Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudják vagy "nem akarják"...

Nem tudják vagy "nem akarják" tudni? Miért?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt, 21 évesek vagyunk, egyetemisták mindketten. Más-más városban lakunk, a hétvégéket (vagy minden másodikat) együtt töltünk. Mikor még tavaly legelőször mentem a páromhoz pont felhívott nagymamám, mondom megyek X városba, ahol Ő lakik. Erre azt mondja, rendben, de hol fogok majd aludni? :-S (azt tudja, hogy van a páromnak albérlete ott)

Tegnap pedig ismét beszéltem nagymamámmal, mondtam jön a párom (lesz egy kisebb családi ünnepség). Erre az volt a következő kérdés, hogy jó, de akkor hol fog aludni, mivel nekem csak egy ágyam van, tán matracon? (:


Egyébként anyukám is ezt csinálta egy ideig, de nála elmúlott.

Szerintem ebben 21 évesen már tényleg semmi nincs, oké nem kell mindenkinek mindent az orrára kötni, de miért kell tagadni?


(Amúgy különösebben nem zavar a téma, bólintok egyet, hogy úgy van és kész.) Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre, esetleg, hogy veletek volt-e ilyen...


2011. máj. 20. 07:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamád valószínűleg azért viselkedik így, mert tudod az ő korában még nem volt "divat", hogy együtt aludjon valaki a párjával házasság előtt :D legalább is én így gondolom, az öregek meg mindig ragaszkodnak a régi szokásokhoz. De szerintem nyugodtan megmondhatod neki, hogy ugye már más világ van, meg már 4 éve együtt vagytok, az elég sok, szerintem neki sem lenne kifogása :D
2011. máj. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
a valasz egyszeru. szuleink es nagyszuleink koraban nem volt divat hazassagkotes elott egyutt aludni. ok meg ebben a korban elnek nincsenek modernizalodva.
2011. máj. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamád nyilván még abban a szellemben nőtt fel, hogy házasság előtt az együtt alvás bűn és nem szabad. Különösen ha falusi, nagyvárosban már az ő korosztálya is megengedőbb.

Egyszerűen rá kell hagyni, ennyi idősen már úgysem fog változni a világnézete.


Velem érdekes volt, mert a nagymamámnak soha nem volt ilyesmivel problémája, sőt ő maga agitál leginkább amellett, hogy legyen több barátunk is, mielőtt végleg elköteleződünk és szexeljünk is velük, mert az jobb, mint szűzen férjhez menni. Ellenben anyukám nem akarta elfogadni, hogy együtt alszom a párommal. De amikor összeköltöztünk, már kénytelen volt :)

2011. máj. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Hát igazából nem is akarom megváltoztatni...Érdekes amúgy nem kisvárosban nőtt fel, és szerintem tisztában van nagyon is a dolgokkal, csak valahogy nem akarja ezt elfogadni a legkisebb unokájának, vagy fogalmam sincs...

Mondjuk anyukám sem volt könnyű eset, mondjuk ezt nem is bánom...jó lenne ha manapság is páron így gondolnák még:)

2011. máj. 20. 07:35
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha legközelebb mamád megkérdezi, hol fogsz aludni Te , vagy a párod, akkor mondd neki, hogy :Hát az ágyadban, mama! :D
2011. máj. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
:P:D
2011. máj. 20. 07:38
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy Nagyvárosban élt, de szerintem eszébe sem jut, hogy egy ágyban fogtok aludni. (Vagy ha igen, akkor is gyorsan elhesegeti, ezt a gondolatot.) Neki nem fog számítani, hogy hány éves vagy, vagy mennyi ideje vagytok együtt, neki az lesz a normális örökké, hogy a fiatal fiúk úgy udvarolnak a fiatal nőknek, hogy kilométereket sétálnak a két falu között, hogy láthassák imádottjukat, órákat várnak a kertkapuban, majd negyedórát kávéznak együtt. Ezzel nincs is semmi baj. Sőt. :)
2011. máj. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolsó: ez kedves volt:D
2011. máj. 20. 08:08
 9/15 anonim ***** válasza:

Én a helyedben csak annyit mondanék neki, hogy majd megoldjuk.

Ha csak kérdezi, azzal semmi rosszat nem tesz a nagymamád. El kell fogadni, hogy más kor, más generáció.


Mi 2 éve együtt élünk a párommal. Amikor teherbe estem, a nagymamám teljesen kétségbe esve kérdezte, hogy akkor most mi lesz? Hogyan fogom felnevelni? Stb. 27 éves vagyok, dolgozom. Saját lakásunk van, vagyis nem hinném, hogy nagy probléma lenne. Erre le volt döbbenve, hogy tényleg, már ilyen idős vagyok. Mert a szemében még mindig csak az ő kisunokája vagyok.


Lehet, a te nagymamád is így néz még rád. Hogy te az ő kicsi unokája vagy, és nem tudatosult benne, hogy már 21 éves, felnőtt vagy. (Sok szülő is hajlamos figyelmen kívül hagyni, hogy a gyereke felnőtt.)

2011. máj. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen, ha rákérdez, meg kell mondani neki, hogy egy ágyban aludtok. Ha "kiakad", kérdezz vissza: ha jól tudod, az ő fiatalkorában ilyen idősen már szültek a nők. Mit változtat ezen, hogy van-e papír a házasságról, vagy nincs?
2011. máj. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!