Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem tudják/akarják a...

Miért nem tudják/akarják a mai szülők elérni, hogy szót fogadjon a gyerekük?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, ahogyan apukák, anyukák könyörögnek valamiért az óvodáskorú gyereküknek, annak pedig egyik fülén be, másikon ki. Mégsem fordul meg a fejükben, hogy hangnemet kellene váltani. Engem sosem bántottak gyerekkoromban, viszont rám tudtak szólni olyan hangon (nem kiabálva), hogy meg sem fordult a fejemben ellenkezni. Miért jó egy szülőnek hosszú ideig harcolni a gyerekkel, hogy megtegyen valamit? Szépen megkérem, oké. Utána kedvesen elmagyarázom a miértet, az is oké. De ha még mindig tojik a fejemre, akkor én bizony nem maradnék meg a tyutyumutyu hangnemnél. Ti mit gondoltok erről?
2011. aug. 24. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Van gyereked már, aki abban a korban van, hogy egyfolytában ellenkezik?

Ha valaki ráordít a gyerekre akkor sem biztos, hogy szót fog fogadni.

Értem, hogy mi a bajod, mert tényleg vannak nagyon tutyimutyik, meg nagyon-nagyon engedékeny szülők, de sokszor láttam már rá példát, hogy egy teljesen normális szülő akárhogy is fegyelmezi a gyerekét, az csak nem akar szót fogadni.


Én nem ismerek szerencsére olyan szülőt, aki direktbe "örül", ha ilyen a gyereke, és nem akarja fegyelmezni.

2011. aug. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Sok szülő elfárad, egész nap csak figyelmeztetni nem lehet.
2011. aug. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem kell egész nap trenírozni a gyereket, de kell hogy legyen egy hangnem, amivel pl. vészhelyzetben azonnali reakciót tud kiváltani a szülő, amiből érzi a gyerek, hogy itt most nem viccel anyuci, nagy gáz lesz, ha nem azt csinálja, amit mond.
2011. aug. 24. 20:22
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Ugyanazért, amiért a kisbabákat, nagy babákat, kisgyerekeket hagyják egész nap cicin lógni, éjjel enni, stb...

Fejleszteni kell, sok sz..ságot megvenni, de nevelni nem.

2011. aug. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Babát szoptatni, éjjel etetni kell, ezzel még nincs semmi baj. De mintha a mai családokban nem lenne falkavezér. Csak a nagy demokrácia van, amivel a gyerek nem is igazán tud mit kezdeni.
2011. aug. 24. 21:20
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Azért, mert nem akarnak még az idegbetegségükkel rátenni egy lapáttal. Én inkább az ordítozó szülőktől vagyok ki.

Nem olyan egyszerű a gyereknevelés, mint ahogyan az kívülállóként tűnik. Lehet, hogy Te úgy emlékszel, hogy a szüleid mindig mindent pöpecül megoldottak, de ha egyszer elbeszélgetsz velük őszintén, szerintem ők is be fogják vallani, hogy voltak izzasztó helyzetek.

2011. aug. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Aki nem képes rászólni a gyerekére, annak már a fejére is nőtt a kölök. Az ilyen szülő ne csodálkozzon rajta, ha hasonló apukával találkozik, mint a párom! A múltkor is beígérte egy 3 év körülinek, hogy felrúgja! Tudom nem dicsőség, de az anyja tojt rá nagy ívben, így nem volt más választás! A szép szó ugyanis nem használt a kicsikének! Az én 2,5 éves kisfiamat, aki kedves és barátságos, rendszeresen lökdösik az ilyen kis neveletlenek! Mi nagyon keményen rá szoktunk szólni, ha olyat tesz, ami nem helyes.Jó lenne, ha senki nem hivatkozna fáradságra, mert akkor minek vállalt gyereket! Nevelni kéne, mert később a szülőt fogja lökdösni és pofán vágni. Pl.: ebben az életkorban ütögetnek, rugdosnak a gyerekek. Nem szoktatja le róla, mert fáradt rászólni? Mi lesz később? Mindenkit felrúg?
2011. aug. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen egyet értek, én is ezt látom.

Mondok egy konkrét példát, valamelyik nap a barátnőméknél voltunk, ott történt:

- Kisfiam, légy szíves vedd le a cipődet.

(Semmi.)

- Légy szíves vedd le a cipődet, most porszívóztam.

(Semmi.)

- Jó, akkor majd később is porszívózok, de nincs sok kedvem hozzá.

- Miért hagyod rá? (Kérdeztem én.)

- Mert ha nem engedem neki, amit akar, akkor hisztizni fog.


És ugyanennél a családnál volt, hogy az anyuka rászólt erélyesebben (nem kiabálva) a gyerekre, hogy szedje össze a játékokat a szoba közepéről. A gyerek kicsit elpityeredett. Erre anyuka: "ne haragudj, hogy kiabáltam, majd én összeszedem a játékokat."

És ezután anyuka fél óráig ölelgette a gyereket, és még ő kért bocsánatot...

Úgyhogy szerintem azért van ez, mert az a "trendi" nevelés, hogy "demokrácia van", és az a jó anyuka/apuka, aki mindent megenged a gyereknek, különben lelki-sérült lesz...

Oké, nem kell ordibálni, nem kell verni a gyereket (sőt, tilos), de kell fegyelmezni, nevelni. Legalábbis szerintem.

2011. aug. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagylányommal nagyon jóba vagyunk, már kb 12 éves kora óta szinte barátnők lettünk.

Van két kicsi, általában velük vicces vagyok, de van amikor "vészhelyzet" van, akkor rájuk szólok erőteljesen.Szót szoktak fogadni, ha vicces vagyok akkor is.

31.N

2011. aug. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Az én 3 évesemet is feszt lökdösik, de jó hogy írta itt valaki, hogy az övét is. Én azt hittem azért mert szegény fiam nyuszi lesz, de ha jobban átgondolom tényleg nem szól senki a lökdösődőre! De akkor most a jól nevelt és többnyire szófogadó fiamat tanítsam meg pofozkodni? Nekem kettő fiam van. A kicsi 1 éves. Én volt ritkán hogy popójára csaptam a nagynak ha nagyon nemértett. Fáradtság ide vagy oda, nevelni KELL!
2011. aug. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!