Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valóban beteg a kislányom...

Valóban beteg a kislányom vagy csak egy rossz szokás?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves.Pici kora óta térdelő állásban, támaszkodva ritmikusan riszálja magát, akár addig amíg rá nem szólok.Régebben azt hittük így altatja magát.Ez van amikor sűrűsödik, máskor kevésbé csinálja.Mindent nagyon korán elkezdett (5 hetesen oldalra fordult),egyedül a kúszás maradt ki.Szépen beszél, mondókákat mond, logikai játékokkal játszik, nagyon bújós, közvetlen akár idegenekkel is.A játékok otthon túl sokáig nem kötik le, játszótéren gyerekekkel egész nap elvan.Eléggé makacs, önfejű (ő szereti kiválasztani mit vesz fel), néha egy kis hiszti is becsúszik, ha valami nem az elképzelése szerint alakul, de ezeket nem gondolom problémáknak.Csak ez az egy zavaró tényező van.Egyik ismerősöm azt mondta ez is az autizmus egyik jele lehet.Segítsetek kérlek, tényleg aggódjak vagy csak egy rossz szokás??
2011. máj. 30. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy beteg, csak játszik, jó kedvű, biztos kiegyensúlyozott baba. Az én kisfiam is " szokott így táncikálni" , pedig még csak egy éves.
2011. máj. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

És ez az ismerősöd netán gyógypedagógus, vagy csak Marika néni mesélte neki a piacon, hogy a Józsi bácsi unokájának is ilyenje van, közben meg azt sem tudja mi fán terem az autizmus?


Nem kell beteggé tenni azt a gyereket, jó eséllyel semmi baja nincs. Csak olyan, mint egy 3 éves gyerek.


Egy gyógypedagógus

2011. máj. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmus olyan betegség, amikor a gyermek/felnőtt nem tud kapcsolatot teremteni a környezetével, és a saját külön kis világában él. Ha a te kislányod, képes másokkal játszani, beszélgetni, a szemükbe nézni, akkor kizárt az autizmus.


Hogy minek a tünete lehet, azt nem tudom, érdemes lenne esetleg felkeresni egy gyerekpszichológust.

2011. máj. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) ő van amikor csak maga elé mered és mozgatja magát, máskor játék közben is ezt csinálja.
2011. máj. 30. 15:22
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyobb baja sose legyen! Szerintem csak megszokásból csinálja. A kölkök tudnak ennél rémisztőbb dolgokat is csinálni.
2011. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm.Én sem akarom elhinni, csak amikor ez ember fülébe beültetik a bogarat...Az ismerősömnek magatartászavaros mindkét fia, ő mondta ezt.Mondott még egy alapítványt is, ahol kivizsgálnák 15 ezer Ft-ért.
2011. máj. 30. 15:25
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Az autizmus nem magatartászavar...
2011. máj. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a munkám során rengeteg esettel találkoztam már, amikor az egyébként teljesen egészséges gyerekeket olyan szülők tanácsára hozzák kivizsgálásra/tanácsadásra, akiknek problémás gyerekük van.


Ennek két oka lehet: az egyik, hogy a szülő tudja, milyen nehéz egy magatartászavaros/autista/fogyatékos gyerekkel, és jó szándékból javasolja a vizsgálatot: inkább derüljön ki időben a baj, illetve jobb biztosra menni.


A másik ok, mikor a nehéz sorsukból adódó feszültséget úgy próbálják meg levezetni, hogy titkon azt kívánják a többi szülőnek is, hogy éljék át azt, amit ők. Ez sem rosszindulat, hanem egy érthető - de nem helyes - emberi reakció.


A te esetedben, kedves kérdező, nagyon csekély az esélye annak, hogy valóban baj lenne a lányoddal, de persze természetes, hogy valaki szeret biztosra menni, főleg, ha a gyermekéről van szó. De akkor sem szükséges tízezreket kiadnod maszek vizsgálatokra, mikor a helyi nevelési tanácsadóban - előzetes időpontegyeztetés után - ingyen és bérmentve megmondják neked ugyanazt az eredményt.


Azért vagyunk ott a tanácsadóban, hogy az ilyen és ehhez hasonló kérdésekre válaszoljunk, hidd el, semmivel sem kapsz rosszabb színvonalú szolgáltatást, mint a drágább maszek vizsgálatoknál!


2. válaszoló (gyógypedagógus)

2011. máj. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Így stimulálja az idegrendszerét. Ez nem baj. Valószínű, hogy a kúszás kimaradása is közrejátszik. Hintáztasd sokat, főleg, a lengőhinta a legjobb (azt hiszem az ikeában is van) Mert az körbe forog is.
2011. máj. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
én is ezt csináltam egész kicsi koromban.igy nyugtattam,igy vigasztaltam magam.nagyon jol esett.
2011. máj. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!