Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Pizzafutár...

Melyik a jobb? Pizzafutár havi 150-ért érettségivel vagy diplomával irodai munka 100-ért?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
A mai világban fontos a megfelelő anyagi háttér.Attól függ mennyire vagy rászorulva a több pénzre.Én biztos azt választanám amelyik többet fizet!
2011. máj. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Meggondolandó, mindkettőnek van előnye, hátránya. Irodai munka diplomával azért jobb mert utána lehet, hogy van előrelépés, fejlődési lehetőség. Nem azért tanul az ember, hogy utána ne legyen értelme a diplomájának. Viszont lehet, hogy pár év múlva lenne jobb állás, és akkor már van tapasztalatod az irodai adminisztráció terén, és könnyebb válani.

Viszont az is lehet, hogy most pizzafutárkodsz és majd ha lesz újra jobb munkalehetőség váltanál. Csak így lehet, hogy nehezebb lesz.

Amitől még függ, hogy van-e családod, mert ha van akkor nem kédrés, mert kell a pénz, és pizzafutár, és lesni a jobb lehetőségeket folyamatosan.

2011. máj. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Azt válaszd, amelyiket szívesebben csinálnád; amelyikben nagyobb örömödet lelnéd!
2011. máj. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátnőm is diplomás,mégsem tud elhelyezkedni!!!Most piacon dolgozik...:( szóval egy diplomásnak sem fenékig tejfel az élet,nem biztos,hogy a diplomával jobban boldogulsz.Ha arra várt volna,hogy ő majd a választott hivatásában dolgozik,a mai napig otthon ülne,pedig becsülettel tanult sok-sok éven át :/,ez van muszáj dolgoznia,nem tehette meg,hogy válogat.
2011. máj. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
09:12 milyen diplomája van az ismerősödnek? És beszél valamilyen nyelvet? Bocs, hogy nem témába vág, csak a lehetőségeimet akarom felmérni :D
2011. máj. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Őszintén? A pizzafutárnak milyen előmeneteli lehetősége van szerinted?

A diplomásnak azért nagyobb tere van mozogni, jelentkezhet olyan állásokra is, ami egy érettségizettnek szóba sem jöhet

2011. máj. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
80%

Jobb azt csinálni, amit szeret az ember.

Az sem jó, ha felőröl egy munka.

Nem éri meg tönkre menni

Ha a pizza futárt nézziük az nem rossz, mert még borravalót is kap rendesen.

Viszont vannak hátrányai. Például elég kellemetlen, ha nem fizetnek a pizzáért. És lehet hallani még kellemetlen dolgokat. Az irodai munka nem rossz. Ha valaki szereti a nyugisabb munkát. Ha törtető vagy, akkor jól is kijöhetsz ebből a munkából idővel. De irodában meg felőrőlnek a munkatársak. Sok a pletyka.

2011. máj. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%
Angolul és németül beszél,kommunikáció szakon végzett.
2011. máj. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

Szereted azt a szakmát, amiből diplomád van? Ha megfizetnék, el tudnád képzelni benne az életedet?

Mert bár sokkal jobban fizet a pizzafutár, én nagyon nem szeretném csinálni. Egyrészt nem életre szóló meló, másrészt egész nap futkározni, fel az emeletre, le az emeletről, bunkó vevő, reklamáció, dugóba kerülsz, késel, mosolyogni a borravalóért, és egyáltalán nem valószínű az előrelépési lehetőség sem, hiszen akkor inkább alkalmaznak egy másik pizzafutárt ugyanannyi pénzért, nem kell hozzá különösebb képzettség, sokan kapnának az alkalmon!

Ezzel szemben egy nyugis(?) irodai munka hiába nem fizet jól eleinte, de tapasztalatot gyűjthetsz, így 1 év után elmehetsz másik céghez több pénzért, vagy egyszerűen csak feljebb lépsz a ranglétrán, és máris többet kapsz. Sokkal valószínűbb, hogy egyéb juttatásokat is kapnál (kajajegy, utazási ktgtérítés, üdülési csekk, prémium, ruhapénz, 13.havi, akármi), ami kicsit feljebb tornázná a fizetésedet, lehet hogy nem próbaidő alatt, de utána. Ha olyan szakmád van, később saját lábadra is állhatsz, céget alapíthatsz.. Ha szereted azt a szakmát, szerintem mindenképpen érdemesebb azt választani. Pizzafutár tapasztalattal később sem tudnál elhelyezkedni irodába több sikerrel.

Tipikusan a hosszabb idő alatt megtérülő biztosabb út és a pillanatnyi pénzeső között kell választanod. Nagyon csalogató az a 150e.. de én nem vagyok benne biztos, hogy érdemesebb mellette dönteni.

2011. máj. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

A legjobb a diplomás pizzafutár, mert az 150et keres, de lehet vele beszélgetni a klasszicista épületekről vagy a korai reneszánszról. Egy pizza mellett. :-))

Én pedagógus vagyok, de szerintem sohasem fogok 150et keresni, viszont tönkre vannak az idegeim és kezdek megsüketülni az állandó zajtól az iskolában.

2011. máj. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!