Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy gyerek élete kisiklik,...

Ha egy gyerek élete kisiklik, vagy rosszat tesz, rossz társaságba keveredik, mindig, minden esetben,100%ban a szülő a hibás?

Figyelt kérdés

Olyan viccesnek tartom hogy a Mónika showban minden második rész végén ugyanazt a sablon szöveget mondja el Mónika: "ha egy gyermek élete rosszá válik mindig minden esetben a szülő a felelős" szerintem ez egyáltalán nem igaz, hanem egy általánosítás.

Tudom, ne nézzek ilyen agyament népbutító műsorokat, meg utáljátok Mónikát, meg az egész RTL-t, de én kifejezetten szeretem nézni mert jókat nevetek rajta.


De ez a sablon szöveg a végén nagyon bosszantó. Szerintetek igaz vagy sem?


2009. okt. 19. 17:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
78%

Szerintem egyáltalán nem igaz,bár még 15 se vagyok de a tesóm hibájából tudok erről véleményt mondani.Ha egy gyerek rossz társaságba keveredik lehet hogy a szülő is hibás DE NEM MINDEN ESETBEN pl:Nálunk mindent megkapott amire szüksége volt és a szeretet is mégis rossz társaságba keveredett és onnan nehéz kijönni szülő segítségével is!!!!!

teházt ez egy nagy hülyeség mondjuk mit vártunk Máónikától(bocs nem hagyhattam ki xD)

L/14

2009. okt. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
A gyerekek is sokfélék, sokuk nehezebb természetű, vagy éppen visszahúzódó, befolyásolható. Azonban addig, amíg fel nem nőnek, addig a szülőnek kell elsősorban példát mutatnia, másodsorban vigyáznia rá. Ha ez nem sikerül, akkor bizony felelős a szülő. Hogy mennyire, milyen mértékben, az esetenként más és más.
2009. okt. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Sajnálatos módon most divat ezt mondogatni, pedig legalább annyira számit, hogy mit örökölt a gyerek. Testvéreknél nagyon sokszor lehet látni, hogy az egyik rendes ember lesz, a másik meg lekallódik vagy legalább is nem iegazán boldogul el az életben.

Ezen kivül még azt se szabad elfeljteni, hogy egy gyerek nem CSAK a családban nö fel, különösen kamaszkorban nagyon sokat hatnak rájuk a barátok meg ismerösök. Arról nem is beszélve, hogy pl itt is rengetegszer lehet olvasni válaszokban, hogy egy 12 - 18 éves azt csináljon,amit akar, a szülönek nincs beleszólása. Pedig ilyenkor még alig van olyan gyerek/fiatal, aki kellöen érett ahhoz, hogy felmérje, hogy milyen viselkedésnek milyen következménye lehet.

Egy gyerek az öröklödéstöl, a neveléstöl és a baráti körétöl függöen lesz valamilyen, és ebben a szülök csak egy részt tudnak befolyásolni, de az egész gyereket nem.

2009. okt. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
A szülő nincs mindig a gyerek mellett.Nem ellenőrizheti állandóan,hogy mit ír a neten,vagy milyen filmeket stb-t néz.Az iskolai haverokat sem ellenőrizheti.A legtöbb mai 13-14 éves gyerek már úgy véli,hogy neki joga van a szülői tiltás ellenére is bulizni,szexelni,rosszabb esetben drogozni.Ha már kiskorától szigorúan neveli,megköveteli,hogy a kötelességeit teljesítse,megtanítja a munka becsületére,a pénz értékére,nem ad meg neki mindent,amit megkíván,akkor a szülőnek van esélye,hogy a gyerek élete nem siklik ki.De ekkor sem biztos,hogy kitudja védeni a külső,káros hatásokat.
2009. okt. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem rettenetesen szamit a csalad, a szulo mellett a gen! Az a gen, amivel a gyerek megszuletik. Ugye ez az anya es az apatol oroklott gen, ami sokszor sajnos rossz es kezelhetetlen!
2009. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

A szülő feladata pont abban a legnehezebb, hogy kamasz koráig olyan nevelést, mintát adjon a gyerekének, amiből aztán a későbbiekben töltekezik és megél. Még akkor is, amikor jönnek a kísértések! Ha tudja, hogy otthon mindig számíthat figyelemre, megértésre, tanácsra, akkor nagy valószínűséggel baj/rossz társaság esetén is a szülőhöz fordul (vissza).


Sokszor hárítunk, mi a szülők. Mutogatunk másra, az iskolára pl., pedig a gyerek azt is tőlünk látja, hogy mennyire kell komolyan venni a tanárt.

Azt a kérdést is ritkán tesszük fel magunknak, miért választotta a rossz társaságot? Mi helyett? Mi hiányzott neki? Miért érzi ott jobban magát, mint itthon? Lehet, hogy otthon sincs minden rendben? Csak könnyebb kibújni a felelősség alól...

2009. okt. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a szülő hibája IS... nem feltétlenül csak az övé. Nagyon sok múlik a testvéreken, azon hogy a család, a rokonok hogy viselkednek, a barátok, az osztálytársak, hogy milyen társaságokba keveredik, egyszóval nem csak a szülőn múlik, nem lehet mindig ott a gyereke mellett, hogy fogja a kezét... Viszont csak is a szülő próbálhatja helyes útra terelni azt a "megtévedt" gyereket, illetve egy szülőnek kell felismerni, hogy mikor van már olyan probléma amibe bele kell avatkoznia, és mikor kell megálljt mondani, ahhoz hogy a gyerekéből ne legyen egy szerencsétlen bajkeverő! Én is voltam lázadó, én is csináltam hajmeresztő dolgokat, kaptam is érte rendesen, most még is úgy érzem hálás vagyok nekik, amiért mindig visszarántottak a földre!
2009. okt. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem csak a szülőé, de 99%-ban a szülőé, tehát így kerekítve mondható hogy csak a szülőé :)A maradék egy tized pedig, hogy mindenki megbotlik, hibázhat, de a szülő felelőssége a legnagyobb.

A gyereket addig kell nevelni, míg gyerek, példát mutatni nekik, az apának és anyának is, ha álladóan azt látta a gyerek hogy szülők ölik egymást lelkileg, nem csoda, ha kisiklik, lelki sérült lesz, esetleg droghoz nyúl. Sok szülő a gyerekre hivatkozva marad együtt a társával, akivel amúgy már nem szeretik egymást,tök boldogtalanok, ezt érzi a gyerek és látja, és tanulja majd el problémamegoldásnak is, amitől a végén ugyanúgy boldogtalan lesz.És szintén kisiklik. Nagyon nagyon fontos, hogy mit lát mit érez a gyerek míg fejlődésben van, és akkor mikor már ép ésszel is felfogja a dolgokat. Egy csomóan hidegháborúban élnek egymás mellett, vagy közvetlenül csattan a gyereken, vagy a későbbiekben közvetetten. nem lépnek kényelemből, meg megszokásból. Láttam már gyerekeket csonka családban felnőni, akik viszonylag normálisan nőttek fel, lemondásokkal ugyan, de nem kellett az apa és anya látens utálatát éreznie. Sok szülő nem a gyereket nézi elsőként, hanem a maga igényeit. Ez itt az óriási baj.

Ritka az a család, ahol két értelmes ember együtt él, úgy is nevelik fel a gyerekeiket, nem üvöltöznek, meg vitáznak egyerek elött, nem ássák egymás becsületét alá a gyerkőc elött ésatöbbi. nagyon kevés az ilyen intelligens pár, de rájuk jellemző, hogy azért együtt is maradnak javarészt, mert a problémáikat is le tudják kommunikálni üvöltözés nélkül.

Az elkéenyeztetés is egy rossz dolog, mikor a szülő esetleg egyedül marad, kicsi gyermeke fenekét tövig, már bocsánat és mindent megad neki, hogy pótoljon valamit, csak határozottságot és következetességet nem.

A gyerek csak él és tapasztal, legtöbbet a szüleitől, az életben ugyanúgy fog viselkedni amit otthon látott. Tehát a szülő felelőssége.

2009. okt. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Én nem szeretem és régóta nem nézem Mónikát a tévében, DE ebben igazat adok neki, hogy a szülő felelős, ha a gyereke (míg gyerek, illetve míg gyerekként viselkedik) rossz útra téved. Amiért ezt gondolom, az az, hogy anyukám több, mint 25 éve tanítónő, és az ő diákjai között van mindenféle, van, aki rendszeresen visszajár hozzá, tehát azt is látom, mi lett belőlük. Sajnos sok gyerek problémáján segíthetne a szülő, de ha a tanár javasol valamit (akár csak azt, hogy jó lenne, ha biztosítanák otthon, hogy a gyerek kipihenje magát, mert az első órákon alszik - ez például egy megtörtént példa), akkor a szülő egyből a tanár fejét szedi le, hogy ne adjon nevelési tanácsokat... Hát ilyen világot élünk.
2009. okt. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Is is. Az éremnek két oldala van. De általában a szülő jobban okolható. Hisz nem a gyerek neveli saját magát.
2009. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!