Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legfontos...

Szerintetek melyik a legfontosabb tulajdonság?

Figyelt kérdés

Egy párkapcsolatban illetve egy barátságban?


Én úgy gondolom, hogy talán az egyik legfontosabb emberi tulajdonság az az alázat, szóval a párkapcsolatban is talán ez a legfontosabb, bár kétségtelen, hogy a bizalom, szeretet és a tisztelet is fontos...


2011. máj. 18. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan, hogy legfontosabb. Az egyik a másik nélkül mit sem ér. Tisztelet, alázat, feltétlen szeretet. Ahogy írtad is :)
2011. máj. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Egymás iránti tisztelet, szeretet
2011. máj. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek Veled.

Azt vallom, egy igazi szerelemben legalább rengeteg alázatnak, bizalomnak, türelemnek, szeretetnek, tiszteletnek, és figyelemnek kell lenni ahhoz, hogy minél több boldog, meghitt pillanatot éljen meg. Egy párkapcsolatban nem az "én"-nek kell dominálni, hanem a "mi"-nek, ez persze nem azt jelenti, hogy a másik boldogsága mellett a magunké felett szemet kell hunyni.

22L

22L

2011. máj. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*legalább nélküli az első mondatom. :D
2011. máj. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az alap (szerelem, szeretet) mellett szerintem az elfogadás. Legalább is nekem.
2011. máj. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bizalom, tisztelet
2011. máj. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A tisztelet szó a legátfogóbb, mert ha tisztelem a párom, akkor figyelmet is adok neki, nyilván nem csalom és alázom meg, ergó húséges is vagyok, stb,stb.

Tehát tisztelet és szeretet. A többi pedig ezekből következik.

2011. máj. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Vidámság. Mindent el lehet vele érni, barátokat, a szerelmed biztos melletted marad, minden sikerül. Csak optimizmus kell és életöröm.
2011. máj. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hűség
2011. máj. 19. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a szeretet szó mindent magába foglal. Ha feltétel nélkül szereted, nem csalod meg, nem akarsz ártani neki, nem, elfogadod, és tiszteled.

Az alázat szó nekem nem szimpatikus, ha kapcsolatról van szó. Inkább használnám az elfogadást, szerintem az nem jó, ha bármelyik fél úgy érzi, hogy alázatosnak kell lennie... az már alá-fölé rendelt viszont jelent, nekem legalábbis.

2011. máj. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!