Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valakit nagykorúsít...

Hogy lehet valakit nagykorúsíttatni? Hová kel menni? Mi a menete?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 11:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hát hamisítatthatsz igazolványt.
2011. máj. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem vagy még 18. akkor meg kell, hogy házasodj és valaki a hivatalban úgy is megmondja. Én így gondolom, de lehet, hogy nagy hülyeséget írtam.
2011. máj. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A tv-ben láttam, hogy a lány nevelhesse a testvéreit nagykorúsíttatta magát. Férj nélkül.
2011. máj. 22. 11:44
 4/19 anonim ***** válasza:
De az nyílván különleges eset, hogy dolgozni tudjon gondolom és, hogy ne vegyék el Tőle a testvéreit. Ha nincs ilyen gondod csak ahoz kell, hogy gond nélkül bulizz, igyál és cigizz akkor várj szépen.
2011. máj. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

a mai magyar családjogi törvény szerint csak az lehet nagykorú aki a 18.évét betöltötte. Az örökbefogadás illetve gondnok kirendelése is csak lehet ha valaki 18 évet betöltötte.

a filmen látott jelenetek többsége fikció!

2011. máj. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%
Mo-n is lehet nagykorúsíttatni, de csak extrém esetben. Pontosan nem tudom, hogyan megy a dolog, de nagyon alaposan megvizsgálják a családi hátteret, hogy egyáltalán indokolt-e az egész. Mert legtöbb esetben ezt a szülők miatt szokták megcsinálni, pl verik a gyereket, vagy egyéb módon bántalmazzák, vagy ahogy írtad a példát a tesóit csak így nem veszik el tőle. Nekem pl volt gimibne egy barátnőm, akinek meghaltak kiskorában a szülei, először nagynéninél voltak, aztán másik nagynéninél, aztán a nővére vette magához őt és a másik tesóját, végül megunta, hogy csak dobálgatják ide-oda és sehol sincs igazán otthona, de el se engedik hogy egyedül boldogulhasson és nagykorúsítatta magát. Akkor volt 16 éves. Szal lehetséges, de hosszadalmas és meggondolandó procedúra.
2011. máj. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A Gracie-t láttad?

Magyarországon is létezik nagykorúsítás. Tehát ha mondjuk van egy 17 éves lány egy 4 és egy 6 éves kistestvérrel, de a szüleik meghalnak, vagy lemondanak róluk, vagy bármi, ami ezt eredményezi, akkor lehet kérni a nagykorúsítást tudtommal.

2011. máj. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
16 vagyok, gyerkőcömet akarom ÉN nevelni.
2011. máj. 22. 13:25
 9/19 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs nagykorúsítás, csak házassággal lehet, aki 16 életévét betöltötte, gyámhatóság engedélyével házasodhat. Egyéb mód nincsen.
2011. máj. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
16 évesen egyedül a saját(!) gyerekedet szeretnéd nevelni? fhúúú... Sok sikert ;)
2011. máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!