Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim azt akarják, hogy...

A szüleim azt akarják, hogy elköltözzek, diák vagyok, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Mielőtt mindenki azzal jönne, hogy menjek el dolgozni, diákmunkás vagyok heti 3 napban és nappali tagozatos diák, de sajnos nem keresek annyit, amennyi elég lenne önmagam eltartására. Abból a pénzből amit keresek, kifutja a bérleteimre a kajámra és netszámlára.

22 éves vagyok, mostoha anyám van, aki utál és Ő forszírozza a legjobban, hogy elmenjek.

Édesapám meg már lassan mindenben őt pártolja. Minden napom a mentális terrorról szól


Mit tehetnék azon túl, hogy nem megy a dolog megbeszélése, mert egy aljas mocskos nő és nem érdekli, hogy mi lesz velem?

Hagyjam ott a sulit? Simán kidobhat a saját szülőm? Vagy van ennek esetleg valami jogi védekezési módja?


2011. szept. 19. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ebben a kérdésben apukádat kell meggyőznöd. Mond meg neki hogy még tanulsz és ha nem akarja hogy a tanulásod rovására menjen ne hagyja hogy elköltözz. És mond meg neki hogy rendes állásod sincs (mert a diákmunka nem az).
2011. szept. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

undorító a mostohád hozzáállása...

viszont akármilyen nehezedre esik, ne hagyj neki támadási felületet, légy szorgalmas, amennyire tudsz, segíts a háztartásban, ne legyen semmi, amivel apukád előtt rossz színben tüntethet fel. aztán amint van rá lehetőséged, lesz munkád, akkor költözz el és csak apukáddal tartsd a kapcsolatot. Az a te házad is, nyilván te vagy az örököse, úgyhogy nem sok beleszólása van

2011. szept. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lenne hova menned?

Nagymama,nagypapa?Keresztanya?Unokatestvérek?Valakihez odaköltözhetnél,legalább egy kis időre...remélem van valami RENDES rokonod :(


Sajnos ilyenkor a nők általában az első férfihoz összeköltöznek :(

2011. szept. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Apám, mintha csak én írtam volna, csak mi még nem jutottunk odáig, h kidobnak. Ezt még nem meri meglépni mostohám.


De igen, kitehet, hisz felnőtt vagy. Nincs hová menned, pl. rokon, barát, ilyesmi? Csak h ne fedél nélkül lézengj, és ne is kelljen külön albira költeni. V nézz koleszt,azok olcsóak.


Én mondjuk már örülnék, ha kijelentette vna, h húzzak, végre szabad lennék!

2011. szept. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a mostohaanyádnak, járuljon hozzá anyagilag ahhoz, hogy elköltözhess. Számoljátok ki, mennyi pénzre lenne szükséged az önálló élethez. Előbb utóbb úgy is el kell menned...
2011. szept. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elmúltál 18,tehát jogilag sajna csak akkor támadható,ha van tulajdonrészed az ingatlanban ahol laktok.

Beszéld meg velük, hogy szálljanak be a kollégiumba, vagy albérlet költségeibe, és már költözöl is. Rokonokhoz nem tudsz menni?

2011. szept. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hass az apukádra, kérdezd meg tőle, hogy apu lenne szíved kidobni a saját fiad? Nem számít a véred csak egy idegen nő? Állj már a sarkadra apu, te vagy a férfi, ez a mi lakásunk! 35/N
2011. szept. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 beco26 válasza:

Szia!


Gondoltam, beleviszek a válaszba egy kis humort, de a helyzet komolysága nem nagyon engedi.


Amit én tennék a helyedben, a mai eszemmel (37 évesen), az sajnos szóváltással kezdődne:


Tehát amikor megjegyzi, hogy hord el magad, akkor kijelented, hogy rendben van. Megtetted az első lépést, és mint jogos örökös, kéred a részed az ingatlanból. Ha nincs tesód, akkor könnyű a helyzet. Ha van, akkor sem bonyolult. Ha nem apudé a ház, akkor esélytelen. Ha a pótmami és Édesapád összeházasodott, akkor is süti. Mindenre van megoldás, segítek, akár jogilag is.


Ha eléteszed majd az ügyvédi végzést, akkor azért megnézném a fejét :)


Többi priviben

2011. szept. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Sajnos nem az édesapám háza, ő csak törlesztést fizeti persze, mert ez a nő soha nem dolgozott és nem is fog, de azt elintézte, hogy az ő nevére menjen a ház, csak kihasználva apámat, aki nem látja. Ezzel a csellel a lehetséges embert aki felnyitná apám szemét el akarja tüntetni, vagyis engem.

Férfi vagyok.

Anyámhoz nem mehetek, mert nincsen nála hely sem és vele sem tartok valami fényes viszonyt.

Más rokon sem jöhet szóba.

2011. szept. 19. 20:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Azért így már érthetőbb a "mostoha" viselkedése. Az ő házában laktok. Végül is ő szabhatja meg a díjat is, meg azt is, hogy ki lakhat nála. Így még csak nem is kérhetsz tőle támogatást sem. Kérjél az apukádtól, v agy az anyukádtól, és ne egy idegent hibáztass a sorsodért. Igyekezz mihamarabb a saját lábadra állni.

Bocsáss meg, csak nem értem, miért nevezed ezt az asszonyt "aljas mocskos nő"nek?

2011. szept. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!