Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha a veled egy...

Mi a teendő, ha a veled egy fedél alatt élő szülő meghal otthon?

Figyelt kérdés
Ketten lakunk, most jött haza a kórházból és nincs jó állapotban. Sajnos fel kell készülnöm mindenre. Ilyen esetbe mi a teendő? Kit kell hívni először? Aztán hová kell menni (önkormányzat, tb...), hogy az állam felé tudassam, hogy elhunyt. Aztán a temetés intézése hogy zajlik... Hogy mennek sorba ezek a folyamatok? Nem vagyok sem negatív, sem depressziós, csak szeretnék felkészülni, ha megtörténik, ne akkor kelljen kitalálni. Köszi
2011. máj. 23. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom.


Az ügyeletes orvost kell hívni, ő állapítja meg a halált. Esetleg a mentőt, nyilván releváns helyzetben.


Temetést a temetkezési vállalkozónál kell.

2011. máj. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon sajnálom:( Sok-sok erőt kívánok Neked és remélem, hogy meggyógyul, nem lesz szükség temetésre.
2011. máj. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Az ügyeletes orvos akiállítja a halottvizsgálati bizonyítványt. Ezt, valamint az elhunyt személyi igazolványát, lakcímkártyáját és születési anyakönyvi kivonatát (ha házas volt, a házasságit is) be kell vinni az önkormányzathoz, az anyakönyvvezetőnek. Azon a településen, ahol a haláleset történt. Itt megkapod a halotti anyakönyvi kivonatot (illetékmentes) és ezzel lehet intézni a temetést.

Sok erőt kívánok!

2011. máj. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom.

Ha bekövetkezne, akkor ugye ahogy írták, orvost kell hívni, aki megállapítja a halál beálltát, illetve kiállítja a halotti anyakönyvi kivonatot.

Ha a halál oka minden valószínűség szerint ismert betegség nem szokás a halál okát kórházba szállítás után keresni, erről esetleg az orvos tud információval szolgálni.

Manapság szokás szinte közvetlenül a halotti bizonyítvány kiállítása után kihívni a temetkezési vállalkozót/vállalatot, szükség esetén elérhetőséget a neten találsz, ha nincs leírva ott, akkor a telefonos ügyeleten tudnak információt adni az elhunyt testének elszállításáról és az utolsó ceremónia megszervezéséről.

2011. máj. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sosem gondoltam volna, hogy ez lesz... Minden pillanatát figyelni kell, ha wc-re megy, ha fürödni, nehogy elessen és betörje a fejét... Most én is ágynak estem, így nem dolgozok, de szerdán megyek vissza, akkor nem tudom mi lesz... Félek, hogy míg én dolgozom, addig mit csinál... Félig meddig tiszta, de felejt el sok mindent, az előző napokat pl. Ha még egy rohama lesz, akkor sem tudom, hogy mit csináljak... nagyon új ez a helyzet, én sem vagyok erős természet...
2011. máj. 23. 20:01
 6/7 anonim ***** válasza:
(bocsánat, összekevertem az anyakönyvi kivonatot a vizsgálati bizonyítvánnyal, az előttem válaszolónak van igaza)
2011. máj. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Találtam egy linket, hátha (ne így legyen) másnak is "hasznos" lesz.

[link]

2011. máj. 23. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!