Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kilátástalannak látom a...

Kilátástalannak látom a helyzetem! Mi lesz így velem?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy ugy érzem nem bírom tovább...amikor azt gondolom ennél már nem lehet rosszabb mindig történik valami! Egyéb okok miatt haza kellett költöznöm a szüleimhez (5év különélés után) képtelen vagyok megszokni újra a helyzetet, (nem is jövök ki túl jól a szüleimmel) barátaim "itthon" nincsenek, már alig ismerek itt valakit és nagyon nem az én világom! (Egy nagyvárosból kellett falura költöznöm) egész nap csak sírok a szobámban, hogy én ezt a helyzetet nem bírom elviselni! Imádtam a régi életem, mindig boldog voltam, vidám, tele energiával most már azt se tudom mikor mosolyogtam utoljára! Nem találok munkát (már fél éve, friss diplomás, gyakorlat nélkül) Van egy kapcsolatom, ha ezt annak lehet nevezni ugyan csak fél éve! Még életembe nem találkoztam ennyire önző és lelketlen emberrel, mint akit a páromnak nevezek! Teljesen elhanyagol, ha panaszkodok hogy nem vagyok boldog mintha meg se hallaná, elment az önbizalmam, az életkedvem, semmihez semmi kedvem csak várom hogy teljen az idő...Reménykedek hogy hátha-hátha találok munkát, de mindig csalódás a vége és ahelyett, hogy a "párom" támogatna, mellettem lenne csak magával foglalkozik. Ráadásul a szüleim is érzékeltetek hogy még meddig gondolom, hogy eltartanak, persze teljesen megtudom érteni és jogos a kérdés...Manapság már nem is járok el itthonról, hogy ne kelljen pénzt kérnem!

Nem tudom mikor lesz ennek vége...nem értem magam, hogy hogy élhetek ilyen kapcsolatba, hogy vállalhattam ilyen kapcsolatot és miért nem szakítok? Gyengének érzem és azt érzem hogy elfáradtam és hogy nem ismerek magamra... régen volt büszkeségem, már rég kikellett volna dobnom, sőt össze se kellett volna jönnöm vele...Nem értem miért alakult így az életem! ÉS azt sem, hogy hogy lehetek ilyen szerencsétlen hogy még munkát sem találok...Nem tudom mit kellene tennem! Tudnátok ebben segíteni? /Előre is köszönöm a válaszokat!/


2011. máj. 20. 01:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A kapcsolatodat hagyd a francba! Nem ér annyit, h vergődj vele!

Munkakereséssel kapcsolatban pedig esetleg az egyetemen megismert barátoktól nem tudsz segítséget kérni?

2011. máj. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

ez a Liza mindig olyan hülyeségeket ír, múltkor a középkori házakba képzelt gáztűzhelyet, most meg neurológushoz akar küldeni depresszióval. ne hallgass rá.


tényleg nem vagy túl jó helyzetben, de ez a felnőttség kezdete, mindenkinek ilyen, majd túl leszel rajta. először is, meg kéne próbálnod a saját lábadra állnod, elvállalni akár olyan munkákat, ami nem a végzettségedhez kötődik. neten nézz körül, akár diákmunka-oldalakon is (nem mindegyikhez kell diáknak lenni). ebből már tudnál fizetni egy albérletet (másokkal, pl. diákokkal összeköltözve), és tudnál járni állásinterjúkra.


mi a végzettséged? ha olyasmi, amivel nem lehet most elhelyezkedni, akkor jelentkezz be munkanélkülinek és akkor a központ támogat neked egy OKJ-s tanfolyamot, csak okosan válaszd meg. akkor a szüleid se szólhatnak, mert már legalább elindultál az önállóság felé. (nekem furcsa, hogy arra célozgatnak, hogy nem akarnak eltartani, de nem akarok ítélkezni, lehet, hogy rossz anyagi helyzetben vannak.) aztán arról se mondj le, hogy a végzettségeddel helyezkedsz el valamikor, ha azt szeretnéd csinálni, előbb-utóbb adódik rá alkalom, de most az önállóságod megteremtése fontos.


egy pszichológus sokat segítene, de az is pénzbe kerül, ráadásul csak a városokban van.


a párodat meg dobd ki, ha ennyire nem megy a kapcsolat. igaz, lehet, hogy most csak azért látod sötéten ezt is, mert minden mást is, nehéz így tanácsot adni.

2011. máj. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Költözz vissza a városba és dobd a párodat.

A francnak kell az ilyet tartani.


Van az a sejtésem, hogy nem találtál munkát a egyetem/főiskola után ezért költöztél haza.

Ha igen erre van megoldás, ha más az ok (pl idős szülő ápolása) az már problémásabb, de ennek ismerete nélkül nehezebb tanácsot adni.


(Párom volt amúgy hasonló helyzetben)

2011. máj. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

"...ÉS azt sem, hogy hogy lehetek ilyen szerencsétlen hogy még munkát sem találok...Nem tudom mit kellene tennem! Tudnátok ebben segíteni?..."


Na a vége kimarad, bocs hosszú volt és úgy kezdted, hogy nem taglaltad a haza utazás okát.


Nos friss diplomásként megszenvedtem magam is és párom is.

Nekem az segített, hogy kimentem külföldre dolgozni fél évet. Ez anyagilag helyre rakott, tanultam a nyelvet és meglepő módon több állást is köszönhetek neki, pedig nem is abban az ágazatban helyezkedtem el. Volt ahol azt mondták, hogy ha boldogultam odakint akkor ügyes vagyok, felvagyok véve. :)


Cégünknél sok a diákmunkás, látom életüket és látom milyen hibás képpel mennek neki a munkaerő piacnak. Nem csoda hogy a többség koppan.

Párom pl két diplomával nem szégyellte napi 12 órát felszolgáló ként talpalni, de semmikép nem akart falúra vissza költözni, mert abba beleőrült volna.

Végül egy év után egy vállalati recepciós munkánál kérdezte meg az igazgató, hogy vállalna-e komolyabb pozíciót.

Azóta szakmájában dolgozik és jóval többet keres nő létére mint én.

Egy városban nincs olyan, hogy nincs munka egy fiatalnak, max a munkavállaló önérzete túl nagy. el kell vállalni a nehezebb (de normális) munkát, ha kell elkell végezni még OKJ képzést a diploma mellé aztán ha ügyes az ember előbbre jut.

2011. máj. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ilyen az élet. Egyszer fent egyszer lent. Nagy szívás de fel kell tudni állni. Csak rajtad múlik minden te alakítod a sorsod nem más. Nem a párod és nem a szüleid!


Ha te most feladod meg kétségbeesel, akkor ne számíts semmi változásra a jövőben.

2011. máj. 20. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 TOMAtm ***** válasza:

menj ki külföldre valami melóra.ne várj a csodára,MO-n szar a helyzet,nem biztos h lesz munkád.kint megkeresheted a kezdéshez szükséges lóvét,és az idegen nyelvet is tanulhatod.a párod dobd ki,semmi értelme egy ilyen kapcsinak.ki tudja lehet kint megismersz valakit.depresszió ellen a legjobb a környezetváltozás.

én meg pont olyan lányt keresek akivel leléphetnék angliába xD,értelmes,aranyos,segítőkész.nekem(sajnos haláleset miatt),van ház,kocsi,pénz,de nem érzem jól magam itthon és ezt találtam ki magamnak.neten tartom a kapcsolatot pár kinti barátommal és azt mesélik h nagyon jó kint az élet,nem csak anyagi szempontból,de a mentalitás is más az embereknek,vidámak,szórakoznak.ÉLNEK nem csak vannak,mint itthon.itt megkérdezed :mi a helyzet? 20 perc panaszkodás a válasz....

le kell lépni,én erre jutottam:)

2011. máj. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Így van. Ha megteheted, irány külföld (a párod nélkül természetesen). Ő csak rossz hatással van rád, ennek a kapcsolatnak számodra semmi előnye nincs.
2011. máj. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Tedd ki a párod.Nos, attól lehet, hogy nem lesz jobb, de legalább egy rosszal kevesebb marad.
2011. máj. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Párod biztos el van foglalva a saját problémáival, és ez valamennyire érthető is, na de csak te érzed, hogy téged mennyire hanyagol.

Munkát pedig ne is nagyon várj, nem akarlak elkeseríteni, de rengeteg friss és nem friss diplomás nem talál munkát, csak valami szutykot maximum, ami hirtelen jó talán, na de tervbezni azzal nem lehet. Meg hiába mondják páran, hogy a semminél jobb, na de azt elfelejtik, hogy szórólapozásból nem lehet megélni, és nem lehet egy lakást fenntartani se.

Szóval ha beszélsz nyelveket, akkor én is javasolnám a külföldet, itt Maon nincs túl sok remény, és ez még csak süllyedni fog sajnos. Úgyhogy ne keseredj el, tudok olyanról, aki 4 diplomával (!!) évek óta semmit nem talál.

2011. máj. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is,az első lépés az,hogy szakítasz a "pároddal".Csak lehúz téged,a maradék energiádat is lecsapolja,nincs rá szükség.Nem egy túl hosszú kapcsolat,szerintem simán túlteszi magát rajtad.Ez a srác,abból amit írsz én azt szűröm le,hogy a semminél is rosszabb,akkor már inkább legyél szingli,vagy keress olyat magad mellé,aki szeret,kiáll melletted.Ne zárd be magad 4 fal közé,mozdulj ki,menj el egy pár órás sétára,szellőztesd ki a fejed,szedd össze a gondolataid.Második lépés a munka,minden energiáddal legyél a munkakeresésen,küld el az önéletrajzodat,ha kell 100 helyre.Amint van munkád,kisüt majd a nap.
2011. máj. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!