Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Min lehet könnyen spórolni?

Min lehet könnyen spórolni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 09:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Ruhán,kaján pl.
2011. máj. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Cigi, pia. Ezek a legdurvább kiadások, amiken lehet fogni. Ruhán is lehet valamelyest. A kaja meg olyan, hogy elvárásként támasztódik az emberrel szemben, hogy fényevő legyen. Az élelmiszer kereskedő cégek között nincs piaci konkurencia, hanem kartellba tömörülve tartján iszonyú magasan az árakat. Abszurdisztánban (magyarorsz) pedig a jövedelmek köszönőviszonyban sincsenek az árakkal, mintha a munka világa, a beszerzési árak és a közmű árazások mintha külön-külön univerzumban mozognának. Nemhogy a jobbkéz nem tudja mit csinál a bal, hanem a kisujj nem tudja mit csinál a gyűrűsujj. :(((


Nagyon szomorú, hogy az agyon istenített kapitalizmus, ami már 22 éves nálunk, ugye a rendszerváltáson ennyivel vagyunk túl és a pannon puma dübörgéséből ennyire telik, hogy az emberek azon tökölnek, hogy egyenek vagy rezsizzenek.

2011. máj. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 napietus ***** válasza:
84%
pl. az árammal, hogy ne menjenek feleslegesen az elektromos berendezések, a gázzal (csukod az ajtót, ha nem vagy otthon, kicsit visszább veszed (nem teljesen, mert akkor több gázt fogyaszt, mire felfűt újra).
2011. máj. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
Mégis milyen kapitalizmus?? Demokrácia van.
2011. máj. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 napietus ***** válasza:
92%
hajjaj, utolsó, baj van a fogalmakkal. a demokrácia egy politikai rendszer, a kapitalizmus (piacgazdaság) viszont gazdasági berendezkedés. pl. Kínában is kapitalizmus van, de nincs demokrácia.
2011. máj. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kaján sokat lehet. Nem veszel nassolnivalókat, üdítőitalokat, nem iszol meg napi 3 kávét, ásványvíz helyett csapvizet iszol :D Főzz inkább magadra, a maradékot pedig fagyaszd le.
2011. máj. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
85%

9.30-nak

"rabló"kapitalizmus!

Demokrácia meg vagy a görögöknél volt utoljára,vagy ott sem!

Itt a népuralom kb. abból áll,hogy uralkodhatsz magadon!

Miért nem a megélhetési politikusokat kérdezed?

Rögtön megmondanák,hogy ők kin spóroltak!

Például a kedves kérdezőn.....

2011. máj. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a ruhán, de az ajándékon is,ha van elég időd, hogy személyes is legyen meg esztétikus is, meg olcsó is.
2011. máj. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a kaján, illetve a kajabeszerző körutak "járulékos" kiadásain. Nem tudom, mennyire vagy gyakorlott háziasszony/háziúr:-))

Ha van a közeledben multi (tacskó, spar, penny) érdemes feltérképezni, hogy a márkatermékeik milyen minőségűek, és árban melyik a legjobb. Itt az alapvetésekre gondolok: liszt, cukor, olaj, só, tej stb.

Már minden boltban van vásárlói kártya. Lehetőség szerint ott vedd meg az árban azonos terméket, ahol konkrét pénzt írnak jóvá a vevőkártyádon, nem akciós termékekhez kapsz kuponokat. Egyrészt elfelejted magaddal vinni, másrészt sokra mész az olcsóbb dezodorral, ha tejet kéne venned:-)) Emiatt én pl. a Spart csípem a legjobban, mert hónap végére, van 4-5 ezer Ft a kártyámon, ami nagyon jól tud jönni...

Ha nagyobb mennyiségű húst, sajtot, zöldséget veszel olcsón, adagokban fagyaszd le. Nagyjából tudod, hogy egy ember hány szelet húst eszik meg. Ha kettőtöknek főzöl, egy adag legyen pl 6 szelet. Felaprítva jól fagyasztható szinte minden zöldség a salátát kivéve. Itt is az a lényeg, hogy egy adag annyi legyen, ami egy főzéshez kell, ne dobj ki semmit.

Gondold végig, hogy mit tudsz olcsóbban megcsinálni otthon, házilag. Én pl évekig törölgettem a port az ajándék kenyérsütő gépről, miközben naponta majdnem ezer forintért vettem a barna lisztből készült magos zsömlét. Aztán találtam egy jó receptet, kiszámoltam, hogy mennyibe kerül a gép, és a sütő fogyasztása. Azóta házi zsemlét eszik a család, darabonként 40 Ft-val olcsóbban, mint a bolti. És friss, ropogós. Ha már felfűtöm a sütőt a zsemlék miatt, elkészítem a kedvenc muffinokat, csokis kekszeket, iskolai uzsihoz csomagolható sütiket...

Próbáld ki a "mindenből csak egy kicsi van itthon" típusú kajákat. Nálunk óriási sikere szokott lenni a rakott zöldséges kajáknak némi darált hússal, sajttal átsütve.

Ha van lehetőséged egy kicsit kertészkedni, akkor szó szerint sokat hozhatsz a konyhára.

Hát, így elsőre kb ennyi:-))))

2011. máj. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
cigi,pia,édesség. étel, ruha. gáz,áram, gyakorikérdések. villany, tv, víz.
2011. máj. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!