Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyulolom az anyamat! Undorodom...

Gyulolom az anyamat! Undorodom tole. Mit csinaljak vele?

Figyelt kérdés
Anyám 10 éven keresztül alkoholista volt..nagyonsokszor leégetett,hozzám soha nem jöhettek barátnők,pasim,mert szégyelltem őt..nagyon undoritoan néz ki amikor részeg.Ráadásul sört iszik,roszabb mint egy férfi...Most az egész családot ellenem forditotta,idézem: egy kortyot nem ittam,mégis rámfogja ez a szemét !... Holott biztosan tudom,hogy ivott,mert hallom a hangján is...10 év alatt kiéleződött már erre a hangra a fülem,be tudom azonositani milyen a józan,és milyen a részeg hangja..Ellenem fordult mindenki,hogy miért csinálom ki az anyámat..Azt fontos tudni,hogy ők nem látják amikor anyám iszik,mert a kövezkezőképpen teszi. Elmegy a boltba,megveszi magának a 6-7 dobozos sört,eldugja őket,és sunyiba iszogat. Amikor tudja,hogy jön át hozzánk délután a mama,akkor gyorsan lefekszik,hogy ne vegyék észre rajta...szóval az egész úgy jön le,hogy hazudok..hiába mondtam mamának,hogy ittvannak a dobozos sörök,aztmondja az ő lánya nem ilyen...szerintem valahol érzi ,hogy igazat mondok,csak nem akarja tudatositani magában,merthát az ő lánya nemlehet ilyen züllöt...és inkább elhiteti saját magával,hogy anyám józan életü...Folyamatosan leéget amikor iszik,volt hogy felhivta a barátaimat és összevissza hablatyolt nekik a telefonba,és még akkor keveset mondtam el...temetésen engem kergetett egy doboz sörért..de fogtam és kiburitottam az egészet.4 évig nem ivott egy kortyot sem,most miért kezdte el megint?? pedig teljes nyugalomba él...mondjuk szerintem amúgysincs olyan ok,amiért egy nő elkezdjen inni..mert ez a szegénységi bizonyitványa..mit csináljak vele? elköltözni sajnos nemtudok...annyira gyülölöm !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. máj. 17. 16:36
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
89%

nem lehetne valahogy szép szóval, kedvesen rávenni

egy alkoholelvonó- kúrára?

2011. máj. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
21%

Mi köze az ivásnak ahhoz, hogy valaki nő vagy férfi?

Egyébként: anyád tart el, az ő lakásában laksz? Akkor nem tudsz csinálni semmi mást, minthogy tudomásul veszed, és próbálsz minél előbb elköltözni. Ha valóban alkoholista, nem fogod tudni leszoktatni.

2011. máj. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
87%

Keresd meg a sört és dugd el.

Ez annyira felfogja húzni hogy megkeres.

Am megy meny el gyámhivatalhoz.

Alkoholos szülőnél nemszokták a gyereket hagyni.

Max nevelőszülőkhöz kerülsz és ha marha nagy mázlid van.

Gazdagok :P

2011. máj. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Nem lehet rávenni elvonóra,mert ő aztmondja,nincs alkoholproblémája...jó tény,hogy nem mindennap van berugva,de heti 2-3 alkalom az mindig megvan...:S Gyámügynél nem lehetne bejelenteni,hogy vedel,és az árvaságimat( tudniillik árva vagyok),és a családipótlékomat nekem utalják?
2011. máj. 17. 16:46
 5/37 anonim ***** válasza:
88%
nem tudnál valamelyik rokonodhoz odaköltözni? nem kell hogy higgyenek neked, elég hogyha csak elfogadják, hogy nem akarsz anyuddal élni.
2011. máj. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
93%

első vagyok. "eldugja őket,és sunyiba iszogat"- ez azt jelenti, ő is rühelli, szabadulni szeretne, de nem tud, függő.

Ez egy súlyos betegség.

Elvonókúra - ha ő is akarja, segíthet.

Próbáld meg, szeretettel rávenni!

Beteg és téged is megbetegít (ki vagy merülve a dologtól, látszik a soraidon).

Szeretettel próbáld belátásra juttatni, hogy kell a gyógyulás!!!

2011. máj. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
87%
16:47 elment az eszed. Ha egy szülő alkoholista, az a szülő hibája, nem a gyereké.
2011. máj. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
16:47-es válaszoló...te majd akkor pofázz,amikor 10 olyan évet kell lehuznod valaki melett,mint amilyet nekem kellett elviselnem az anyámmal. Vagy talán te is nyúltál már alkoholhoz,ezért véded ennyire?:))) ajajj...:) Egy alkoholista anya nem érdemel szeretet..nemhogy szeretetet,hanem semmit ! Nem is tudtam,hogy képes vagyok ilyen mértékü gyülöletre..de az anyám iránt sajnos nagyon durván azt érzem...közöltem vele ha idős lesz és nagyon beteg,én leszek az utolsó aki bemegy hozzá a kórházba..igen,már igy vagyok vele..rokonokhoz amugy nemtudokmenni.
2011. máj. 17. 16:55
 9/37 anonim ***** válasza:
82%

Amit 16:48 mond az talán működhet, de ha nem válik be, akkor hagyd. Ne vedd magadra a felelősséget azért, mert az anyád alkoholista. Neki kellene rólad gondoskodnia, nem fordítva. De ha már ilyen, akkor legyél tudatában annak, hogy ezért ő a hibás, és nem te, viszont ne akard megbosszulni, hogy ilyen. Fogadd el, hogy ilyen, és keress más példaképet.

Mennyi idős vagy amúgy?

2011. máj. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
18 leszek nemsokára...próbáltam én már vele mindent..de semmi..arra lennék kiváncsi,hogy ha jelentem a gyámügynek,akkor követelhetem,hogy folyositsák nekem a családi pótlékomat és az árvaságimat? ugyanis azt is elissza..
2011. máj. 17. 17:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!