Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagykorúsítás menete milyen?...

A nagykorúsítás menete milyen? Valaki keresztül esett-e már rajta?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 23:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Nem értem! Alaphelyzetben nagykorúvá válik a személy a 18év betöltésekor.
2011. aug. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

(legkorábban) 16 évesen ha férjhez mész, akkor nagykorúsítanak. de ehhez különböző engedélyek kellenek.


ha csak nem valami nagyon nyomós indokod van rá, akkor egyelőre maradj gyerek, hidd el, jobb az.

2011. aug. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Ilyet még nem hallottam, de amint betölti valaki a 18-at, nagykorú lesz. Nem értem miért kéne hamarabb.
2011. aug. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagykorúsítás mint olyan önmagában nem létezik. Ha 16-18 év közötti vagy és házasságot kötsz -KIZÁRÓLAG Gyámhivatali engedéllyel lehetséges- akkor nagykorúnak számítasz, pl szavazhatsz, különköltözhetsz, DE nem vehetsz fel bankhitelt, illetve nem vásárolhatsz alkoholt, cigarettát.
2011. aug. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, van egy 2 éves kislányom. Anyám a gyámja és szeretném én nevelni. Sok mindenben anyám másképp gondolkodik mint én. Ő ad neki bort, én nem adnék, Ő kiabál vele, én nem szeretném. És még sorolhatnám... Hiába szólok, nem érdekli. Na meg mindig azt mondja, hogy az övé, senki másé... én szültem meg, én szenvedtem meg érte. nem ő.
2011. aug. 22. 09:01
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez így marad, amíg 18 nem leszel. Esetleg Gyámhivatalnál tehetsz feljelentést, hogy veszélyezteti a gyereket -elvégre bort nem kellene adni egy ekkorának... De nagykorúsítani nem fognak és a gyerek gondviselője sem lehetsz, csak 18 év felett. :S
2011. aug. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
akkor férjhez megyek. nekem tökmindegy... de nem teheti őt is tönkre. van barátom... csak még most kezdett el dolgozni. szeret is minket és ő nem iszik.
2011. aug. 22. 10:38
 8/14 A kérdező kommentje:
természetesen nemérdekből, szeretem a barátomat, csak nem akartam ennyire előre szaladni... de valahogy ki kell szakadni innen. és ha már úgyis akarja... akkor meg miért ne?
2011. aug. 22. 10:39
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Na az azért nem úgy megy, hogy hopp, férjhez mész... A Gyámhivatal vizsgálja, hogy lehet e. Van e pénzetek, munkátok, lakásotok, ahol élhettek. Pláne, hogy gyerek is van
2011. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon nincs nagykorusitás ha férjhez mész amihez szülői engedély kéne akkor sem leszel nagykorú.
2011. aug. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!