Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözzek albérletbe, vagy...

Elköltözzek albérletbe, vagy otthon a családdal maradjak?

Figyelt kérdés
Infók: 24 éves fiú vagyok, nemrég fejeztem be a főiskolát, de eddig nem sikerült állást találnom. Amiben nagy szerepet játszik talán az is, hogy még nincs nyelvvizsgám. Szeretem a családomat, de másra vágyok, egy kis önálló életre. Ahol a főiskolát végeztem oda költöznék vissza albérletbe pár haverral. Nagyon szeretem azt a várost, de a családtól nagyon messze van (több mint 200 km-re) Munkát csak gyárba tudnék szerezni, csak hogy legyen valami jövedelmem, közben nyelvet tanulnék és pályáznék állásokra. Néha nagyon félek belevágni. De úgy érzem muszáj mennem. Volt már valaki ilyen helyzetben? Tudtok tanácsot adni?
2011. jún. 23. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a srácokat,akikkel összeköltöznél kedveled és normálisak,és el tudod képzelni a gyárban a munkát,akkor vágj bele(ha már úgyis menni akarsz).Bár így gyűjteni nem-igen tudsz majd.
2011. jún. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen.Nekem nincs se diplomám,se nyelvvizsgám.Mégis 1800km-re lakom a családomtól,és dolgozom.Mindent csak akarni kell.
2011. jún. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gyár ad albérlettámogatást? Vagy biztosít albérletet? Ha egyik sem, akkor nem igen fogsz megélni, az a helyzet, esetleg ha betársulsz egy többszobás albiba, de akkor az önálló élet megint nem jön össze... Gondolom, abban a gyárban sem fizetik agyon az embereket, 70-90 ezer ft-ból egymagad nem tudsz albit fenntartani.
2011. jún. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

76%-os vok. Ja, írtad, hogy haverokkal mennél albiba, átsiklottam felette. Úgy összejöhet, igen, de a gyárban érdeklődd meg, finanszíroznak-e valamit, legtöbb gyárban szoktak, ha munkaközvetítő által mész, szinte biztosan adnak valamennyit.

A mi gyárunkban is a vállalkozósok vagy a közvetítő áltad adott albikban laknak többen, vagy sajátot bérelnek, és kapnak 20-30 ezer ft-ot támogatásként. Nem mindegy az a pénz.

2011. jún. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha már van munkád, akkor költözz. Amíg nincs, addig ne.


Bár sokkal okosabb döntés lenne, ha otthon maradnál és megcsinálnád a nyelvvizsgát. Gondolom, csak egy középfokú kéne, azt ha nekiülsz, max. néhány hónap alatt meg tudod csinálni, és utána dolgozhatsz a szakmádban.

2011. jún. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok. Köszi az eddigi válaszokat, akikkel összeköltöznék őket már régóta ismerem és jó kijövünk, koleszban is laktunk együtt. Ezzel nem lesz baj. Albitámogatára az jó lenne, én is úgy tudom van olyan közvetítő aki 20000Ft-is ad, csak azt nem tudom még, hogy ez mindenkinek jár-e. Az utolsó válaszolónak igen ez lenne az okos megoldás. De ezen már túl vagyok. Ugyanis most nem sikerült a nyelvvizsgám, sok kellett volna. Sajna a nyelvvel nagyon hadilábon állok. És most újra 4 hónapot nem bírnék ki itthon.... Nehéz ügy.
2011. jún. 23. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!