Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy csináljam azt, hogy a...

Hogy csináljam azt, hogy a kislányom ne érezze azt, hogy ő mindig rossz?

Figyelt kérdés
3,5 éves, de mindenért bocsánatot kér pedig nagyon jó kislány és szinte minden meg van neki engedve nagyon is szeretjük , de ma az óvónő is szolt . hogy próbáljuk már neki elmagyarázni, hogy szabad neki is hibázni.
2011. máj. 12. 08:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg látja valakitől.
2011. máj. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok rossz anya lenni és azt sem tudom, hogy hol hibázhatunk.
2011. máj. 12. 09:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen korszakában van. Emlékszem, amikor az én lányom megtanulta, hogy tüsszentés esetén azt kell mondani, hogy egészségedre, már kérdezgette, hogy mikor fogok már tüsszenteni. Persze azért figyelni kell rá, nehogy kialakuljon benne egy kisebbrendűség.
2011. máj. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy valakitől látja. A barátnőm kislánya is ilyen szorongós volt, van amelyik meg kétpofára szedi a l.szarom tablettát. Az egyik gyereknek görcsösen meg akar felelni másoknak, más gyerek meg azt csinál amit akar és az se érdekli ha térden állva könyörögsz neki.


Ő ilyen karakter. Sokat nem tudsz tenni, megváltozni nem tud, csak terelgetni próbálhatod.

2011. máj. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy egyszerűen tetszik neki az a pár szó és szívesen használja.


Nem akarom bántani az óvónéniket, de nem kell mindent komolyan venni.

2011. máj. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem kel túlreagálni, nagyon sokat fog még változni.Oda kell figyelni milyen mintát mutattok neki.Ilyenkor a legfogékonyabbak és nagyon nem mindegy mi ég be nekik alapként.

Az én nagyobbik kislányommal nem lehetett végigmenni az utcán mert mindenkinek köszönt(szia néni, szia bácsi stb)és mindenkivel beszélgetett és igen közlékenyen fecsegett el bármit közte azt is amit nem kellet volna.:)

Fejére borította a karácsonyfát és akkor az csúszott ki a számon mosolyogva: teee ááátok a fejemen.Aztán kérdezték tőle gügyögve ,na mije vagy te apucinak?Áátok a apuci fején - mondta és nevetett::)Most is (16)jól kommunikál és nagyon ember centrikus.

A kisebbik lányom 6 éves koráig 4-5 személy kivételével szinte senkivel nem állt szóba.Úgy kellet rászólni , h köszönjél már!Minek -mondta-nem ismerem és nem is hiszem , h akarom ismerni.Volt elképedés.:)

Ez ilyen dolog , ha a nagyobbik jobbra megy a kicsi azért is balra ,így akar elkülönülni és külön egyéniségnek mutatkozni.Nagyon sok türelemmel képes bármilyen matek vagy kézügyességi feladatok megoldására.


Ez a bocsánatkérés is lehet ,h pár nap lehet ,h egy hét de idő után más szokásai lesznek és más érdekli majd.

2011. máj. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon jól esett, hogy nem le lettem tolva. Mert alapból egy nagyon kedves és vidám kislányról van szó. De az is lehet, hogy az óvoda váltotta ki belőle, vagy az, hogy nagy lány akar most lenni.
2011. máj. 12. 09:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Erősítened kell az önbizalmát!Mondd el neki amit itt leírtál,hogy nem kell mindig mindenért bocsánatot kérni,még a legapróbb dologért is.Szerintem nagy szüksége lenne erre,mert később nehéz dolga lesz.
2011. máj. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam gyerekként, lehet, hogy csak nagyon empatikus. Én még azért is rosszul éreztem magam, ha levettünk valamit aboltban majd visszatettük (ma is rosszul érzem magam, mert milyen rossz lehet annak a szegény babkonzervnek, hogy már azt hiszi, otthonra talál, de aztán mégsem..) Ebből amúgy semmilyen hátrány nem származik, nem reklámozom a dolgot és kész:) Az emberek pedig udvariasnak és előzékenynek gondolnak, hogy mindenért elnézést kérek, mindent megköszönök, stb. Szerintem ez így lenne normális.
2011. máj. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Talán éppen azt erőlteti, hogy hozzatok már valami szabályt.
2011. máj. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!