Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért egy gyerek ragyogja be...

Miért egy gyerek ragyogja be a mindennapokat?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék miért mondják azt hogy, egy kis baba tudja beragyogni a mindennapokat.Miért tesz mindenkit olyan boldogágg egy baba??
2011. okt. 27. 09:05
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
67%
Ezt csak akkor fogod megérteni, ha lesz saját gyermeked. Nem bántásból írom, de tényleg így van. Én sem értettem, hogy képesek mások ilyen rajongó szeretettel beszélni a kisbabájukról, amíg terhes nem lettem.
2011. okt. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
54%
Dehogyis ragyogja be. Csak nézz be a gyermekvállalás témakörbe, találni fogsz kb egymillió "nem bírom már, elegem van" kezdetű panaszt.
2011. okt. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
53%
mert nincs önálló élményekben gazdag életük, így a gyerek tölti ki az életük értelmét.
2011. okt. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
67%

Mert senki más az életedben nem néz rád úgy, mint ő. Lehetsz rosszkedvű, mérges, fáradt, de ha a gyereked hozzád bújik minden gondod elszáll. Az, hogy ott van veled olyan boldogsággal tölt el, amit csak az érthet, akinek gyereke van.

Próbáld meg elképzelni, ahogy két kicsi kéz öleli körbe a nyakadat, ahogy egy pici száj mosolyra húzódik ha meglát, ahogy egy aprócska csillogó szempár néz rád...

Hát ezért és sok másért.

2011. okt. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
77%

"mert nincs önálló élményekben gazdag életük, így a gyerek tölti ki az életük értelmét."


Ezzel nem feltétlenül értek egyet. Vannak olyanok, akiknek a gyerek tölti ki az életét, de nem mindenkinek. Mi például járunk társaságba, voltunk már gyerek nélkül is nyaralni, elmegyünk moziba, vacsizni, vagy csak sétálni, szóval nem csak a gyereknek élünk. Még is azt mondom, hogy a kisfiamnál nagyobb boldogság nincs. El sem lehet mondani, mennyire lehet szeretni egy gyermeket. Egyébként például az is sokat számít, hogy milyen nemű az ember. Mert a nők másképp kötődnek a gyerekükhöz, mint a férfiak, főleg amikor még kisbabáról van szó. :)

2011. okt. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
75%
Mert hihetetlen érzés, hogy boldogan sikoltva örül ha meglát. Az ember gyarló, szereti ha szeretik :)
2011. okt. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
88%
Akinek esetleg kutyája és gyereke is van, attól kérdezném, mint gyermektelen kutyás: gondolom más dimenziókban, de hasonló az érzés a kutya által adott feltétlen szeretethez?
2011. okt. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
32%

"Mi például járunk társaságba, voltunk már gyerek nélkül is nyaralni, elmegyünk moziba, vacsizni, vagy csak sétálni, szóval nem csak a gyereknek élünk."

Ez 20 évesen oké, 30 évesen is, sőt még 40-esen is lehet. De ha 70-80 éves leszel, akkor ki fog látogatni, ki fog gondoskodni rólad, ha nincs gyereked? Na meg 70-80 évesen már jóval kevesebbet utazik és jár társaságba az ember, akkor viszont ha nincsenek unokák, akkor kivel szórakozik az ember? Kit fog szeretni, ha már a házastársa sem él?

Ez az élet rendje, hogy az embernek gyerek legyen, legalábbis nagy részben, úgy 80-90%-ban, vagy ennek kéne, hogy legyen!

2011. okt. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
33%
Ha se pénze, se sikeres élete nincs valakinek, akkor marad a kapcsolat szétrombolása gyerekkel.
2011. okt. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
44%

Én 25 vagyok, férjem 35. NEM akarunk gyereket, se most, sem később. Talán ha nem lenne ez a terhesség-szülés mizéria, akkor igen, de így én nem!!!

Emiatt mindig bánt a környezetem, hogy "na majd rájössz ha benő a fejed" meg hogy szét fogunk menni,mert kihül a kapcsolat és nem lesz ami összefogjon minket, stb.

Háát, szerintem meg sok kapcsolatban pont a gyerek a hibás, illetve a vele járó anyagi vonzat és a sok idegeskedés, energia, ami a vitákat szítja.

Pláne ebben a gazdasági helyzetben örülök, ha két fizetésből túélélünk egy hónapot, nemhogy még egy éhes szájat "csináljak magamnak"...

Elhiszem, hogy akinek van gyereke, nagyon szereti és tök édes...Nekem törpenyuszim van, az is tök édes, és havi 3000 Ft az ellátása, mellette pedig dolgozhatok.

2011. okt. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!