Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lenne annyira jó és...

Miért lenne annyira jó és elvárható az őszinteség? Sokan úgy gondolják, hogy ez az egyik legfontosabb emberi tulajdonság, de ezt a véleményt meggondolatlannak tartom és nem értem.

Figyelt kérdés

Szerintem az őszinteség nem jó vagy rossz, hanem bizonyos esetekben szükséges(pl. párkapcsolatban), de gyakran nem túl jó ötlet, sőt a maradéktalan őszinteség lehetetlen.

1. Abból a naiv közhelyből indulok ki, hogy minden embert tisztelni kell. Ha valakit állandóan lenéznek, vagy csak sértegetnek, egy idő után valóban nem lesz túl tiszteletreméltó. Ezért azokkal az emberekkel, akiket mégis lenézek, vagy pl. butának tartok nem lehetek őszinte: beszélgetés során nem küldhetem el őket a fenébe, hanem mosolyogva kell minél gyorsabban megszabadulnom tőlük.

2. A lehetetlenség indoklása: csak a legközelebbi ismerőseinkkel szoktunk egészen természetesen viselkedni, mert másoknak ezzel túlságosan is kiszolgáltatnánk magunkat; de még nekik sem lehet teljesen "felfedni" magunkat, mert például nem érthetik meg, hogy valami miért fontos nekünk, mert nem élték át ugyanazokat az élményeket. Ezért végső soron még egyetlen drága szerelmünkkel sem lehetünk elég őszinték.


Kíváncsi vagyok mások érveire és ellenérveire.


2010. jún. 12. 01:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Én őszintébb vagyok jóval az átlagnál, és kimondom amit gondolok valakiről és én vagyok a fekete bárány meg a rossz, nem az aki sokkal rosszabb véleménnyel van az illetőről, csak megjátsza magát neki és nem mondja el, nem is utal rá mit is gondol róla.


Szerintem se jó vagy rossz dolog, hanem vagy ilyen valaki vagy nem, mivel én az vagyok jobban kijövök a hasonlóakkal, de legtöbben a nem őszintékkel jönnek ki jobban, sokkal jobban.

2010. jún. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tegyük fel van egy lány, akinek szőrös a keze.

Te mit tennél?

1.

Leszel vele kedves és nem szólsz neki, hagyod hogy esetleg mindenki mammutnak csúfolja a háta mögött.


2. Leszel őszinte, és amikor kettesben vagytok, finoman felhívod a figyelmét, hogy nem ártana legyantázni a kezét, mert csúnya.


Ha őszinte leszel, ő elsőre zavarodott és talán mérges is lesz, de le fogja gyantázni. Ezzel utána szebb lessz, és magabiztosabb. És mivel te hívtad fel rá a figyelmét, hosszú távon jobban fog téged kedvelni mint a többieket.

Mert te legalább szóltál, foglalkoztál vele.

Ez most egy hülye példa volt, de érted :)


A hazugságokkal az a baj, hogy vannak akik olyan mértékben űzik, hogy minden szavuk hazugság, de nem elég okosak ahhoz, hogy meg tudják jegyezni hogy kinek mit hazudtak. Aztán abból lesz a kalamajka később.

Az emberek pedig felismerik, hogy ez egy hülye hazudozó, nem kell elhinni egy szavát sem. Nem fognak felnézni rá.


Azt mondom hogy meg kell találni az optimális középutat. Van amikor jobb egy kegyes hazugság, de sosem szabad túlzásba esni.

2010. jún. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 2 kulonbozo dologrol beszelsz kerdezo. Attol, hogy valaki oszinte, nem kell mindig kimondania a velemenyet. Miert? Mert nincs joga az embernek mast megbantani valami olyanert, amirol nem tehet. Pl. hogyha valakit nem tartasz okosnak, es nem mondod a szemebe, hogy "te hulye vagy", azzal te nem leszel kevesbe oszinte. En inkabb ugy veszem eszre, hogy az oszinte szot a hazug ellentetekent ertelmezi a legtobb ember (helyesen). Ami nalam azt fedi le, hogy nem hazudok. Tehat nem az az oszinte, aki mindig minden helyzetben megmondja a velemenyet, hanem az, aki nem hazudik es ha belegondolsz, a ketto nem ugyanaz. Ha valaki rakerdez, hogy "milyen embernek tartasz?" es te valakit nem tartasz okosnak, de ramondod, hogy "okos vagy", akkor hazudtal, nem voltal oszinte, de ha csak beszelsz ezzel az emberrel es nem kerdezi a velemenyedet, nem mondhatod neki azt, hogy "te hulye vagy", mert az nem oszinteseg kategoria, hanem bunkosag...
2010. jún. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!