Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megbocsájtja, ha inkább...

Isten megbocsájtja, ha inkább nem foglalok állást egyik vallás mellett sem? Úgy érzem, a sok bába közt elvész a gyerek.

Figyelt kérdés
Annyi féle vallás van,vitáznak,marják egymást,gyűlölködnek.Belekóstoltam ebbe-abba:evangélikus voltam,jártam Jehovák közé,Hit gyülibe...egyik sem győzött meg igazán.Köszönöm,én inkább nem kérek ezekből...viszont hiszem,hogy van Isten,Jézus...megbocsájtja Isten,hogy nem foglalok állást,mert összezavarodtam?
2009. aug. 9. 10:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%

“Aki nincs velem, az ellenem van; aki nem gyűjt velem az szétszór.” (MT 12,30; Lk 11,23)


"Ismerem tetteidet, hogy sem hideg, sem meleg nem vagy. Bár hideg volnál, vagy meleg.Így mivel langyos vagy, sem meleg, sem hideg, ki foglak köpni a számból."

Jelenések Könyve 3,15-16


Jézust hajlandó vagyok elfogadni, mint nagy erkölcsi tanítót, de nem fogadom el azt az állítását, hogy ő Isten.” Nos, ezt az egyet nem szabad mondanunk. Az olyan ember, aki pusztán ember, és olyasmiket mond, mint Jézus, nem nagy erkölcsi tanító, hanem vagy őrült - ugyanúgy, mint az, aki buggyantott tojásnak tartja magát -, vagy pedig maga a pokolbéli ördög. Választaniuk kell. Ez az ember vagy Isten Fia volt, és még most is az; vagy pedig őrült, sőt annál is rosszabb. Bezárhatják, mint valami bolondot, leköpdöshetik és megölhetik, mint démont; vagy leborulhatnak a lábai elé, s Úrnak, Istennek szólíthatják. De hagyjunk már fel ezzel a leereszkedő sületlenséggel arról, hogy nagy ember, nagy tanító volt. Ezt a lehetőséget nem hagyta nyitva számunkra. Nem is akarta.

2009. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem értem,hogyan foglalhatnék állást bármely oldalon,ha nincs egyértelmű bizonyíték...mindenre van cáfolat...nehéz ügy
2009. aug. 9. 10:58
 3/22 A kérdező kommentje:
Vagy mi van,ha állást foglalok,de olyan gyülekezetben,vallásban,ami neki nem tetszik?Akkor azért leszek rossz,mert nem jót választottam?Hogyan tudnám eldönteni,hogy melyik az igazi?
2009. aug. 9. 11:03
 4/22 anonim ***** válasza:

Egyszerű! Olvasd a bibliát, hogy megismerd és megértsd az akaratát és imádkozz, hogy tegye számodra egyértelművé, hogy hol tudsz tanítvánnyá válni. Nekem megmutatta, Neked is meg fogja mutatni.

Nem fog kárhoztatni! Ismered a házasságtörő nő történetét a bibliából? Az vesse rá az első követ.... Jézus: Én sem kárhoztatlak, menj el és ne vétkezz többet. (Ján.8.)

Keress pünkösdi-karizmatikus gyülekezetet. Ott van ébredés, ott munkálkodik az Úr, ott van a szelleme...

2009. aug. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Isten Fia mutatta meg nekünk az igaz vallást, melyet Ő alapított.


[link]

2009. aug. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
a Fény útja: Pozitív Kereszténység
2009. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Apostoli hitvallás,Nicea--konstantinápolyi hitvallás,pünkösdi-karizmatikus gyülekezetet...miért döntenék bármely mellett is?Mi győz meg,hogy jó helyen vagyok,és nem téves a hitem?


Sajnos a Bibliában sem írja senki konkrétan,hogy ide gyere,ez az igazi vallás...ha csak magamnak otthon hiszek,és olvasom,az sem elég...ez így nagyon nehéz

2009. aug. 9. 12:13
 8/22 A kérdező kommentje:
Értitek,hogy miről van szó?Hogy min vacillálok?
2009. aug. 9. 12:14
 9/22 anonim ***** válasza:
Pozitív Kereszténység az egyetlen igaz vallás! A többi rég letért a valódi krisztusi útról
2009. aug. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Mi győz meg,hogy jó helyen vagyok,és nem téves a hitem?"

- Credo quia absurdum (azért hiszek mert lehetetlen). Az igaz vallás az, amelyet a legkevesebben hisznek tiszta szívből. A hamis vallásoknak sokkal több követője van.


"Sajnos a Bibliában sem írja senki konkrétan,hogy ide gyere,ez az igazi vallás...ha csak magamnak otthon hiszek,és olvasom,az sem elég...ez így nagyon nehéz"


A pozitív keresztény tanokban a Biblia történései meg vannak okolva, le van vezetve, ésszerűen, amellett a vallásos elképzelés sem hiányzik! Ez a tan ma (sajnos) üldözött, tiltott a sátán követőjének bélyegeznek, ha ezt vallod, pedig a mai világban ez az egyetlen hit, amely nem a gonsoztól ered.

Az első 3 fejezetet javaslom ebből a könyvből elolvasni:


[link]


Nem pontosan vallási kérdésekről szól a könyv, a szerző is magyar volt, de tiszta pozitív keresztény tanok azok, amiket leír.

2009. aug. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!