Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel tudnék többet spórolni?...

Mivel tudnék többet spórolni? Mivel tudnék még segíteni?

Figyelt kérdés

Családilag több okból is nagyon megszorultunk anyagilag, és nem tudom mit tehetnék. Családi KFT-nk van, és minden nap segítek kint szüleimnek, reggeltől délig dolgozunk kint (melegbe nem tudunk..) A telefonom teljesen letettem, nem hívom senkit mindenkinek megmondtam csak fogadom a hívásokat ( előfizetéses vagyok és alapból is ott a net) Most fogok érettségizni, minden nap tanulok, anyumék külön tanárhoz járatnak nyelvből...ez a tanár a legolcsóbb a környéken, ami könyvre szükségem van kölcsön kérem vagy antikváriumból szerzem be) Nem járok már kozmetikushoz, nem festem a hajam...Nem veszek semmit sehol, de nem tudom mi mást tehetnék még.=( próbálok villanyon, áramos, vízen ételen spórolni ahogy tudok. Ami miatt itthon segítek diákmunkát nem tudok már a tanulás mellett bevállalni.

Egész jól rajzolok, de nem tudom ebből hogy tudnék pénzt csinálni, angolt is egész jól értem, de ugye diákmunka kiütve magán személyként meg nem tudom mit tehetnék még....

18/L


2011. aug. 10. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

diákmunka miért van kiütve? lehet többet tudnál segíteni a szüleidnek, ha pénzt hoznál haza és nem a kft-ben segítenél



teszvesz/vatera? eladod a régi könyveket, holmikat, amire már nincs szükséged...ruhákat is vehetnél ott vagy a turiban


konyhában nagyon sokat lehet spórolni a megfelelő ételek kiválasztásával - nézz körül a étel kategória keresőjében olcsó recepteket keress

2011. aug. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem feltétlen a diákmunka az egyetlen pénzkereseti lehetőség. Ha angol mellett kiemelkedő vagy még pár tárgyból, tarthatnál korrepet emberi áron, biztos lenne igény rá az iskolában.
2011. aug. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Diákmunkára anyumék mondtak nemet, mivel ha nem lennék itthon nem boldogulnának, napszámost kellene hívni, én pedig nem keresek meg egy nap diákmunkával többet mind a napszám.:S

Nagyon szépen köszönöm az ötleteket! Ezeknek utána nézek.=)

2011. aug. 10. 18:52
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem így is többet teszel, mint felnőttként nagyon sokan. Értem, hogy szegények vagytok, de a helyükben nem várnék el mindent egy gyerektől... Sokat segítesz így is, de néhány dolgot még el lehetne adni Vaterán, e-bayen, vagy ilyesmi (ahogy előttem már írták).
2011. aug. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Eleve dolgozol, akkor mégis még mit kellene csinálnod?

Semmit.

Tanulsz, befejezed a főiskolát vagy mást és akkor majd keresel.

Éhen nem halhatsz.

2011. aug. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Angolból korrepetálhatnál kezdőket.
2011. aug. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert nem vallalsz angolbol korepetallast?
2011. aug. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És szerintetek ki akarná magát egy 18 éves lánnyal korrepetáltatni aki még maga is nyelvtanárhoz jár? Senki. Ezzel felesleges is próbálkozni, ugyan úgy mint a Vaterás ötletekkel. Eladja a cuccokat, nagyszerű ééés?! Lesz mondjuk 10.000 Ft-ja. Az nagyjából elég 2 hétre (bár annyira biztosan nem).


Jelenleg semmit nem tudsz tenni, így is erődön felül teljesítesz. Azt megnézheted hogy mi van még amiből le lehetne faragni, olcsóbb alternatívákat találni stb. Megoldás lehetne még egy akár szabadidőben otthon végezhető meló, de az mint a fehér holló...

2011. aug. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, igazából nem vagyunk szegények, csak egyetlen rossz döntés miatt most nagyon megszoroltunk, tehát hozzászoktam én is a jóléthez, és ez most hirtelen elesett, eddig is segítettem mindig itthon, de most úgy érzem ez már nemelég. Korepetálást nem tudom, maximum kezdőknek angolból ( németből járok tanárhoz, angolom egész jó, külföldön tanultam 8 hónapig) vaterán talán az a 10ezer is lenne valami...egy telefonszámlát ( 5en vagyunk mindegyikünk előfizetős) legalább kitudnánk fizetni. Mindenkinek nagyon köszönöm eddig is!
2011. aug. 10. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!