Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen ajándékot vehetnénk...

Milyen ajándékot vehetnénk keresztelőre egy kisfiúnak? Gondoltunk arany karkötőre, amit majd ha nagyobb lesz viselni tud. De más ötletünk nem igazán van.

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

egy üveg jó minőségű pálinka,vagy bor,amit a nevével felcimkéztettek,és azévi legyen amikor a keresztelő van,vagy amikor született.

És 18 évesen felbonthatja.

Nekem ez nagyon tetszik.

2011. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Jó az arany, mert az egy örök emlék.


Vagy arany nyaklánc, medállal. A medálba belegravíroztathatjátok a nevét, és pl. a születési dátumát. Vagy a keresztelés időpontját.

Ha majd idős korában ránéz, ti fogtok eszébe jutni.

2011. okt. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha ti vagytok a keresztszülők csak akkor kell ilyenben gondolkodni. Amúgy simán vehettek neki valami fejlesztő játékot, nagyobb plüss figurát, ruhácskát. Vagy kérdezzétek meg a szülőket h mire van esetleg szükségük, mert nem akartok értelmetlen dolgot venni.
2011. okt. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én aranyat nem vennék. Attól is függ hány éves a gyerkőc és mennyit szántok .

Kérdezzétek meg a szülőket esetleg most mire lenne szükségük.

Etetőszék, járóka, vagy valami szuper jó játék.Ha nincs más ötlet takarékbetét is jó.

2011. okt. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
Egy szép keresztelő ruhát ezzel a felirattal: ISTEN GYERMEKE VAGYOK! Akkor etetőszék, bébikomp vagy valami olyan játék vagy tárgy ami nincs még neki.
2011. okt. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A mi kisebb gyerekünk órát kapott. A nagy meg semmit, a keresztapja állta a vendéglői ebéd árát. Az is sokba került.

Az arany eléggé drága, és ki tudja, fogja-e hordani, a legtöbb pasi a jegygyűrűt sem hordja, pedig azt illene. Szerintem igazán praktikus a drágább játék, etetőszék, mert az nagyobb valószínűséggel használja.

2011. okt. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mi leszünk a keresztszülők. Etetőszék, hordozó stb... ilyet már nem akarunk venni mert már van egy nagyobb tesója. Így megmaradtak azok a dolgok. Keresztelőre ruhát pedig azért nem, mert a nagyszülők veszik azt.

Az arany nyaklánc medállal nagyon jó ötlet, így bele gravíroztathatjuk a születési idejét.

Köszönöm az ötleteket, várom még a továbbiakat. :)

2011. okt. 6. 13:11
 8/12 A kérdező kommentje:
4 hónapos lesz a kicsi a keresztelőkor.
2011. okt. 6. 13:11
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem minden férfi hord ékszereket. 15-20-30 év múlva meg ki tudja divat lesz-e egyáltalán, vagy inkább "melegnek valónak" fogják gondolni (ide beírtam eredetileg a megfelelő szót, de megfenyegetett a szűrő: Az általad elküldeni kívánt szavak/mondatok fennakadtak automata trágárságszűrőnkön! Moderátoraink meg fogják vizsgálni korábbi és ezutáni hozzászólásaidat, indokolt esetben a hozzáférésed letiltják. Kérlek vedd figyelembe a szabályainkat és azoknak megfelelően használd az oldalt! Nem tudom, másnak hogy mennek át ettől jóval vaskosabb kifejezések)

Mi nyáron ajándékoztunk hasonló helyzetben.

Házi pálinkát palackoztattunk és belegravíroztattuk a kisfiú nevét, születési idejét (illetve valami ilyesmit gravíroztattunk, hogy "Ez a palack X Y tiszteletére lett palackozva 2011 XX YY") A szülőknek is nagyon tetszett, rögtön az jutott eszükbe, hogy majd a 18. szülinapján fogja felbontani.

Bort azért nem ajánlok, mert 18 év múlva kellemetlen meglepetés érhet a felbontáskor (borvidéken lakunk, boros cégnél dolgozunk, és bizony a legjobb boroknál is adódnak kellemetlen meglepetések)

Ja, és cakkumpakk kijött egy üveg 3ezer forint alatt.

2011. okt. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm a válaszodat!

Teljes mértékben igazad van amúgy. Nehéz ez a keresztszülőség :) Főleg hogy még nem vagyunk járatosak benne.

2011. okt. 6. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!