Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha annyira pörögne az üzlet,...

Ha annyira pörögne az üzlet, hogy nem tűnne fel 5 millió hiány szétosztanád az ismerőseid között?

Figyelt kérdés
3 családtag, és 2 barátnak szeretnék 1-1 milliót, csak félek, hogy utána másként fognak rám nézni.
2011. máj. 18. 22:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Segítenék nekik, de így direktben pénzt biztosan nem adnék.
2011. máj. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Hát mondjuk a szüleimnek biztos, meg a testvéremnek, mert ők nem néznének rám másként. Barátoknak (ilyen legjobb barátnak persze) akkor, ha tudnám, hogy konkrétan anyagi gondja van, és elsősorban pénzre van szüksége, akkor oké, de ha inkább olyan dolog van, hogy valamit nagyon szeretne, amit biztos, hogy soha életében nem tudna kifizetni, akkor inkább megvenném neki.
2011. máj. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ milyen az a családtag.

Mert apum unokaöccse, egy hihetetlenül pofátlan dög, már elegem van belőle. Két hete kért kölcsön aputól 500.000et, adott, tegnap meg megint ugyanennyit. Apa meg ad neki a buta, mert azt mondja kinek segítsen az ember, ha nem a családján? Csak az a baj, hogy én átlátok a szitán nem is kicsit, apu meg elfogult. Szóval ha "kihasználós" rokonok, akkor nem adnék.

Viszont ha nem azok, akkor minden további nélkül, bár mi mamának pl. úgy segítettünk, hogy nem konkrét pénzt adtunk, hanem csináltattunk neki új konyhabútort, mert őrületes állapotban volt a régi.


23L

2011. máj. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%
Hát ha én lennék a te helyedben biztosan adnék, ameddig csak tudnék, mert én attól érzem jól magam. viszont a "kedvezményezettek"(:P) helyében rosszul érezném magam, biztos nem fogadnám el, mert arra gondolnék, hogy ezt majd vajon milyen módon fogják visszakérni tőlem... Pl veszekedésben : bezzeg én egy milkát vágtam hozzád scak úgy! Vagy magamtól érezném folyton úgy, hogy vissza kell adnom... Szerintem sem jó ötlet ezt pénz formájában odaadni.. Kivéve persze, ha épp szükségük van rá, de akkor sem így egyben, inkább "feltűnéstelenül" kisebb darabokban...
2011. máj. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
47%

tudnám, h kinek mit kéne vennem ahhoz, h kicsit segítsek rajta.

rokonnak nem adnék, mert azok utána pofátlanabbul kérik továbbra is a pénzt a jó családi viszonyra hivatkozva.


pár nagyon közeli, sokat bizonyított barátnak adnék, de nem azét, h lekötelezzem őket, hanem hogy tényleg segítsek.

hangsúlyoznám, hogy ez egy egyszeri alkalom, jó kedvemben adom, és ne sértsenek meg azzal, h visszautasítják.

bár nem is pénzt adnék mint mondtam, hanem pl új bútort, vagy kifizetném a lakásuk felújítását, netán vennék egy csomó tartós kaját és vegyiárut.

2011. máj. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha félsz, hogy másképp fognak rád nézni, akkor add idegeneknek, pl nekem :D Ígérem nem fogok rád másképp nézni, sőt, feléd se nézek többé, ha nem akarod
2011. máj. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

A magyar ember hálátlan!!!!!!


Nem azt fogja nézni, hogy adtál neki,

hanem, hogy miért adtál a másiknak is??

...meg miért ugyan annyit mint őneki??

stb...stb...

2011. máj. 19. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
Én biztos nem adnék belőle, megtartanám magamnak mind.
2011. máj. 19. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
37%
A céges pénzt szétosztani bűncselekmény.
2011. máj. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
31%
Senkinek nem tűnik fel, hogy épp sikkasztásra bíztatjátok a kérdezőt?
2011. máj. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!