Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztelőre vigyek ajándékot,...

Keresztelőre vigyek ajándékot, vagy ne?

Figyelt kérdés
Barátom unokaöccsének a keresztelőjére hívtak el. Sosem voltam még keresztelőn, így nem tudom, hogy nekem illik e ajándékot vinnem, vagy sem.
2011. máj. 13. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha nem te vagy a keresztszülő, szerintem szükségtelen. Elég egy szívből jövő gratuláció.
2011. máj. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%

Igazából már azt sem értem, mi keresnivalód a barátod unokaöccsének keresztelőjén. :)

Az a szűk család eseménye.

2011. máj. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én vinnék valami apróságot, ünnepekre soha nem megyek üres kézzel.
2011. máj. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 komasa ***** válasza:
Illik vinni valamit. Általában olyan dolgokat szoktak vinni, amiket használhatnak pl:babaruha, cumisüveg, gyerekjáték...
2011. máj. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is illik! Vigyél valami apróságot, cumit, csörgőt, játékot!
2011. máj. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Úgy keresek ott, hogy elhívtak =) Ezért vagyok hülye helyzetben, mert hát nem rokon, és így illik, vagy sem.
2011. máj. 13. 12:16
 7/13 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat.
2011. máj. 13. 12:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Miért fura a barát unokaöccsének keresztelője? Nekünk a legközelebbi rokon, minden téren az unokatesómék, ha nekik lenne babájuk, tuti ott lennék a keresztelőn én is, és a párom is. Ajándék szerintem nem kell.
2011. máj. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A fiunk keresztelőjén csak egy csokor virágot kaptam, meg apum pénzt adott.

Senki nem törte magát. De elég volt a gratuláció is. Nagyon jól esett az is.

2011. máj. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nincs abban semmi kivetnivaló, hogy az unokatesó megy a partnerével (ez lennél Te). Ez tök normális dolog, ne izgulj emiatt. Az ilyen válaszolók rémítik meg szegény kérdezőt és egyből magyarázkodni kezdesz. Ne tedd. Ilyen eseményre általában párosával mennek az emberek (ha van), az unokatestvér meg egy elég közeli rokonság. Ne aggódj emiatt. Hogy a kérdésedre válaszoljak, az ajándékkal kapcsolatban szerintem az a nyerő, ha a barátoddal közösen vesztek mondjuk egy 1-2 ezer forintos játékot (attól függ, hogy mekkora a gyerek), (nem kell drága, ettől olcsóbb is lehet, csak ne keltse bazári bóvli benyomását), vagy bármit (édességet, kisruhát, tányér-kanál szettet, kisplédet stb. ) de tényleg bármit. (3 gyerekem van, hidd el van tapasztalatom.) Szóval nem kell, hogy nagy összegű legyen, csak szépen, gusztán csomagold be, vegyél rá egy keresztelőre való képeslapot és írjátok bele: Keresztelőd alkalmából sok boldogságot kívánunk! (és itt jön a légyeg!) hogy Te is írd alá, meg a barátod is, hogy ez kettőtöktől van, nem összemosva pl. a szüleiével. Ez a Ti külön ajándékotok. És hogy direktbe a kérdésedre válaszoljak: Neked, külön, egyszemélyben nem szükséges, de ha már meghívtak, nem illik üres kézzel menned. És ekkor lép életbe a barátoddal való közös ajándék. 40/n
2011. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!