Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagáltál, mit éreztél,...

Hogyan reagáltál, mit éreztél, mikor megtudtad hogy olyan beteg vagy, hogy halálos vége is lehet? Vagy ha nem te, hogy reagált a beteg illető a családodban?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy mik voltak az első gondolatok, hogy teltek az első napok (a szörnyű hírt követően), mik voltak a cselekedetek azokban a napokban, a viselkedés hogy változott....
2011. máj. 20. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Félrediagnosztizálták nálam a mellrákot.A családban elég sok ember halt már meg rákban (egy se olyan aki közel állt volna hozzám,meg régen).

2 napig senkinek nem mondtam,párom sem volt itthon,csak kóvályogtam a lakásban,olvasgattam neten a szebbnél szebb történeteket.Páromnak mondtam el csak,ő rosszabbul reagált mint én.

Kb 1 hét után kitisztult az agyam anniyra h azért mégse kellene meghalni huszonkevés évesen,tb alapú vizsgálatokban amugy sem bizom,új doki kell.

ehhez muszáj volt beavatni anyámat,másnapmár a debreceni egyetemi korházban vizsgáltak.

Hatalmas kő esett le a szivemről,az idióta előző doki a cisztát ráknak vélte,mai napig nem tudom hogy hogy.azt az 1 hetet senkinek nem kivánom



Van viszont egy közeli rokon,gyomorrák,átterjedve tüdőre,májra,meg kitudja mire már.2 picigyerekük van,4 éve küzd a rákkal,iszonyúan néz ki szegény,orvosok már rég lemondtak róla.nagyon nehéz vele még kommunikálni is (érti amit mondunk,beszél,minden,csak nem tudsz mit mondani)

2011. máj. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 itboy ***** válasza:

...a sajátomat nem értettem nem fogtam fel (7évesen,csontrák). Anyám betegségét sem fogadtam el halálosnak (rák), csak arra gondoltam ha én meggyógyultam neki is meg kell. Kitartást!

Nálunk be vált:

[link]


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=G4XZzhJfHFE&feature=related


Jobbulást!

2011. máj. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem több ilyen is volt. Sajnos.:((

Egyik nagymamám volt. A 15-ös buszon beütötte a mellét, ahol rákos daganat keletkezett. A fél mellét levették, de áttétek keletkeztek. Mindenki tudta, ö is tudta, hogy meg fog halni. Nagyon fájdalmas volt, hogy az utolsó fél évben folyton mondogatta, hogy szeretne már meghalni (fájdalmai voltak). Addig is sok idöt töltöttünk vele, utána meg minden percet igyekeztünk kihasználni. Az utolsó napon a kórházban is vele voltunk, bár már beszélni nem tudott, mégis láttam a szemében, hogy jól esik neki, hogy ott vagyunk vele.:'( :'( Ö alapjában véve ugyanúgy viselkedett, leszámítva, hogy meg akar halni...

Ennek 9 éve lassan:((

2011. máj. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sehogy, nem is mondták el, csak azt tudtam, hogy sokat kellett orvoshoz, kórházba járnom. A szüleimről nem tudom, nem nagyon beszéltünk róla azóta. 4 éves voltam
2011. máj. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Édesanyámat 6 évvel ezelőtt műtötték mellrákkal, a daganatot én fedeztem fel neki amikor mutattam neki, hogy hogyan vizsgálja magát. Ez annak idején karácsony előtt volt pár nappal, január elején mellrákkal diagnosztizálták, februárban műtötték. Anyukám előttünk mindig optimista volt, állandóan viccelődött, hogy felteszik a mellét a csutakra s lecsapják baltával s kacagott. Műtét után a radioterápiát jól, de a kemoterápiát nehezen viselte, soha nem maradt a kórházban, mert azt nagyon nyomasztónak találta (szerintem). Soha egyszer se láttam sírni, mindig azt mondta, hogy ő jól van. Anyukámon csak fizikailag látszott, hogy le van strapálva, de agyilag-kedvileg mindig a toppon tartotta magát. Idén felfedeztünk egy apró daganatot a szájában, nem akart műtétre menni, nagy nehezen meggyőztük és szerencsére az nem volt rosszindulatú daganat. Nagyon büszke vagyok rá, én bíztos nem tudtam volna ilyen sziklaszilárdan állni!
2011. máj. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az esküvői készülődés, izgalom, rózsaszín köd kellős közepén csomót találtam a mellemben. 3 hetet vártam mammográfiára, ahol "találtak valamit", de biztosabbak akarnak lenni, így visszahívtak ultrahangra, ami plusz 2 hét volt.

Ebben az 5 hétben egy másik dimenzióban voltam. Féltem, is de nem is fogtam fel. Néha az esküvőre gondoltam és egy pillanatra olyan boldog lettem.. aztán eszembe jutott, hogy talán pont akkor már kemoterápián leszek. Istenre gondoltam sokszor. Elfogadtam végül.

Aztán kiderült, hogy csak ciszta. Esküvő jövő hónapban lesz. :)

2011. máj. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kb 3 éve Multiplex Sclerosis gyanús voltam. A tünetek megegyeztek, voltam MR-n. A jobb szemidegemen volt valamilyen elváltozás, nem is láttam teljesen normálisan arra a szememre. Kaptam terápiát, elmúlt a végtaggyengeség is, de a szemem még mindig változatlan maradt. Küldözgettek mindenfelé, végül a Mr eredmény és a végtaggyengeség alapján rámondták, ez az lesz. Multiplex s. Anyukámnak is ez a betegsége, már 9 éve. Hát, őszintén szólva nem tudtam, hogy reagáljak. Végülis jól éreztem magam, igy nem is tudtam beleélni magam a gondolatba, hogy bajom van. Meg az is segített, hogy tudtam, ez egy lassú lefolyású betegség, tehát még élvezhetem az életet, eszemben sem volt begubózni. Ahogy felszedtem a terápiát, másnap már benn voltam dolgozni. Ugy éreztem, hogy csak a testem az, ami beteg. Nem ÉN! Nem tudom elmagyarázni pontosan hogy volt ez nálam. De aztán történt valami érdekes. Tavaly előtt szeptemberben kellett mennek Mr-ra, ellenőrzésre. A szemem maradt, amilyen volt. Amikor megkaptam az eredményt, nem hittem a szememnek! Kutya baj odabenn az agyamban! Ezt nem tudtam felfogni, azt hittem összecserélték valakiével az eredményeket. Érthetetlen, de nekem láthatatlan tüneteim vannak, az eredmények szerint, pedig érzem őket. Ezek után nem tudom, mit higgyek, de az biztos: ezt az életet maximálisan ki szeretném élvezni!
2011. máj. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!