Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gondnokság alá vétel menete?...

Gondnokság alá vétel menete? Vagy pénzügyi felügyelet nagyszülő esetében?

Figyelt kérdés
Nagyanyám 80 éves, nem ismeri már a pénz értékét és már többször köttettek vele biztosításokat, nagy értékű megrendeléseket, amiket nehezen lehetett érvényteleníteni, vagy nekem került pénzemben kiváltani. Egészségileg rendben van, de egyre többször zavart. A gondnokság alá vételhez nem járul hozzá (hiszen szakértői véleményezéshez meg kell jelennie) és azt hiszi, hogy még mindig rafinált úrinő. Sajnos könnyen kicsalhatják a lakását és pénzét (ami nem más mint a havi nyugdíja). Rajtam kívül nincs más, de én 80 km-re lakok tőle. Hogyan lehetne a pénzügyeinek ellenőrzését átvenni, ha ő maga ezt nem akarja? Cél: Megóvni attól, hogy átverjék, edénykészletekért fizessen (400.000 FT!!!) vagy olyan szolgáltatásokért, amit megrendel, aláír, majd fizet. Ha bármi történne vele, sajnos az ingatlanjára és egyébb módon felhalmozott hitelt rajtam fogják bevasalni.
2011. aug. 28. 09:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak úgy, ha gondnokság alá veszik. Ehhez nem kell az ő beleegyezése -érdekes is lenne, ha egy öngondoskodásra értelmileg képtelen ember ebbe beleszólhatna. Indítsd el a Gyámhivatalnál a folyamatot.
2011. aug. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ennek én is utána néztem. Gondnokság alá vetethető, de maximum 50%-ig. (Nyugdíja 50%-a áll a rendelkezésemre, amiből a számláit be tudom fizetni, de a pénzügyi döntéseket ő maga továbbra is meghozhatja az ingatlana terhére.)

Ráadásul bírósági úton lehet megtenni, szakértők bevonásával. A nagyanyám pedig nem kötelezhető a bíróságon való megjelenésre, de a szakértői díj megfizetését mindenképp fizetnem kell. Sajnos rossz a rendszer. (Már voltam vele a gyámhatóságon, ahol informáltak a lehetőségekről...)

2011. aug. 28. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!