Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözzek a nagyszüleimtől?

Elköltözzek a nagyszüleimtől?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy kis korom óta a nagyszüleimmel és anyukámmal éltem,és pár éve anyu összecuccolt egy pasival, először én is odamentem, de később visszajöttem a nagyszüleimhez. Anyu egy héten kb 2-3 alkalommal jön el. Elég kevés pénzt költ rám. Úgy gondoltam, ha visszamegyek anyuhoz, akkor több pénzt fog rám költeni és többet fog vele foglalkozni. A mamám mindig kiabál velem sokszor ok nélkül is, sokszor megver, anyu máskor nem emelt rám kezet soha, és most sem. Szeretnék oda költözni anyuhoz, csak valamiért nagyon lelkiismeret furdalásom van. A másik gond az, hogy nem igazán szeretem anyu pasiját, azért mert elég sokat iszik, és valamiért nem is szimpatikus nekem. Szerintetek mit csináljak? 16L
2011. máj. 21. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Hát nem tom, mert lehet hogy anyukád pasija is bántana, mikor nagyon felönt a garatra :S
2011. máj. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem maradj a mamádnál, próbálj meg segíteni neki, hogy ne kelljen sokat kiabálnia. Nem lett volna kötelessége elvállalni téged, mégis megtette. Szeret téged. Az, hogy néha kikapsz tőle, egyszer még a javadra fog válni!
2011. máj. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is maradj mamádnál. Az alkoholista gyanús mostohaapádhoz meg ne menj! Mert sajnos nem egyszer látjuk azt, hogy a nő a gyereke helyett a szerelmét választja, még ha az egy alkoholista is... Nem biztos, hogy te lennél az első az anyukádnak, és akkor az nagyon fog neked fájni. Nem beszélve arról, hogy egy idegen férfivel élnél együtt a saját rokonaid helyett. Meg ha anyukád elengedett téged, hogy ne vele élj, akkor szerintem az csak engem igazol.., hogy inkább van egy alkoholistával, mint a saját lányával. Szerintem tehát maradj szépen a mamádnál...

Ha meg a költözéssel megbántod mamádat, akkor meg két szék közé a földre esel.

Majd ha felnőtt leszel, úgyis járhatod a saját utad.

2011. máj. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tetris ***** válasza:

Valami olyan érzésem van, hogy jobb, ha a mamánál maradsz. Az a pasi, ha iszik, veszélyes lehet rád nézve. Nemcsak azzal, hogy esetleg megver, de másként is.

A mamára ne haragudj, ő is csak ember. Időnként mindenki bepipul. Inkább legyél vele kedves, segítőkész. Igyekezz minél kevesebb okot adni neki arra, hogy veszekedjen.

Anyád számára fontosabb a pasija, meg a saját élete, mint a tied. Ezért nem is költ rád többet. Esetleg beszélhetnél vele erről.

2011. máj. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azt tudom mondani, hogy maradj...nekem furcsa az, hogy anyukád elengedett téged. Anyum ebben a helyzetben lánccal kötne az ágyhoz, nem költözhetnék el mellőle, az biztos! :)

És valóban, a nagyszüleidnek nem kötelességük téged eltartani, az hogy ezt vállalják csak a szeretetet mutatja.

2011. máj. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Maradj a mamádnál. Ha az anyukádnak elég, hogy hetente 2-3 alkalommal lát, és inkább költ egy részeges pasira, mint a saját lányára, akkor sok örömed nem lenne abból, ha nála laksz.
2011. máj. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
azért mielőttlegközeéebb elkezdene verni, kapd el a akrját és szorítsd meg. és ne hagyd magad. mondd meg neki, hogy nem a középkorban vagyunk, ha bánt, visszaütsz.
2011. máj. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!