Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogy költözzek...

Szerintetek, hogy költözzek el itthonról? Vagy mit tehetnék, már nem bírom?!

Figyelt kérdés
Apuval nem éppen vagyok jó viszonyba. Mindig ordít velem mindenért ez pl: a tanulásomon is látszik, mert nagyon meg visel engem az egész életem története. El akarok költözni de nem tudom, hogy kéne mert anyu meg nem szeretné és nem akarom, hogy neki rossz legyen. 15/F
2011. szept. 14. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
de hova költöznél??
2011. szept. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

jaj, kisnyuszi, 15 évesen nem olyan egyszerű dolog az elköltözés.

Van hova menned? Miből tudnál élni?

Picit még próbáld kibírni, hidd el, ha kedves leszel apukáddal, ő is viszonozni fogja.

2011. szept. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
kérj segítséget az iskolapszichológustól!
2011. szept. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát mamámékhoz költöznék. Ő pedig tárt karokkal várna de hát anyu... :( (ja de ne egy öreg nénit képzeljetek el. Meg ott a nagy bátyjám is szóval oké lenne minden)
2011. szept. 15. 18:10
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja meg az a gáz, hogy apuval nem lehet beszélni mert mindig iszik. Meg úgyis mindenféleképp én leszek a rossz mert az ő szemébe csak én lehetek. :( :S
2011. szept. 15. 18:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem költözz el a mamádékhoz!!! Anyukád meg örüljön, hogy te legalább mersz lépni, nem csak tűröd az iszákos apuka szörnyű viselkedését!!! Feltételezem, hogy anyukáddal sem valami kedves, így van? De anyukád nem tud vagy nem mer tőle megszabadulni. Tehát ha neked van lehetőséged akkor élj vele, ne hagyd, hogy elrontsa az életedet!!! Anyukád bizonyára megérti majd, esetleg a te merészségedből erőt merít majd ő is.

Sok sikert!!!

Egy hasonló múltú lány...

2011. szept. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen anyuval se valami kedves mindig csak vitázik vele, beleköt mindenbe amit tesz stb... A válsz pedig kifejezetten hasznos volt köszönöm szépen :)
2011. szept. 29. 23:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt meghallgatnak akár névtelenül is:


[link]


Elköltözni 16 évesen van lehetőséged, ezt szüleid nem tudják megtiltani, de kell az, hogy a nagymama fogadjon és ezt írásban is vállalja. Az engedélyt a gyámhatóságon kell kérni, ők meghallgatnak minden érintettet, és ők döntenek (elfogadják vagy elutasítják). A lényeg az, hogy a gyámhatóság lássa, hogy **tényleg a Te érdekedben áll a költözés**. Ha otthon ivás van, megteheted, hogy már most 15 évesen elkezdesz járni az iskola vagy a családsegítő pszichológusához, esetleg majd az ő szava sokat fog számítani majd akkor, amikorra a gyámhatósághoz fordulsz.


Részletek: Google: ,,szülői ház elhagyása''


www.google.com/search?q=szülői+ház+elhagyása


Ha nagy baj van már most is, akkor is kérhetsz segítséget a gyámhatóságtól, mert ha bebizonyosodik, hogy veszélyeztetnek Téged otthon, akkor akár most is átkerülhetsz a nagymamához. Mindenesetre 16 éves korodban már nem is annyira a bizonyításról szól majd a dolog, akkortól még több jogod lesz.

2011. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Részletek: Google: ,,szülői ház elhagyása''


[link]


(Előbb lemaradt a link)

2011. nov. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!