Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon el vagyok keseredve,...

Nagyon el vagyok keseredve, kezdek depressziós lenni. Mit tehetek? Reménytelen a helyzetem.

Figyelt kérdés
Eléggé el vagyok keseredve, olyan mintha depressziós lennék. A helyzetem a következő: 19 éves egyetemista vagyok vidéken. Rájöttem hogy ez a szak nem érdekel amit most tanulok, ezért szeptemberben passziváltatom magam, újraérettségizek és újrajelentkezek egy budapesti egyetemre, ahova eredetileg is szerettem volna menni, csak a szüleim nem engedtek. Félek hogy most sem fognak, és ebben az egészben nem támogatnak, nem értik meg hogy itt nem vagyok boldog, és nem szeretem amit tanulok. Meg se hallgatják a terveimet, azt mondják, hogy ne is mondjam, mert csak idegesek lesznek. Kb semmibe néznek, mintha semmire nem lennék képes az életben, és ez borzasztóan rosszul esik :( Pedig mindig jó tanuló voltam, nem járok bulizni, nem iszok, nem dohányzok. Van pár barátom, de nagyon ritkán tudunk találkozni, mert sajnos nagyon messze lakunk egymástól. A fiúkkal sem jobb a helyzet, barátom még sose volt. Van egy srác aki nagyon tetszik, de úgy tűnik reménytelen az is. Egész nap itthon ülök, nem tudok hova menni, rokonok is 200 km-re laknak. Úgy érzem megőrülök a szüleimmel. Nagyon szeretem őket, de soha semmiben nem értenek meg és nem állnak ki mellettem. Eléggé el vagyok keseredve, és rengeteget sírok mostanában :( Mindig is magamba forduló voltam, nehezen mutatom ki az érzéseimet. Mit tehetnék? hogyan tudnék változtatni a helyzetemen? :(
2011. júl. 16. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
jól teszed hogy otthagyod azt a szakot.Ne pazarold olyasmire az idődet amihez igazából nincs is semmi kedved.Sajnos én is olyan szakon vagyok amit nem szeretek,és anyám nem engedte hogy oda menjek ahova akartam volna.Vagyis engedte,csak olyan feltételeket szabott hozzá amit lehetetlen lett volna megvalósítani.Szerintem mond meg a szüleidnek hogy akkor is oda fogsz menni arra a szakra amire eredetileg is szerettél volna,mert ez az ami téged boldoggá tenne,és jobb ha beletörődnek.Ha nem akarják felfogni,megengedni neked akkor én elköltöznék.Bár gondolom erre nincs pénzed.
2011. júl. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia,

Ha nem érzed jól magad azon a szakon,akkor ne foglalkozz senkivel,semmivel, iratkozz át oda ahova szeretnél.A szüleidhez egyik nap amikor látod hogy nem túl depisek,menj oda és szépen magyarázd el nekik,hogy Te tiszteled őket,de Neked igenis az lesz a jó,amit előre elterveztél.Reméljük megértik,de ha nem akkor is lépni kell.Az új egyetemeden valószínűleg,(főleg ha kollégista leszel)találsz új barátokat,és igenis hétvégente legalább pár órára menj el velük valahová,sétálni,bulizni stb. mert kikapcsolódni kell.Ha csak ülsz és agyalsz azon hogy mi lenne ha...,abba beleőrülsz.Mindenképpen lépni kell ez ügyben,mert ha ezt elfojtod,előbb-utóbb egy az egyben ki fog törni és akkor kő kövön nem marad (saját tapasztalat).

Én hiszek benned :)

Egy próbát megér,sok szerencsét! :)

2011. júl. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igyekszek határozott lenni és kitartani az elhatározásom mellett, de anyukám érzelmileg zsarol, és még egy év itthon velük... nem tudom hogy fogom kibírni :(

2011. júl. 16. 22:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Dolgozz addig is, amíg nem kezded el a másik egyetemet! Így függetlenedhetsz a szüleidtől.
2011. júl. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!