázzal, vagy fával fűtünk, mivel a szomszédnak van egy nagy erdő-telke és ő adott a télen pár mázsa fát, amit csak fel kell darabolnom. Nem túl jó a helyzetünk, de szerencsére ebből nem sokat vesznek észre a testvéreim, próbálok mindent megadni nekik, amit csak tudok, szerencsére nem túl nagy igényűek és nem is TV és számítógép függők, így az áramra nem kell sokat költeni.

2011. máj. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!