Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tud tenni a fiatalkorú ha...

Zoli 19 kérdése:

Mit tud tenni a fiatalkorú ha a szülő otthon nem tiszteli és nem ad a gyereknek tisztességes bánásmódot? Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval van egy 16 éves ismerősöm, és elege van az otthoni életből, el akar otthonról költözni, de nem teheti, mivel még fiatalkorú, mit tud tenni?
2011. máj. 18. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Besétál a Gyámügyre, és kéri az állami gondozásba vételét. Majd ha ez sikerült, és nevelőotthonba kerül, minden követ meg fog mozgatni, ha hazaköltözhessen....
2011. máj. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kb. mit kell azon érteni, hogy nem tiszteli a szülő?

Egyébként az első leírta a lényeget.

2011. máj. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szavakkal lelkileg bántalmazza a csajt, de olyan szinten, hogy a csaj már pszichológushoz jár, mert nem bírja.
2011. máj. 18. 10:33
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos nálunk csak azt nézik, van-e fedél a feje felett, kap-e enni. Egy misét megérhet a gyámügy, de nem fűznék hozzá nagy reményeket. A dilidokit is meg lehetne kérdezni. A parasztok, akik szerint a gyereknek nem jár tisztelet a szülőtől, gondolják végig a gyerekkorukat - sztem ők se kaptak, ettől ilyen frusztrált trollok most felnőtt korukra.

Lépjen le, amint 18 lesz!

2011. máj. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Mehet a gyámügyhöz is, bár nem tudjuk, hogy valóban olyan mértékű-e a probléma, amibe már beleavatkoznak (az, hogy elege van az otthoni életből, még nem elég, szinte minden 16 évesnek elege van belőle).

Ha meg tényleg valóban zavarja, akkor találhat megoldást, leginkább kollégiumot.

Én hasonló helyzetben voltam, csak nem csak szavakkal bántalmaztak, és mivel ismertem a szüleim, sikerült a kollégium és más városban tanulás témát úgy felvezetni, hogy meg voltak győződve a végén, hogy ez az ő ötletük. Szóval tudom, hogy meg lehet csinálni - dacára annak, hogy itt a sok panaszkodó tini mindenféle kifogást szokott találni, hogy ő miért nem tudja megoldani...

2011. máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom ha elmúlt 14 éves, már dönthet úgy, hogy nem akar a szüleivel élni és intézetbe megy, 18 éves korától meg már mehet ahová akar nem zsuppolhatják haza. Azért ahhoz nagyon kegyetlen szülők kellenek, hogy még intézetben is jobb legyen mint velük, de biztos létezik ilyem. A legjobb az ha koleszba megy valami jó távoli suliba akkor máris nem kell otthon lennie max. hétvégén. De vannak bentlakásos iskolák is.
2023. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!