Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A rossz szülő-gyermek kapcsola...

A rossz szülő-gyermek kapcsolatért ki a felelős?

Figyelt kérdés

Kinek a hibája, az ha a kapcsolat nem jó pl. az anyja és lánya között? Nálunk ez a helyzet és tulajdonképpen nem tudom miért alakult így ki. De szinte alig beszélünk sőt örülök ha itthon sincs, annyira eltávolodtunk egymástól...

Ez a szülő vagy a gyerek hibája? Miért?


2011. máj. 14. 12:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Gyerekkorban a szülőé, ha utána alakul ki, akkor már bármelyiké lehet.
2011. máj. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Korfüggő, ahogy az első válaszban írták. De a gyökerek mindenképp a szülőhöz vezetnek vissza.
2011. máj. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
62%

Szóról szóra ezt akartam írni:

Gyerekkorban a szülőé, utána mindkettőé.

2011. máj. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

érdekelne hogy ezt a kérdést ki írta ki???? szülő vagy gyerek??

egyértelmüen a szülőé gyerekkorba

felnőttként pedig hozzá füzném hogy ha addig minden oké volt akkor mért romolna el felnőttkorban, és ki nevelte a gyereket?

2011. máj. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek én is: gyermekkorban a szülő és a nevelés határozza meg a későbbi kapcsolatokat...ezek sajnos általában később sem múlnak el teljesen nyomtalanul, és akár évek utáni "tünetmentesség"(egy ideig jó minden pl) után bármikor előjöhetnek... :/ Saját tapasztalatból írom.
2011. máj. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Hát szerintem ezt nem lehet eldönteni. Pl a húgom valami csodálatosan jó viszonyban van az anyánkkal, én meg ...., holott ugyanúgy nevelt bennünket, nem volt kivételezés, megkülönböztetés. Mindig is katasztrófális volt a kapcsolatunk, most majdhogynem a gyűlöletig jutott Szerintem mindenki születik valamilyen személyiséggel, amit csak nagyon kis mértékben lehet neveléssel megváltoztatni.
2011. máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez erősen helyzetfüggő. Az én ilyen "problémám" még 1312-14 éves koromban kezdődött és máig tart, nem tudom hogy kezdődött, de most már úgy vagyok vele hogy semmit nem osztok meg a szüleimmel, ha kérdeznek valamiről csak annyit mondok hogy a lényeget ne tudják. Egyszóval azt se tudják ki vagyok még ha minden nap találkozunk is, belőlem csak annyit látnak hogy ha itthon vagyok gépezek vagy valami, de ezen kívül max azt tudják hogy mi a kedvenc színem. Valamiért nem érzem azt hogy bármit el kéne nekik mondanom. De ez nem azt jelenti hogy tiszteletlen is vagyok velük, mindent amit kérnek megcsinálok, takarítok itthon, elvégzem a magam dolgait, a saját szobámat én tartom rendbe, az állatomat én gondozom és foglalkozom vele, ha kell elmegyek bevásárolni, szóval bármit megcsinálok. Csak megkímélem őket a dolgoktól..

18/l

2011. máj. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
javarészt a szülő hibája. mivel ő az érettebb, bölcsebb (vagy legalábbis annak "kéne" lennie...), neki jobban kellene a problémákat, konfliktusokat kezelni...főleg a saját gyerekével szemben...
2011. máj. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

szerintem javarészt a szülőé.

a mostohatesómat egész gyerekkorában verte az apja, nem hinném, hogy a lány hibája, ha már szinte szóba sem áll vele.

2011. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
anya-lánya kapcsolat sajnos a gyerek személyiségének kiforrásával egyidejűleg problematikus, mert kialakul egyfajta rivalizálás. ha egyedüli gyerek, esetleg apa(kép) sincs, akkor kódolva van ez a probléma.
2011. jún. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!