Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám újra megszeretni...

Hogyan tudnám újra megszeretni a páromat? Nem tudom hogy miért, de egyszerűen úgy érzem, hogy már nem szeretem. Nem csinált semmi olyat ami okot adna erre! Nem szeretném hogy vége legyen a kapcsolatunknak.

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 15:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hát, pedig ha nem szereted, akkor előbb vagy utóbb úgyis vége lesz. Egy darabig próbálkozhatsz, de az érzelmeidet nem te irányítod.
2011. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
Túl jó dolgod van. Kell a jó? Nem!
2011. nov. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem szereted? Nem vagy bele szerelmes? Az egy idő után elmúlhat. De nem is szereted? Az már nagy baj. Finito, konyec, vége.
2011. nov. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

akkor mit érzel?

kicsit legyetek külön akkor meglátod hiányzik-e vagy jobb nélküle ilyenkor ez segíthet lassú víz partot mos...bár ha gáz van akkor ennek szerintem is már annyi főleg ha már agyalsz ezen....max barátok maradtok ha nem akarod elveszíteni hm nem könnyű...

2011. nov. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Látom, megint teleírjátok a legnagyobb baromságokkal.

Nem igaz az, hogy az érzelmeket nem lehet befolyásolni, éppen a fordítottja igaz: az érzelmeid KÖVETIK a gondolkodásodat. Ha pl. egy kutyával találkozol az utcán, miért fogsz félni, vagy nem félni tőle? Mert úgy gondolkozol, hogy a "kutya harap", vagy "a kutya az ember leghűségesebb barátja".


A szerelemben a "rózsaszín köd" elmúlik, kb 2-3 év után. Ez tény. Biológia és kémia. A szerelem végét azonban nem jelenti. Az összes hálivúdi film szerint a romantikus rózsaszín köd=szerelem. Aki ezen nő fel, így is gondolkozik róla, és megijed, hogy már nem "szereti" a párját.

Apukámék 46 éves házasok, és nem mindig volt rózsaszín az a köd. Ha elváltak volna első ijedtségükben, soha nem lett volna ilyen tartós a házasságuk. És hidd el, jó látni, ahogy apukám csibészesen rámosolyog anyura időnként.


Nyugodtan maradj vele, és ne foglalkozz az idióta filmekkel, meg a tündérmesékkel.


Továbbá: dolgozzatok azon, hogy erősödjön a kapcsolatotok. Lepd meg olyasmivel, amit csak akkor tettél meg, amikor először találkoztál vele, de ma már nem szoktad. Én pl. időnként minden ok nélkül viszek virágot a feleségemnek, néha pedig vacsorával várom. Ki tudod találni, hogy mi jön utána :D

Életen át tartó hűség és szeretet: sosem lesz belőle hálivúdi kasszasiker, pedig ezerszer többet ér, mint a szappanoperás egyéjszakás kalandok.

2011. nov. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még valami: nincs olyan, hogy vége, csak ha úgy döntesz, hogy vége!

Rossz lóra teszel, ha az érzelmeidet követed, hiszen éppen fordítva működik.

2011. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy belé szerelmes, az nem olyan nagy gond. De szeretni szereted? Jót akarsz neki, tisztelettel gondolsz rá, vagy közömbös vagy felé? Inkább itt kezdődik a gond. Ha nem szereted már, szakíts vele.. azzal neki is és magadnak is jót teszel! Ha viszont úgy látod, van még remény, akkor csak szüneteljetek egy kicsit!
2011. nov. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Sosem éreztem mámoros ködfelhőt a párom iránt, hanem mély szerelmet, szeretetet. És tudom, nem tudnék nélküle élni, ez átsegít minden akadályon, amit elénk gördít az élet. Eszemben sem lenne egy apró dolgon meginogni.
2011. nov. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Végre egy sorstárs!!! Bár ezt nem örömmel mondom. Én is éreztem, érzek hasonlót! de elgondolkodtam. Mi volt az, ami miatt beleszerettem 4 és fél éve? benne van még mindig? igen! Még mindig meg tud nevettetni? Igen! Kedves? Igen! Tehát minden tulajdonsága megvan még, ergó nem benne van a hiba, hanem bennem. Nem szakítottam vele, mert tudtam, hogy ezen lehet változtatni. Igaz, vannak összezörrenések, de hol nincsenek. De Szeretem! Rájöttem, hogy nem csak akkor szeretem, amikor rózsaszín köd van mindenhol, hanem az, amikor várom haza, imádok vele lenni, jó vele menni bárhova, ha meg tud nevettetni, szeretek hozzábújni, ha az esküvőmre vagy a gyerekeim apjára gondolok, az ő arca ugrik be elsőnek. Szeretem, megtanultam újra szeretni, és jó érzés, hogy nem adtam fel az első akadálynál. Ha így lett volna már kb 2 és fél éve vége lenne a kapcsolatnak. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy ugyanolyan érzés, mint amikor összejöttünk, mert nem olyan. De úgy érzem, hogy ez a fajta szeretet sokkal tovább fogja vinni a kapcsolatunkat, mint mondjuk a rózsaszín ködös szerelem. Sok sikert! Ne add fel, vigyél új dolgokat a kapcsolatodba, hogy legyenek új élményeitek. Ez fontos. És csak olyan helyekre menjetek, ahol mindeketten jól tudjátok magatokat érezni. :)
2011. nov. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az érzelmeknek nem lehet parancsolni.
2011. nov. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!