Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a szokás keresztelőn? Lent...

Mi a szokás keresztelőn? Lent folyt.

Figyelt kérdés

Télen milyen ruhába szokás öltöztetni a babát?

Kisfiúnak milyen ajándékot szoktak adni?


2010. nov. 9. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mekkora.

Lehet akár egy bundazsák is, a színe is teljesen mindegy. A templomban nagyon hideg van.(általában)


Ajándék lehet ruha, pénz, játék, játszószőnyeg, pelenka, pelenkatorta, készségfejlesztő játék, könyv, fényképalbum, fényképezőgép,ha nincs a szülőknek.

2010. nov. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kabátba, alatta mindegy és lehetőleg világos nadrágba. Ha pici a baba, akkor overált adj rá nyugottan, mindegy milyen színű. Magaddal kell vinni egy fehér ingecskét, amit a pap a vállára terít majd a szertartás során, de levetkőztetni ekkor sem kell majd. Bármi jó ajándék, ami maradandó. Mi kaptunk hímzett töröltözőt, fog és hajtincs tartót, babanaplót, fotó albumot, borostyán nyakláncot. Találtam egy linket, bár nekem a nagyon vallásos dolgok nem tetszenek:

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. nov. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez lemaradt:

Sapka is lehet rajta végig, kivéve amikor lelocsolják a szentelt vízzel. Érdemes egy ruhazsebkendőt kéznél tartani, hogy megtöröljétek a kicsi fejét, és mehet vissza a sapka.

2010. nov. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én fehér anorákot adtam rá, volt kapucnija.

igazából bármi lehet, amiben jól érzi magát, előny, ha fehér.

2010. nov. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Róm. Kat. vallás, kell kis ing? Erről nem hallottam még.
2010. nov. 9. 16:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, a pap majd mondani fogja. Ráteríti a vállára, keresztény méltósága jeleként.

Akkor ennek nagy hasznát fogod venni, hogy mikor mit kell mondani. :)

[link]

2010. nov. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!