Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne leállítani a...

Hogyan lehetne leállítani a túlbuzgó ismerősöket?

Figyelt kérdés

Egy "kedves jóakaró" szólt, hogy a férjemet látta valamelyik nap egy fiatal lánnyal. A kora alapján a lánya is lehetett volna, így rákérdeztem a férjemnél, hogy mi történt.

Mondta, hogy nem a lánya volt, hanem a lánya barátnője, akinek a szülei kérték meg, hogy hadd ne kelljen vonatoznia, ha úgyis egy irányba mennek, vigye el.

A lányt és a családját is ismerem és tényleg a szomszédjukban volt aznap.


A "kedves jóakaróval" találkoztam később, mondtam, hogy semmi gond, ismerős volt a lány. Viszont ő azóta már a saját szájíze szerint teríti a pletykát, hogy a férjem biztos megcsal egy fiatal lánnyal. A közös ismerősök meg hüldezve kérdezik, hogy igaz-e. Kicsit kezd már elegem lenni a felesleges magyarázkodásból, amikor nem történt semmi.

Hogyan lehetne ezt a hülye pletykaláncot leállítani?


2011. máj. 11. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

rájuk hagyod. és ne sértődj meg.

de ha találkozik a "lánnyal" miután haza ment mond h sexelni akarsz,kiderül h mit csinált a kislánnyal ;) mert ha előtte volt valami akkor gondolom azt mondja (általában) h nincs kedve,fáradt stb hozzá... nah remélem érted :D

2011. máj. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Erőteljesen meg kell ütni a kézfejeddel. Semmi más nem hatásos.
2011. máj. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld egyszer anyukámnak mondták hogy apa egy szőke csajjal autókázik. És én voltam az.

talán a férjed leállíthatná őket. De minnél jobban magyarázkodtok annál jobban megy a pletyka.

Ha valami ütőset szóltál volna akkor leesik nekik.Szerintem a jó akarónak meg végképp ne magyarázkodj. A pofájába kellett volna röhögni és megkérdezni irigy vagy?

2011. máj. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nem kell vele törődni, te tudod az igazat. az ilyenekkel nem lehet mit kezdeni, minél jobban tagadod annál jobban pletykálnak.
2011. máj. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szólj az illetőnek,hogy a saját háza táján sepregessen!De ha tényleg nem igaz,akkor majd úgy is rájönnek az emberek,ha látnak titeket együtt,és nem hisznek tovább a terjesztőnek.Elhiszem,hogy fárasztó olyan szitut megmagyarázni folyton ami nincs is!Szóljatok egy picit keményebben oda a terjesztőnek.
2011. máj. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A két utolsó hozzászólóval értek egyet.

Ha kis településen laktok, szervezd le: azzal a fiatal lánnyal sétálj végig a település legforgalmasabb részén, legalább 2x, 3x úgy hogy minél többen lássanak együtt titeket. Egyik üzletből ki, a másikba be. Presszóban egy kávé, süti stb.

Majd "összeáll" a kép, és megszűnik a pletyka.

2011. máj. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annak idején édesanyám úgy oldotta meg az ilyen hülye helyzeteket, hogy volt egy ugyanilyen emeletszomszédunk, aki hasonlóakat mondott mutternak, hogy apámat látta egy fekete nővel beszélgetni valahol. Anyám meg erre azt mondta, "Ó, előkerült a fekete, akkor most nem a szőkével találkozgat. Legalább ezt is tudom..." Az ilyenre nem tudott mit lépni. Hülyét kell csinálni az ilyenekből. Engem is megkérdezett egyszer egy ismerős, hogy a párom vajon mennyire van jól a fiatal főnökével. Én is azt mondtam erre, hogy megtanácsoltam a páromat, hogy mit szeret egy hapi és mit nem. Ha bíztok egymásban és magatokban, akkor az ilyenek nem tudnak közétek éket verni. Egyszerűen csináljatok hülyét belőle.
2011. máj. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A fővárosban élünk. Ismerem a lányt, találkoztam már vele. A férjem lányával együtt nőttek fel (szomszédok voltak közös telekkel korábban), egyidősek. Szokta néha hozni-vinni, ha egy irányba mennek és összefutnak, vagy ha a lányánál van és onnan haza kell vinni a lányt.

Szerintem ő amolyan "pótlányaként" tekint rá, pelenkás kora óta ismeri.

2011. máj. 11. 12:30
 9/10 A kérdező kommentje:

Ahogy valaki írta, a saját apám is került már olyan helyzetbe, hogy "egy csinos fiatal lánnyal láttuk, aki így és így nézett ki". Mire anyám közölte, hogy igen, és tudja, hogy apám azt a lányt még nála is jobban szereti. Én voltam :)


Mondjuk anyám memóriájának a hanyatlását mutatja, hogy egyszer kiverte a balhét egy kocsiban talált női hajszál miatt (ritka kombináció a hajtípus). Mire apám mondta, hogy gondolkozzon kicsit, kinek van ilyen haja. Az unokatestvéremé volt, aki apám unokahúga és hármasban kocsikáztak néhány nappal korábban :)

2011. máj. 11. 12:32
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor meg nem olvastam a tovabbi kommentjeidet, azt hittem, hogy falun laktok. Azert megdobbento, hogy varosban is ilyenek az emberek. Nem semmi. En falun nottem fel, ott ez mindennapos, ha nem latnak, akkor is kitalalnak rolad pletykat, meg mindenkirol, semmit a vilagon nem kell hozza csinalnod, meg latniuk sem kell senkivel...leallitani nem lehet, hidd el. Ha most odamennel, hogy alljon le, akkor holnaptol azt terjesztene, hogy milyen szemet ember vagy. Minden csoda 3 napig tart, majd holnaputan mar a szomszed Gizike uj baratjanak a kocsijanak a lokharitoja lesz teriteken. Oszinten, kit erdekel? Ha masoknak akarsz megfelelni, beleroppansz. Annyi fele ember van, egyik ilyet mond, a masik olyat es mi felet sem tudjuk annak, amiket az emberek pletykalnak. Nem eri meg magadat lelkileg tonkretenni. Te meg a csaladod legyetek boldogok, ahogy vagytok, ti tudjatok az igazat, a tobbi nem szamit. Nem kell masnak magyarazkodni, mert nem tartoztok magyarazattal. Nem akarok durva lenni, de sz.rj bele az egeszbe es ne magyarazkodj senkinek. Ez a megoldas. Legyel te az okosabb, nem kell az o szintjukre lesullyedni. Ezek az emberek ilyen sivar eletuek, a masrol valo ossze-vissza beszed elteti oket.
2011. máj. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!