Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan motiválhatnám?

Hogyan motiválhatnám?

Figyelt kérdés

Jelenleg közös albérletben élek a barátommal.

Egy átlagos napom úgy néz ki, hogy dolgozom, szinte a kimerülésig, és a háztartást is nekem kell vezetnem, minden velejárójával együtt. A barátom nem segít semmit. Van úgy, hogy csak pár óra alvás jut nekem, mire minden teendőt elvégzek a munkában, és a ház körül.

Egy időben nagyon ki voltam készülve emiatt, mára kezdek hozzáeddződni a feladathoz.

Csak nehéz, hogy szinte 5 perc idő nem jut magamra, és nekem kell cipelni minden terhet, ami ezzel jár. Mert a kedves csak jól érezni hajlandó magát. Ami érthető egy bizonyos szempontból, dehát mégis. Már próbáltam mindent, ami eszembe jutott: felvázoltam a helyzetet matematikai pontossággal, kértem, csináljuk együtt, ráparancsoltam fenyegetőztem, stb. De semmi nem vált be


Hogyan tudnám őt motiválni arra, hogy akarjon csinálni valamit, aminek produktuma van?


Pls, olyanokat ne írjatok, hogy hajítsam ki a köcsög szemetet, mert a kapcsolattal nincs probléma. Vele sosem lehet unatkozni, mellette jobbnak érzem magam, és értelme van az életemnek. Jó ötleteket várok azoktól, akik jártak hasonló cipőben.


Végülis, vlsz idővel jobban beérik, és magától megoldódik ez a kis bibi. Amúgy, 4 évesek vagyunk, kb egy éve sikerült "a magunk lábára állni".



24/L


2011. máj. 13. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Ha mindent megpróbáltál, és semmi hatás, én mégis elgondolkoznék a helyedben, hogy van-e jövője egy ilyen kapcsolatnak. Tegyük fel lesz gyermeketek, és az is a te nyakadba szakad, ő meg majd henyél egész nap. Hosszú távon nem lesz ez így jó, be fogsz sokallni, mert a munkamegosztás igenis fontos építőköve egy kapcsolatnak.
2011. máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
73%

Rossz hír: nem fog idővel beérni. Tudom, ilyen meccset én is játszottam.


Miért változna, ha te mindent elvégzel neki? Ha gyerek lesz, a helyzet rosszabodik. Mivel kidobni nem akarod, örök életedre ingyen cseléd se lennél, annyit tudnék javasolni, hogy közöld vele, be kell vállalnia bizonyos házimunkákat, különben lapát. Ezt szépen kiplakátozzátok egy ajtón (az ígéret elszáll), továbbá hogy hetente minimum hányszor kell megcsinálnia.

Viszont ehhez kőkeményen ragaszkodj, mert az első engedékenységnél elbuktad.

Pl. ha ott van, hogy a szemétlevitel az ő feladata, akkor ne vidd le te, még akkor se ha úgy néz ki a lakás mint a szeméttelep, mert az lesz az üzenete, hogy te úgyis megcsinálod.

2011. máj. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%

Gondolom ilyen kis apróságoknak is örülnél mint például: kiviszi a szemetet,a szennyesét nem dobálja szét,bevásárol,

elmegy a postára a csekkekkel.Megágyazz stb..!

Igaz nem a férfinak való a házimunka de kicsit segíthetne ilyen apróságokkal is sporolhatna időt neked amit vele tölthetnél.

21/N

2011. máj. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%
szánalmas
2011. máj. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Neki mondtad már ezeket?
2011. máj. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Túlságosan is elkényeztetted az elején, ilyenkor már nehéz változtatni. Élő példa egy barátnőm: azért, mert szerette a párját, kinyalta a s..ét, majd pár év múlva a pár szóvá tette, hogy meg sincs kavarva a kávéja??? Pff... kutyából nem lesz szalonna!
2011. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Észrevétlenül vond be! Először csak valami pici dolgot kérj tőle (öblítsen el neked 1 darab poharat), és dicsérd érte az egekbe. A férfiak szeretnek örömöt szerezni a szerettüknek, és imádják, ha dicsérik őket. Lassan, óvatosan egyre több dologra megkérheted majd.


Ha úgy állsz hozzá, hogy "Mostantól minden másnap leviszed a szemetet!", akkor előre utálni fogja. De ha mindig megkéred kedvesen, hogy "drágám, nem lépnél le vele gyorsan?", akkor hátha fogékonyabb. És mondom, gyakran szóba kell hozni, hogy milyen jólesik neked a törődése.


Esetleg ha van házias férfiismerősöd, néha, finoman hivatkozhatsz rá. Néhány férfi azt hiszi, a házimunka nem "férfias" dolog. Ha ez a tévhit van a háttérben, azt óvatosan el lehet oszlatni.


Kitartást, sok sikert, remélem, segítettem valamit!

2011. máj. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"a kapcsolattal nincs probléma"

Tényleg? Röhögve elnézi, hogy te munka után, kimerülten, fáradtan, egyedül megcsinálsz mindent, nem zavarja, ha aludni sincs idôd, nyakadba rak minden terhet -szerinted ezzel a kapcsolattal, ezzel a "férfival" nincs probléma? Hmm...

2011. máj. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
88%

15:23


Még régebben kaptam vicces kör e-amilt, amelyben tanácsok voltak nőknek, férfiaktól. Az egyik ez volt: ne utalj rá, mondjad!

Én annak vagyok a híve, hogy beszéljük meg, és a kérdező álljon a sarkára. A helyzet tarthatatlan, változtatni kell. Az én férjemet is helyre kellett tenni, mert ráadásul én vagyok az, aki a pénzt tolja a családba, szóval az sincs, hogy szegény férfi eltartja a családot, megérdemli a pihenést.

2011. máj. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 itboy ***** válasza:

Ismerős kérdés, más is jár ebben a cipőben:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


És hogy valami értelmeset is hozzá tudjak tenni. Én mint férfi és mint párkapcsolatban élő sem értem hogy hagyhatja valaki hogy a barátnője egyedül gürcöljön ha a jóérzés nem legalább a logika rávihetné hogy segítsen(párhozamos feldolgozás: [link]


"Már próbáltam mindent, ami eszembe jutott: felvázoltam a helyzetet matematikai pontossággal, kértem, csináljuk együtt, ráparancsoltam fenyegetőztem, stb. De semmi nem vált be " ...kevés! Nem fenyegetőzni vagy ráparancsolni kell. Szerepcsere! Hagyni had kóstoljon bele ha ő nem csinál semmit akkor te se oldja meg maga! Pontosan annyit adj bele mit amennyit kapsz! Ha egy éve tűröd és nincs javulás azért meg... nem értelek de nem is ez a kérdés.


-Motiváció?! ...régen rossz ha motiválni kell.

Tegyél fel új kérdést esetleg mert az ellenkező nemből valóként nem vagyok kompetens válaszolni.

-Női praktika! Légy nő! Hassrá! pl.:Fel tudnál porszívózni?!(úgy mint képes vagy rá hogy megcsináld?!) Mintha kihívás elé állítanád. Na jó nem bonyolódnék bele jobban hogy kell egy nőnek a férfit irányítani a tudtán kívül női fortéllyal... Ha tudnám nem is férfi lennék! (ill. nálunk ilyesmire nincs szükség)


25/F

2011. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!