Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nemtudok kiigazodni a barátomo...

Nemtudok kiigazodni a barátomon. Ha nem érek rá akkor kell a segítségem, ha meg ráérek akkor meg ne segítsek?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 1.5 hónapban mindennapom abból állt, hogy tanultam, meg aludtam vagy 6 órát, kb még az evést is fölösleges időnek tartottam, mert annyira sokat kellett tanulni. 10 vizsgazárthelyi dolgozatot írtam, mellette szakdolgozatot írtam, dolgozni is heti 1x jártam, hogy legyen egy kis pénzem. És a barátom folyton azzal nyaggatott, hogy miért nem segítek neki? Nem igaz hogy én sosem érek rá. Én meg azt nem értem, hogy miért nem képes megérteni, hogy tanulnom kellett. Most meg itt van az első szabad hétvégém, felajánlottam neki, hogy lenyírom a füvet meg kerítést is festhetünk. És most meg azt mondja, hogy inkább ne ma, majd máskor. Majd holnap. Miközbe tudja nagyon jól, hogy holnap megint nem leszek itthon, hétfő- kedd meló estig. Lehet hogy nem is akarja hogy segítsek neki? Meg nem is akarja hogy elmenjek hozzá, épp lakást gipsz kartonoznak, meg áramot vezetnek be, vannak vagy 5-en. És az anyja ilyenkor mindig készít kaját, bár régebben is mikor ott voltam, soha semmiből nem kínált meg, ha maradt is valami, gyorsan összepakolt és vitte haza a maradékot. Aztán barátomnak egyszer szóvátettem, hogy hogy lehet valaki ilyen állszent, ott körbelegyeskedi minden munkás körül, engem, a menyét meg 3,5 év óta sem néz semmibe. Lehet barátom csupán azt akarja elkerülni hogy megint sz*rul érezzem magam ha megjön az anyja? Egyébként tényleg inkább kerülöm, mert csak felidegesít. Pedig próbáltam feléjük nyitni, próbálkoztam 1 évig, de aztán nagyon meguntam és inkább kerülöm, persze ők nem tudják hogy szándékosan. Csak olyan rosszul esik ahogy a barátom viselkedik, miért nem mondja meg őszintén, hogy miért ne menjek segíteni? Lehet azért mondja a holnapot, mert holnap már nem lennénk ott a munkások sem?
2011. máj. 14. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy nem éltek együtt?


Hát nem tudom, nem vagyok egy lusta ember, de néznék nagyokat, ha a párom befogna kerítést festeni vagy füvet nyírni úgy, hogy nem is élünk együtt...

2011. máj. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem élünk még együtt. De ő a munkásokkal vagy néha a haverjaival, azt a házat csinálja, amibe jövőre összeköltöznénk. Mindig úgy beszél a házról, hogy a miénk, meg alig várja hogy összeköltözzünk stb.
2011. máj. 14. 12:46
 3/11 anonim ***** válasza:
És te is szeretnéd?
2011. máj. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szeretnék vele összeköltözni, az már egy másik kérdés hogy jó lesz-e, de hát csak akkor fog kiderülni ha összeköltüzünk. Ja és egyébként a pasimnak az is baja hogy én veszek magamnak ezt azt. Pl zavarja hogy vettem turiba egy felsőt 300 ft-ért, meg 400 ft-ért egy újságot, meg elmentem szoliba 200 ft-ért. Szerintem ő inkább azt akarja, hogy azt a pénzt, inkább szánjam egy reggelire amit kiviszek nekik. De minek költeném arra? Nem vagyok még csak a menyasszonya sem, sőt azt megmondtam neki, hogy addig én egy ft-ot sem fogok oda költeni, amig el nem jegyez. Mert azért már régóta együtt vagyunk.

Neki szoktam venni egy-két dolgot, pl meghívom fagyizni, vagy veszek neki egy csokit vagy múltkor én fizettem a pizzát, de a házára nem költök addig, amig nem érezem úgy, hogy tényleg ott mi fogunk lakni, nem pedig csak ő.

2011. máj. 14. 12:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezt mondjuk jól látod. Legalább kettőtök nevén lesz? Mert ha most csinálja, az bizony házasság előtt szerzett vagyon..
2011. máj. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem, az ő nevén van.

De engem ez nem zavar, az ő helyébe én is csak a magam nevére iratnám.

2011. máj. 14. 12:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Aztán egy esetleges válás után ott leszel kisemmizve, rosszabb esetben gyerek(ek)kel együtt..
2011. máj. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tervezem azt hogy válni akarok, sőt ha valami nagyon nem passzol kettőnk között akkor meg ott kezdődik a dolog hogy hozzá sem mennék. Azt meg barátom nagyon jól tudja, hogy csak akkor vállalok gyereket, ha már nekem is lesz valamim. Pl egy olcsóbb kis autó, némi félretett pénz. Hiába erőlteti hogy ő vállal mindent, meg majd fizet ő mindent, nem vagyok az a fajta, aki képes lenne pénzt kérni, ha kell valamire. Legyen csak nekem is félretett pénzem, amit arra költök amire akarok vagy szimplán csak van.
2011. máj. 14. 13:03
 9/11 anonim ***** válasza:

a házba ketten fogtok lakni és te b@szol segíteni oda? ez nem semmi

majd beköltözöl a készbe? wow

2011. máj. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

13:18-as

Lehet nem olvastál elég figyelmesen, de amikor ráérek hogy segítsek, akkor azt mondja hogy nem kell, vagy ne most, majd máskor stb!

2011. máj. 14. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!