Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált emberrel élek. Ad...

Elvált emberrel élek. Ad gyerektartást, a fősulit állja, zsebpénz, ruhát vesz, tel. Számlát fizet, nyaralást, szórakozást, rezsit, lakást vett a gyereknek. Van külön számlája is! Zavar hogy CSAK a pénzt KÖVETELIK mindketten! Hol itt a külön család!?

Figyelt kérdés
úgy vettem észre,hogy a volt fél alig áll valamit!párom sokat áll:rezsit,telefon számlát,fősulit(250ezer),szórakozást,nyaralást,ruhát,mindent amit akarnak!gyerek tartás jár!kocsira is ráakar szállni!csak kérni jönnek át!!!mi lesz később!suli az jár,meg a gyerek tartás,de a többi nem!!
2009. márc. 12. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
A gyereknek pont annyi jár, amennyire az apja támogatni akarja! Nem elég neked a férfi maga? A pénzéért vagy vele? Te mit szólnál ellenkező helyzetben?
2009. márc. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Keressel fuggetlen ffi-t magadnak. Ha nem tetszik a "rendszer", koltozz el. Nem ertelek. Nem te adod oda a penzt, hanem az elvalt parod. Vagy a tiedet is kolti? A tiedbol is ad a gyerekenek?

Szerencse, hogy apukanak van mibol adni a sajat gyerekenek.

Miert jo neked igy boldogtalanul elni? Miert nem keresel masik pasit magadnak?

Ne akard, hogy a parod rad koltse a penzet, ne a gyerekere.

2009. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Szia,

Valahol értelek. Ha igazából követelőznek.

Nem hinném, hogy az zavar, hogy ad, hanem, ahogy kérik. Ugye?


Hol a külön család? Sehol, de ez nem család. A párodat pénzeszsáknak nézik, ennyi.

Igazából a luxus cikkeket én sem adnám, de a többit adhatja. Persze ha nem csak azért mennek, amúgy meg magasról a fejére.


szólni nem érdemes, mert a gyerekei... kénytelen vagy elviselni.

2009. márc. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
A mindkettő nem a volt feleséget és a gyereket takarja? Csak egy gyerekről irtál. Nem?
2009. márc. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Igen, egyszerre mindent nem lehet...

Ha a párod új családot is szeretne, meg a gyerekét is támogatni szeretné (ez helyes), az új családja rovásáig menő szinten (ez nem helyes) akkor el kellene gondolkoznia azon, hogy fontosabb-e a múltja, mint a jelene...

utóbbi esetben nem tud lezárni és akkor bajban vagy, ha nem tudod elviselni a helyzetet (én sem tudnám)...


Nem hinném, hogy komolyan beszél az, aki szerint az új családnak mindenről le kell mondania azért, hogy a gyereknek luxuscikkekre jusson.

Így joggal érezheted, hogy Te nem vagy olyan fontos, mint az előző családja...

Más téma, hogy szép dolog, ha segíteni akarja a gyerekét, és szerintem neked sem ezzel van bajod...

Mondd el neki, indokold józanul, ne elfogultan, miért érzed úgy, hogy másodrendű a közös családotok a régivel szemben. Jogod van teljes életet élni, érezni az érzelmi biztonságot, amit most nem érzel.

Szinte biztos vagyok benne, nem azért, mert segíti a gyermekét, hanem azért, mert ez erőtökön felül és feleslegesen történik.

A saját gyerekem sem kap luxuscikkeket olyan áron, hogy pl nem jut pénz gyógyszerre, ételre, a rezsinkre. Ez ennyi.

2009. márc. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Nézd, épp itt egy ehhez hasonló kérdés, szerintem nálatok is hasonló természetű, gyökerű a baj, az érdekessége az, hogy ezt a férj írta:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2009. márc. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

Szia, en elvalt szulok gyereke vagyok es en is eltem hasonlo kapcsolatban,amilyenben te elsz, ugyhogy mindket oldalon voltam mar.

Az a helyzet,h azt kell mondjam,h ez igy is marad,(h mivel a gyerekei a leirtak alapjan feltetelezem,h nem kicsik mar) egeszen addig,amig nem kezdik el a sajat eletuket elni,nem hiszem,h tudnal ezen valtoztatni. Egy jo apa, ha teheti mindent meg fog adni a gyerekenek es ez igy van jol.

A `volt fel`-rol annyit,h egy gyerek napi nevelese, a torodes felbecsulhetetlen! Apukam annak idejen azt mondta,h elkepesztoen halas Anyukamnak,h igy felnevelt bennunket a tesommal es Apu azon volt,h mindent megadjon nekunk.

Ha a parod megtehetiezt es igy jo neki es boldog,h adhat,akkor szerintem tartsd tiszteletben.Nem tudom,h van-e gyermeked, de en is eromon felul is tamogatnam a gyerekem.

Mindemellet megertelek,de sajna egy egyutt jar a joerzesu, elvalt, gyermekes ferfiakkal.

2009. márc. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!gondolom értettétek,amit akartam mondani!nem a pénzre hajtok!azt tegye az,aki olyannak született!szeretem a páromat,elfogadnám a régi családját is,ha úgy állnának dolgokhoz!itt az a baj,hogy nem mindegy,hogy kérik!!!!ez az egyik,a másik hozzá szoknak a "dologhoz",nem tudnak majd nélkülözni később!én nem akarom a gyerek boldogságát elrontani!de neki meg fel kellene fogni,hogy igen is,az apucinak új kapcsolata van,és lesz!nem ő és a régi családja lesz a központban!mi lesz,ha lesz új pici gyerek!áhh.ott teljes lesz a káosz!ki lesznek bukva!!megértek mindent,épp ez a baj!!majd elbeszélgetek a párommal,ha arra kerül a sor!tudja,hogy a régi családja milyen,és a gyermeke,de ez pár évig megy mondta míg a sulit leteszik!ezt kétlem én!

Köszike csajok-srácok!!

2009. márc. 13. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!