Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyulolom az anyamat! Undorodom...

Gyulolom az anyamat! Undorodom tole. Mit csinaljak vele?

Figyelt kérdés
Anyám 10 éven keresztül alkoholista volt..nagyonsokszor leégetett,hozzám soha nem jöhettek barátnők,pasim,mert szégyelltem őt..nagyon undoritoan néz ki amikor részeg.Ráadásul sört iszik,roszabb mint egy férfi...Most az egész családot ellenem forditotta,idézem: egy kortyot nem ittam,mégis rámfogja ez a szemét !... Holott biztosan tudom,hogy ivott,mert hallom a hangján is...10 év alatt kiéleződött már erre a hangra a fülem,be tudom azonositani milyen a józan,és milyen a részeg hangja..Ellenem fordult mindenki,hogy miért csinálom ki az anyámat..Azt fontos tudni,hogy ők nem látják amikor anyám iszik,mert a kövezkezőképpen teszi. Elmegy a boltba,megveszi magának a 6-7 dobozos sört,eldugja őket,és sunyiba iszogat. Amikor tudja,hogy jön át hozzánk délután a mama,akkor gyorsan lefekszik,hogy ne vegyék észre rajta...szóval az egész úgy jön le,hogy hazudok..hiába mondtam mamának,hogy ittvannak a dobozos sörök,aztmondja az ő lánya nem ilyen...szerintem valahol érzi ,hogy igazat mondok,csak nem akarja tudatositani magában,merthát az ő lánya nemlehet ilyen züllöt...és inkább elhiteti saját magával,hogy anyám józan életü...Folyamatosan leéget amikor iszik,volt hogy felhivta a barátaimat és összevissza hablatyolt nekik a telefonba,és még akkor keveset mondtam el...temetésen engem kergetett egy doboz sörért..de fogtam és kiburitottam az egészet.4 évig nem ivott egy kortyot sem,most miért kezdte el megint?? pedig teljes nyugalomba él...mondjuk szerintem amúgysincs olyan ok,amiért egy nő elkezdjen inni..mert ez a szegénységi bizonyitványa..mit csináljak vele? elköltözni sajnos nemtudok...annyira gyülölöm !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. máj. 17. 16:36
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
39%

itt egy jó könyv a témában, érdemes elolvasni:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. máj. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
nevelőszülőkre már esélyem sincs,ugye?:(
2011. máj. 17. 17:05
 13/37 anonim ***** válasza:
8%
Ilyen stílussal? Nincs.
2011. máj. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Hagyjadmár a hülyeségedet. Milyen stilusban beszéljek egy olyan emberről aki tönkretette a gyerekkorom? Nem vagyok kiváncsi a válaszodra,mert lenézlek igy látatlanban is. Neszeneked stilus:)
2011. máj. 17. 17:10
 15/37 anonim ***** válasza:
91%

"követelhetem,hogy folyositsák nekem a családi pótlékomat és az árvaságimat"

Kérdező, ebben majdnem biztos vagyok!

hát nem alkoholra van az a pénz!

nyomás a gyámügyre!

Az a TE taníttatásodra, etetésedre van!

lehet, hogy ügyvéd kell- azt is megmondják ott,

hol van ingyenes jogsegélyszolgálat!

2011. máj. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod.:) Igen tudom,hogy azt rám adják..intézkedni fogok. Most megyek, nem tudok reagálni egy darabig a többi válaszra..majd csak este.Többieknek is köszönöm aki hasznos választ adott!
2011. máj. 17. 17:16
 17/37 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Én nagyon megértelek. Ugyanígy éltem 18 éven keresztül, mint te. Gyerekkoromban nem egyszer feküdtem le éhesen, mert "anyukám" egész nap részeg volt, nem főzött. Össze-vissza törte magát,eltévedt, volt, hogy rendőrök hozták haza... Számlákat nem fizette, leszerelték a gázórát, villanyórát. Apám meg ütötte-verte. A lakás úgy nézett ki, mint egy putri. Ha valaki feljött hozzám (bár ez ritka volt) máris pénzt kuncsorgott tőle, vagy ha az nem tudott adni, elment a szomszédos barátaim-barátnőim szüleihez, tőlük kért... égtem mint a rongy örökké!

Szóval nagyon is megértelek.... De nem sok mindent tehetsz, egynek örülj, hogy hamarosan nagykorú lehetsz, és eltűnhetsz abból a lakásból.

Nekem szerencsére hamar lett szakmám, amivel el tudtam helyezkedni, és irány az albérlet.

Persze, a lelked mélyén mindig ott lesz Ő, meg a gyűlölet és szeretet furcsa keveréke...:((

2011. máj. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
90%

Átérzem a helyzeted. :( tiniként kellett anyám ilyen dolgait átélnem, a húgomnak meg kicsi lányként. Ő is csinált ilyen beégetéseket, eleinte csak ivott dugiban, aztán gyógyszerrel tömte magát, mert azt könnyebb elrejteni. (a szalagavató bálról hazamentünk családostól, mert gyógyszerektől mámorosan érkezett)

Az anyja előtt úgy bukott le, hogy nálunk volt, ő meg a pincében borozott, de borultak az üvegek...

Ő már néhány éve tiszta. Az elvonóra úgy ment, hogy a mámorában összetörte magát (bevágta a fejét, vérzett, nekem kellett mentőt hívni), és a balesetiről oda utalták, nem volt választása. Megmondom, 2-szer vagy 3-szor volt ott, nem sok értelme volt. Nő volt a dilidokija, akivel megdumálták, hogy végül is apám a hibás... Persze, nőpárti volt az a ribanc. Apám a hülye, mert anyám baszott dolgozni menni, unalmában kezdett el inni, apám meg dolgozott megállás nélkül, hogy eltartsa a családot...

Végül egy másik elmeorvos írt fel neki nyugtatót, és pár éve beéri azzal a nyugtatómennyiséggel, amit hivatalosan szednie kell. nem lehet mondani, hogy megvan nélkülük, de normális életet él.

Remélem, valahogy ti is dűlőre juttok, tudom, milyen nehéz. Én ütöttem is meg már anyámat, mikor suliból hazaérve részegen találtam a kanapén.

22L

2011. máj. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
6%

16,47-es vagyok!

Nem iszom és soha nem is ittam! 15 évet éltem együtt egy - mamádhoz hasonló életvitelű - férjjel, és egy ágyban aludtam vele.

Mégsem hagytam magam lealacsonyodni odáig, hogy ilyen szavakat használjak.

Persze, megtehettem volna hamarabb is, hogy kilépek a házasságból, de hittem azt, hogy majd az elvonó, meg egyebek segítenek. Erre nekem is rámentek a legszebb éveim!

Elhiheted, hogy én legalább annyira undorodok az ital szagától, mint te.

De ilyen szavakat, ilyen gyűlöletet, ami belőled kijön, még idegen ember iránti érzelmek esetén sem engedhet meg magának egy olyan ember, aki többre tartja saját magát annál a "részeges disznónál", nemhogy a saját szülőanyja iránt.

2011. máj. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
89%

ma 17:38

Ne haragudj, de az a te gyengeséged, hogy nem léptél ki egy boldogtalan házasságból.

A kérdező viszont még "gyerek" a törvény szerint, ő nem mehet csak úgy a vakvilágba, és tehetetlen az anyjával szemben.

Milyen anya az, aki képes ezt tenni a gyerekével??? Ne védd már, légyszíves!

Egy gyereket nem elég megszülni, fel is kell nevelni becsületben, szeretetben! Egy alkoholista igenis moslék, akár anya, akár nem.

2011. máj. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!