Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudják manapság a...

Miért nem tudják manapság a fiatalok eldönteni összebútorozás nélköl, h akarják-e a másikat egy életre?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 19:42
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Mert anélkül nehéz megtudni, hogy milyen valakivel együtt élni?
2011. jan. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Mert igaz a mondás: lakva ismerni meg egymást.
2011. jan. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Megfelelő minőségű és időtartamú kapcsolat esetén nem. Régen sokaknak ment, ma miért nem?
2011. jan. 19. 19:45
 4/43 A kérdező kommentje:
Nem 2OO évvel ezelőtt, hanem 3O-4O éve.
2011. jan. 19. 19:46
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
De teljesen más együtt járni sokáig, mint együtt lakni. Pl. az együtt járás alatt - mégha több éves is a kapcsolat - nem feltétlen derülnek ki az idegesítő szokások.
2011. jan. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
88%

Tudod én azt mondom van abban valami amit mondasz.

Most sokan összeköltöznek. És??? Rengeteg válás van, gyakorlatilag alig van hajadon, mindenki elvált. Nem hinném, hogy a házassági alapproblémák ezen múlnának. Oké, nem rossz dolog előtte összeköltözni, de nem ez a fő gond.

2011. jan. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
77%

Azért, mert akkor nem váltak el.

Ha 40 évig gyűlölték egymást, mindennapos volt a verés, akkor se. Aminek egyik oka az volt, hogy a nő HTB volt, nem rendelkezett önálló keresettel, válásnál nem vitt magával semmit, csak a két gyereket, meg egy váltás bugyit. Nem volt olyan jó buli utcára kerülni. Ma meg meggazdagodik, aki tud ügyesen válni.


Ennyi a titka.


Ma is meg lehet ezt tenni: nem kell elválni.

Ha valaki feltétlen erre vágyik, hát tegye.


A válásnál nagyobb baj is lehet az életben.


Egyébként rengeteg nő ma sem válik el, bármennyire szenved a házasságában, mert nincs hová mennie, és nem tudja magát (meg a gyerekeit) eltartani egyedül.

Na, ők se válnak, történjen bármi.

2011. jan. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
90%

Régen sem ment. Mari néni nem élt együtt Józsi bácsival, összeházasodtak és utána tudta csak meg Mari néni, hogy mekkorát bukott a zsákbamacskával. Kiderült, hogy Józsi bácsi nem is kedves, és nem képes kompromisszumra, nem mossa ki a zokniját, az udvaron széjjel hagy mindent és szeret a pohár aljára nézni esténként....

Ezt csak lakva lehet kivédeni, már csak a saját érdekedben. Szex így úgy is van, akkor ki lehet próbálni a közös életet legalább egy fél-egy évre.

2011. jan. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Eleve sokan csak összeköltöznek, és össze sem házasodnak, hanem így vállalnak gyereket vagy csak így élnek kettesben. A másik meg manapság szerintem már minden ember annyira "önző" és ragaszkodik a saját életstílusához, hogy igyekszik jó esetben a lehető legalaposabban megbizonyosodni, hogy a másikkal tényleg összepasszolnak-e. Manapság nem divat a problémákat megbeszélni vagy megoldani, ha valami nem stimmel inkább azonnal mást keresünk. Régen azért nem így ment, eleve egyrészt szigorúbb erkölcsök miatt nem nagyon jöhetett szóba, hogy ketten házasság nélkül együtt éljenek, másrészt meg válni sem igazán volt divat, mert az elvált személyre sem néztek túl jó szemmel. Egyébként egy kapcsolathoz szerintem hozzátartozik, vagy hozzá kellene tartozzon, hogy ismerem önmagam, tisztában vagyok a rossz szokásaimmal, és ha szeretem a másikat igyekszek némileg változtatni ezen, ha pedig ő is szeret valamennyire tolerálja ezeket. De persze ez idealista felfogás egy eszményi kapcsolatról, amilyen manapság nincsen.
2011. jan. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
51%
Úgy beszéltek a régi időkről, mintha kb. minden nőt vertek volna és szörnyű világ lett volna. Nagymamám 66 éves, dolgozott, el tudta volna magát tartani, elválhatott volna, ha olyanok lettek volna körülmények, szóval nem minden nő került volna utcára. Érdekes a mi családunkban és környezetünkben nem elterjedt a rossz házasság és olyanról, hogy a férj veri a feleségét soha nem hallottam, nem is hittem, hogy ez gyakori jelenség, itt az oldalon olvastam róla többet, de soha egyetlen egyszer sem említette senki, pedig azért egy házaspáron látszik, ha nagyon nem boldogok.
2011. jan. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!