Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » úgy érzem, hogy anyámék nem...

úgy érzem, hogy anyámék nem értenék meg, miért van szükségem pszichológusra. Merjek kérni időpontot úgy, hogy nem tudnak róla? 17l

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a gyermekpszichiátriát, kérdezd meg, mit tegyél, ha nem számíthatsz a szüleidre, de kezelésre lenne szükséged. Bár azt írod, pszichológus kellene.... Szerintem segíteni fognak.
2011. máj. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed jót tenne neked, segítene, akkor mindenképp. Ha nem képesek megérteni, hogy nem azért mész, mert nincs jobb dogod, akkor az őket minősíti. Maximum említsd meg nekik, hogy már jársz és pont, mondanak, amit akarnak. Az első, hogy te jobban érezd magad, és jó, hogy keresed a segítséget, már jó úton haladsz afelé, hogy jobban legyél.
2011. máj. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pénteken úgyis megyek a gyerekorvoshoz. Gondolom ő is tud segíteni.
2011. máj. 17. 17:25
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Egy probat meger. Nem irtad, hogy milyen oknal fogva keresnel fel egyet. Vagy bevalik vagy nem. En igazabol nem sok ertelmet latom, max. annak kell ez, akinek nincs olyan ismerose, akivel meg tudna beszelni a problemajat, ezert fizet valakinek, aki csak a penzert, teljesen erdekbol vegighallgatja, de ennyi. Semmit sem fog ez valtoztatni, amig te helyre nem teszed a dolgokat a fejedben. Annyi lesz, hogy valakinek kiontod a lelked es lehet, hogy ennyitol jobban fogod erezni magadat. En is voltam egy trauma utan pszichologusnal. 2-szer mentem, utana mar nem, mert minden alkalommal csak rosszabbul ereztem magam utana. Persze lehet, hogy neked bejon. Remelem. De ez a "penzert leszek barki lelki szemetesladaja" dolog nem igazan szakma a szememben, pedig en is sok pszichologiat hallgattam az egyetemen. Nem sokat er, mindenki magan tud segiteni es ezt fejben kell elkezdeni. Ott vannak a szuleid, ok szeretnek, inkabb veluk beszeld meg, mint egy idegennel, aki csak penzert hallgat vegig, kozben meg ki tudja, hogy hol jar az esze.
2011. máj. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tetris ***** válasza:

17 évesen elég nagy vagy már ahhoz, hogy magad is tudd dönteni, hogy mire van szükséged. Ha úgy látod jónak, hogy foglalkozzon veled pszichológus, akkor menj csak el nyugodtan. Ártani biztos nem fog, de ha gondban vagy, akkor nagy segítség lehet.

Jobbulást kívánok!

2011. máj. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az a baj a pszichológussal, hogy ami nem magán, az kidob... a másik variáns hogy kiadod a sok pénzt, és akkor se lesz jobb. Nincs a környéketeken mondjuk református templom, ott pedig lelkésszel beszélni? Sokkal több értelme van, bár nekem most már a sógor jelöltem, de régen mindig hozzá jártam megbeszélni, ha gondom volt :)
2011. máj. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Miért dobna ki?
2011. máj. 17. 17:57
 8/10 anonim ***** válasza:

DEHOGY DOB K!!!

Menj el nyugodtan, segíteni fog. Egyébként én is szívesen segítek távban is, ingyen is, én is egy pszichológus vagyok. Írj nekem!

2011. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hívd fel nyugodtan, segíteni fog szülők nélkül is. Én is úgy járok, hogy apukám nem tud róla, pedig már október óta járkálok hetente. Én egy évvel idősebb vagyok, ilyen idős korban már nem is szokták behívni a szülőket. Menj el nyugodtan.
2011. máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne hallgass marhaságokat. Nyugodtan beszéld meg a gyerekorvossal, és ha ő úgy látja jónak, akkor javasolni fogja a pszihiátriát. És ha eljutsz pszichiáterhez, ő hozzásegít pszichológushoz, hogy ne kelljen fizetni érte. Ha ugy érzed baj van veled, merjél lépni.
2011. máj. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!