Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Te mit tennél a...

Mit tegyek? Te mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Párommal nagyon szeretjük egymást, és most úgy néz ki, hogy a ki kell mennie külföldre dolgozni. Az, hogy miért, hosszú lenne elmesélni, de ha úgy alakul, mindenképp ki kell mennie legalább fél évre.

Eddig egy hetet nem bírtam ki úgy, hogy ne hallottam volna róla, és nem tudom mi lenne velem nélküle. Ő adott értelmet az életemnek, és Ő húzott ki a depresszióból. Mindennél jobban szeretem, és mindennél fontosabb nekem az, hogy Ő boldog legyen.

Ő sem szeretne kimenni, de ha kell, akkor muszáj lesz. Csak pár hónapja vagyunk együtt, és nem tudom, hogy mennyire viselné ez meg a kapcsolatunkat.

Én legszívesebben mennék vele, de nem engedik, sem Ő, sem pedig a szüleim, az egyetem miatt.

Mi tévő legyek? Nem tudok nem ezen gondolkodni, és már teljesen kikészítettem magam.

Lehet, hogy ez egy kicsit túlzásnak tűnik, hogy ennyire "össze vagyunk nőve", de tényleg nem tudunk egymás nélkül élni. Én legalábbis biztos nem tudok Nélküle.

Köszi, hogy végigolvastad.


2011. máj. 21. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha dolgozni megy akkor had menjen.Ha szeretitek egymást nem lesz semmi baj, kifogja bírni a kapcsolatotok. És már telefon is létezik, meg persze internet ahol tudtok kommunikálni. Fél év nem olyan hosszú idő. Az iskolát semmiféleképpen ne hagyd ott.
2011. máj. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nehez helyzet. O fel evre megy ki? Fel ev nem olyan sok ido, kibirjatok ha nehanyszor hazajon, es Te is kimesz hozza. Skype-on tarthatjatok a kapcsolatot. Az egyetem is fontos,szoval en teljesen megertelek. Lehet, eldonti a tavolsag, hogy o-e az igazi.Ha fontos vagy neki, akkor hazajon hozzad fel ev mulva es egyutt lehettek.
2011. máj. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt nagyon egyszerűen meg lehet oldani, ha valóban menni kell, hogy az egyetemen se halassz és a káposzta is megmaradjon (szüleid) Van egy EVS program,Európai önkéntes szolgálat, esetleg megpróbálkozhatsz jelntkezni abba a városba, országba ahova a párod megy, vagy esetleg Erasmus ösztöndíj keretein belül abba az országba ha van ott Erasmus program annak a városnak az egyetemére ahova a párod megy. Ennek utána kell nézni. DE ha valóban ennyire szereted, és elmúltál 18 akkor fontos hogy néha mondj ellent a szüleidnek. Nem leszel azért rossz ember, mert a sarkadra állsz. Lehet hogy haragudni fognak eleinte, de ha igazán szeretnek, akkor az a fontos nekik, hogy TE boldog légy. És ha te úgy vagy boldog, hogy a pároddal elmész és halasztasz egy félévet az egyetemen akkor hajrá
2011. máj. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok EVS is van 6 hónapos is, és az Erasmus is egy félévre szól:)
2011. máj. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, az Erasmusról már érdeklődtem, de még nem kaptam választ, de a másikról nem hallottam, majd megpróbálom azt is.:)

Amúgy nem csak a szüleim nem akarják, hogy kimenjek, hanem párom sem, mert túl nagy áldozatnak tartaná tőlem azt, hogy miatta halasztok.

2011. máj. 21. 13:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit túl nagy feneket kerítesz ennek a dolognak. A párod nem évekre, vagy élete végéig lesz külföldön, és nyilván nem egy lakatlan szigetre fogják őt száműzni, ahonnan max füstjeleket küldhetne.

A kapcsolattartást manapság azért már nem olyan borzasztóan komplikált megoldani. A szüleidet, és őt is meg tudom érteni, mert neked leginkább az egyetemen kéne helytállnod itthon.

Ha lenne is lehetőséged kimenni vele, a tanulmányaidat egészen biztosan nem tudnád külföldön folytatni. A párodnak valószínűleg a munkahelye fog lakást biztosítani, és nem valószínű, hogy vállalnák + 1 fő költségeit. Ki fogja kifizetni? Te? Miből? A szüleid, vagy a párod?

Szerintem próbálj meg beletörődni, hogy ha mennie kell, akkor menni fog. Ne nehezítsd az életét azzal, hogy nagyobb drámát csinálsz ebből az egészből, mint amekkora valójában. Ha tényleg nem tudtok egymás nélkül élni, akkor neki sem könnyebb, ráadásul neki egy idegen országban, -valószínűleg - idegen nyelven kell helytállnia minél előbb. Nyilván dolgozni küldik ki, nem azért, hogy a könnyeit törölgesse.

Beszéljétek meg, hogy tudtok majd levelezni, telefonálni, írjatok blogot egymásnak arról, ami aznap történt veletek, és arról, hogy hiányzik a másik. Küldjetek sok-sok képet egymásnak...Tekintsétek ezt a fél évet egy próbatételnek, amit ki lehet, és ki kell bírnotok.

2011. máj. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!