Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rájöttem, hogy 2,5 éves...

Rájöttem, hogy 2,5 éves kislányom azért olyan rossz evő mert nem tud rágni, és nem mer emiatt nyelni, hogyan tanítsam meg vagy kihez lehet fordulni ezzel?

Figyelt kérdés

Általában egy óra minden evés és alig fogy valami.

Vannak kedvencek, azok gyorsan fogynak, tejbegríz, tojásrántotta,de amúgy egy kínlódás az evés.


2011. nov. 4. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
hát daráld/turmixold le neki egy ideig az ételét,hátha úgy jobb lesz
2011. nov. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fokozatosan állj át a szilárd ételre. Először turmixold, aztán csak törd össze villával, egyre nagyobb darabok maradjanak benne,hogy így megtanuljon rágni.
2011. nov. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt ez. A fiam 2 éves múlt és egyszerűen nem volt hajlandó sem harapni, sem rágni. Sóvárogva irigykedtem a 6-7 hónapos babák szüleire, hogy a gyerekük a babakocsiban majszolja a kiflit meg a kekszet, az enyém meg rá sem néz. A kenyeret is úgy ette meg, ha kicsire elkatonáztam neki, meg a szalámit is, de szinte mindent csak nyelt, mint a kacsa. Sajnos, a védőnéni és doki is csak annyit tudott mondani, hogy erre is meg kell érniük, mint minden másra, és persze hogy próbálkozzunk adni neki darabosat meg kekszet ilyesmiket. Aztán rágni nagy nehezen megtanult, de harapni csak nem akart, egészen egy héttel ezelőttig. Akkor reggel egyszer csak megfogta a pogácsát és harapta, hát én úgy de úgy örültem, még jobban mint amikor elindult.:) Szóval meg kellett rá érnie. Mondjuk egy hónapja bölcsibe jár, ott azért látja a többieket, hogyan esznek és nincs aki elkatonázza neki az ételt, így kénytelen volt megtanulni. Mi még a kötelező fogorvosi vizsgálaton is megkérdeztük a fogorvost, hogy lát-e esetleg valamit a szájában, amiért nem tud/akar rágni a gyerek. Nem látott, ő is csak türelemre intett minket.
2011. nov. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!