Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munka szempontjából, ha jó...

A munka szempontjából, ha jó munkahelyed, jó poziciód van mi a jobb?

Figyelt kérdés

4 évet itthon maradni, egymás után 2 picivel? Vagy visszamenni 1-2 évre és utána újra itthon?

Én valószinűleg nem megyek vissza, csak 4év múlva, de kiváncsi vagyok mit gondoltok.


2011. jan. 18. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi mennyire jó.

Nekem 4 hónapos a kicsim és rettenetesen vissza mennék már. Lehet rossz anya vagyok de az egésznapos gagyogástól már kezdek besokalni. Nagyon unatkozom és megállás nélkül foglalkozom a babámmal, de félnapos munka szuper jót tenne nekem.

Aztán te akarhatsz bár mit, de ha a tesó 2 év próbálkozás után sem jön össze és a kicsid már rég oviba jár, el kell gondolkodnod hogy mardsz vagy mész.


Èn imádtam dolgozni és hiába imádom a gyerekemet, nekem néha nagyon nehéz csak babázni.

2011. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ha az összeg nem számmítana hogy én mit kapok akkor lehet nem mennék vissza de részmunkaidőben jó lenne a baba mellett dolgozni!Kicsit én is feltöltődnék a babás gagyogás után.
2011. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Húú, hát nem is tudom. Talán jobb "letudni" egyszerre a két gyereket és utána nincs kiesés. Mondjuk nálunk ez pont úgy néz ki, hogy 1 éves kora után vissza kellett mennem részmunkaidőbe dolgozni (heti 2 alkalommal, de ez még jó is). A nagyszülei vigyáznak rá, bölcsibe nem adnám, akkor inkább nem vállaltam volna el a munkát. Én most úgy érzem, hogy ha jönne most a második baba azt már nem tudnám türelmesen kezelni, ezért nekem kell egy kis "pihi". Persze, ha véletlenül tényleg jönne, természetesen megtartanám és erőt vennék magamon, hogy neki is meg tudjam adni azt a nyugodtságot, mint az elsőnek, de egyenlőre erről még nincs szó.
2011. jan. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem az első babám után muszáj volt visszamenni, illetve új helyre menni, ugyanis ott minimálbérre voltam bejelentve, a többit zsebbe adták, így kemény 38 ezer Ft volt a gyedem. Mivel akartunk még egy babát, keresnem kellett egy olyan helyet, ahol rendes pénzre bejelentenek és megkapom a maximum gyedet. Kb. 1 évre elmentem és így a második babám után már nosmálisabb pénzt kaptam. 2010. decemberében lejárt a gyedem és már csak gyest kapok, szóval hamarosan ismét munkába kell állnom, mivel a gyes összege akkor sem lenne elég a megélhetéshez ha csak rezsire és kajára kellene költeni és nem lenne hitelünk. De sajna van hitelünk is bőven.
2011. jan. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azt választottam, hogy visszamegyek. Mi viszont azért jutottunk erre a következtetésre, mert a második baba megszületése előtt fel kell újítsuk a lakást és szeretnénk egy autót is venni. A nyáron meglesz a felújítás, jövőre az autó és jöhet a kistesó. :) Igaz, hogy addigra 4 éves lesz a fiunk, de az talán még nem olyan vészesen sok. Ennyi a legtöbb többgyerekes családnál van minimum a legnagyobb és a legkisebb gyerek között.


Szerintem különben a korodtól is függ és attól is, hogy hány gyereket szeretnél. Nyilván ha valaki 30 fölött szüli az elsőt és tudja, hogy több gyereket szeretne, akkor célszerű egyben lerendezni, mert 45 fölött már nagyon nehéz pici babával visszakerülni a munkaerőpiacra.

2011. jan. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom, hogy ha egy jó pozícióban lévő nő nem megy vissza záros határidőn belül a szülés után (azaz nem "kapaszkodik" a székébe), nagy a veszélye hogy ugyanabba a székbe már nem fog tudni visszaülni. Ez már 1 év fölött is bőven igaz sajnos, nem hogy 2-3-4 év kihagyás esetén. Nagyon sok és gyors változás megy végbe a gazdaságban és szinte mindenhol nagy a munkaerő fluktuáció. Elég egy új felettes aki hozza a saját embereit vagy esze ágában sincs a korábbi kisfőnökkel együtt dolgozni, átszervezés, outsourcing és pá a jó kis állásnak. A korábbi helyre jó esetben a beosztott ügyintézőket veszik vissza, vagy őket sem. Biztosan van kivétel, de azért általában ez van sajnos. Szóval azért készülj fel arra is lelkileg hogy 4 év után nem biztos hogy ugyanabba a pozícióba, ugyanarra a területre, sőt ugyanahhoz a céghez tudsz visszamenni dolgozni, esetleg próbálj tanulni valamit az otthon töltött évek alatt hogy "piacképes" maradj. Kisgyerekekkel amúgyis nagyon nehéz bebizonyítani hogy márpedig jó munkaerő vagy. No nem akarom elrontani a kedvedet, csak sajnos tényleg rossz tapasztalatom van.
2011. jan. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!