Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem sokára kezdődik a nyári...

Nem sokára kezdődik a nyári szakmai gyakorlatom. Mennyit illene haza adnom? Mi a szokás ilyenkor?

Figyelt kérdés
Nem fogok túl sokat kapni olyan 30ezer forintot mellette másik munkát nem fogok tudni vállalni mert ez is 8 órás meló lesz heti 5 napban. Enélkül nem folytathatom sajnos szeptembertől tovább az iskolát. 20 éves leszek. Igaziból a család helyzete olyan átlagos van enni az asztalon és kitudunk minden számlát fizetni, nem megy luxusan és néha egy egy csekk ide oda tolódik ha mondjuk valamelyik testvéremnek ruha kell vagy bármi de ez olyan 1hétnél nem szokot több lenni...tehát ha pár nap késsésel is de mindig kifizetik! Igaziból úgy érzem illenne belőle haza adnom és szeretnék is de szerintem ők úgy gondolják bele az egész a közös kasszába és ha majd kell valamire kérek. Másfél éve van barátom a nyaralásunk is levan foglalva arra már régebben is elkezdtem félre tenni. Szerintetted ha hazadnék belőle 10ezer forintot az reális lenne? Nem igen kezelnek úgy mint egy 20évest, ha menni akarok valahova elkell kéreckednem, a diák hitelt se engedték felvegyem (tudom jót akartak, de szerintem ezt a döntést ennyi idősen rám is bízhatták volna.).
2011. máj. 21. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Kb. én is 10000 forintra gondoltam. Ha átlagos anyagi helyzetetek van, akkor sterintem megértik a szüleid, hogy magadnak is félre akarsz tenni belőle, és nem fogtok éhen halni, ha nem adod oda az összeset. Amúgy jó, hogy nem vetted fel a diákhitelt, mert azzal nagyon pórul lehet járni. (hallottam egy-két történetet, nem lennék a helyükben...)

2011. máj. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a szüleidet, hogy mit szólnának hozzá, ha hazaadnál 10 ezret a gyakorlaton megkeresett pénzedből?!

50%-50% a válasz lehetőség. Valószínűleg örülni fognak neki és megköszönik, de az is lehet (mint írtad, hogy nem vagytok rossz helyzetben), hogy nem fogják elkérni/elfogadni.

A diák hitellel kapcsolatban, meg jól tették, hogy lebeszéltek róla ... gondolom, te se akarsz 60 éves korodig fizetni egy hitelt, ahol ha nem a két szeresét fizeted vissza az eredeti összegnek :)))

2011. máj. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdezd meg a szüleidet.
2011. máj. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A diákhitellel jól jártál mert annó a tesóm is rá fizetett nem is kicsit. Ha átlagos a keresetetek akkor szerintem 10e. ft lenne a reális, így magadnak is félre tudnál rakni, Nekem annó amikor még tanultam de már volt munkám szüleim addig nem kértek a pénzemből semmit, arra hivatkozva hogy ameddig tanulsz addig nem kell beszállnod a közösbe. Amint lett munkahelyem nem valami fényes fizuval de legalább volt akkor is csak a fizum negyedét esetleg a felét kérték el ha úgy adódott, ezzel teljesen tisztában voltam mert így megtanultam beosztani a pénzt hogy elég legyen 1 teljes hónapra, és ennek nagyon örülök mert lassan 1 éve költöztem össze a szerelmemmel és jól megtudunk élni, étkezést meg a rezsi költségeit is gond nélkül rendezni tudjuk és még marad is egy kevés pénz amit félre teszünk szórakozásra is.
2011. máj. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a szüleidet, bár szerintem jó esély van rá, hogy azt mondják, nem kell egy fillért sem hazaadnod. És nem azért, mert nem jönne jól a pénz, hanem mert szeretnék, hogy legyen egy kis pénzed - amiért a diákhitelt sem akarták, jót akarnak neked. Az én szüleim is ellenkeztek, nem fogadták el a pénzt, úgyhogy mikor elmentünk nagybevásárolni, egyszerűen odaadtam a bankkártyámat a pénztárosnak, mielőtt ők fizetni tudtak volna. Az első egy-két hónapban mindig mondták, hogy kifizetik, mondtam, hogy nem kell, mostanra már nem erősködnek. A te esetedben a 10 ezer szerintem is reális egyébként.
2011. máj. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az étkezési utalványt haza adtam, de pénzt soha! :)

Helyesen döntöttek a szüleid, hogy nem vettél fel hitelt.

2011. máj. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy egyezkedtem anyukámmal anno, hogy nem adok haza semmi a gyakorlatért kapott pénzből, viszont az egészet félreteszem, és beiskolázom legalább magam belőle. Ha jutott, beleadtam a többi a 2 kisebb testvérem beiskolázásába. Anyukám 3 gyermeket nevelt egyedül 1 fizuból, és még albérletet is kellett fizetnie. Szóval nem volt neki könnyű. Az augusztusok rémálmok voltak neki, igy hatalmas teher került le róla, és nagyon örült a megoldásnak.
2011. máj. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
30 ezerből miért kéne hazaadnod? Az a pénz szinte semmi!Rohadt hamar elmegy ám. De ezt olyan hülyeségnek tartom hogy elvárják hogy hazaadj pénzt! Nem azért laksz otthon hogy pénzeld őket! Ők a szüleid,tartsanak el amig elvégzed a sulit!Ez kötelességük.
2011. máj. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne velük megbeszélni, ők jobban tudják, hogy, ha kell, akkor mennyinek örülnének.
2011. máj. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a szülő szemszögéből írom. Nem! Nem köteles egy szülő egy 20 éves gyereket eltartani, ez baromság. DE! Ki az a - amúgy túl nagy hiányt nem szenvedő családot fenntartó - szülő, aki képes 30 ezer forintos szakmai gyakorlatból elvárni, vagy elfogadni pénzt? Kedves kérdező, ha gyerekként kezelnek, akkor légy gyerek. Ne foglalkozz a háztartással! :-) Nyaralj egy jót a pároddal!
2012. aug. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!