Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogy oldaná meg a dolgot?...

Ki hogy oldaná meg a dolgot? (szülinapom lesz, de. Többi lent! )

Figyelt kérdés

Tehát egy hónap múlva lesz a 25. születésnapom. Pont mostanában kezdtem el nézegetni egy fényképezőgépet (kb 45.000 Ft-ba kerül), amit én hülye elárultam a szüleimnek (már nagyon rég nem lakom velük). Erre anyu kitalálta, hogy de jó, megveszik nekem, úgyis valami nagy ajándékot szerettek volna venni nekem. A probléma az, hogy tudom, hogy anyuék a mai napig külön kasszán vannak, a megveszik nekem pedig az, hogy anyu a pici fizujából összespórolja, miközben apám őrizgeti bankszámlán a millióit. Így nem kell az ajándék, de már nem tudom mit csináljak velük. Megmondtam nekik, hogy ne vegyék meg, így nem kell. Anyu azzal jött, hogy mindig így volt, mindig csak a saját fizujából vett nekem ajándékot és most is így lesz. Mindezt úgy, hogy nemrég kijött nekik egy elég húzós (százezres nagyságrendű) gáz elszámolás, ami szerintem megint főképp anyu fizujából lesz kifizetve.


Most mi a francot csináljak velük? Hogy anyu se sértődjön meg?


2011. máj. 25. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmit. Szerintük ez így jó. Valószínű mindig is így éltek, máshogy el sem tudják képzelni. Én is ismerek ilyen családot, ahol a szülők külön kasszán vannak, ettől függetlenül nagyon szeretik egymást.
2011. máj. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a szülőkkel nem tudsz mit csinálni. Ha valamit akarnak adni, ugyis odaadják akármit mondasz. Én már rájöttem, hogy nem érdemes ellenkezni, bele kell törődni. :)) Ha nem lenne rá pénzük, biztos nem vennének drága ajándékot. Lehet, hogy már anyukád rég készült rá és tett félre pénzt.
2011. máj. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
válaszd a középutat: mondd meg anyudnak, hogy neked már az is nagy segítség lenne ha felesben EGYÜTT vásárolnátok meg... (gondolom már dolgozol, így éreznéd azt is hogy te is beletetted a magadét)...ha nem dolgozol, akkor találj olyat ami kevesebbe kerül és mondd azt neki, hogy most arra nagyobb szükséged lenne..
2011. máj. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Meg tudnám venni a gépet, ez nem probléma. Az eredeti terv az is volt, hogy megveszem magamnak. Csak szóltam nekik, hogy gépet fogok venni (nálunk nincs otthon senki soha, így mindig anyuékhoz kérem az ilyen kiszállított dolgokat, mert a nagyim át tudja venni). Erre kapott az alkalmon, hogy ha ezt szeretném ,akkor ez legyen az ajándék.
2011. máj. 25. 08:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha már kitalálta ezt, akokr nem nagyon fog akarni letenni róla.

Egyébként nálunk ugyanez a helyzet áll fenn, csak pont fordítva, anyukám a zsugoribb. Ciki, nem ciki, én azt szoktam csinálni ilyen esetben, hogy elkezdem mondani, mintha még kisgyerek lennék, hogy "anyúúúú, nézd milyen szép ezt/azt találtam, vedd meg nekem lécciiii". Ebben elég határozottan benne van, hogy azt akarom, hogy ő vegye meg nekem, ne apa, akinek mindig mínuszos a számlája.

Szerintem ez a dolog apukával is működhet, sőt elvileg őt még sokkal könnyebben meggyőzi a "pici lánya".

És amúgy szerintem a szülők időnként kimondottan szeretik azt, ha a huszonéves, harmincas gyerekük úgy viselkedik, mintha még kicsi lenne :)

2011. máj. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagy találj ki valami mást, ami olcsóbb, és mondd meg a mamádnak, hogy úgy gondolod, arra most nagyobb szükséged lenne. Kérd, hogy inkább azt vegye meg neked. Ha még hozzáteszed azt is, hogy azért nem akarod, hogy ő vegye meg a fényképezőt, mert félsz, hogy nem pontosan olyat vesz, amit szeretnél, vagy félsz, hogy az a gép (ha közelről megnézed) nem is olyan jófajta stb. Add értésére, hogy a gépet éppen ezért mindenképpen te szeretnéd megvenni, de előtte alaposan körbenézni.
2011. máj. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, akkor rendelnéd a fényképezőgépet. Ha esetleg tudsz vele várni még a szülinapod utánig, akkor mondhatod azt, hogy nincs raktáron, nem tudod megrendelni úgy, hogy odaérjen addig. Ezért inkább adjon mást ajándékba.

Vagy: mivel elég drága, kérd meg, hogy felesben (vagy valamilyen arányban) álljátok a számlát.

2011. máj. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha te magad is úgy érzed, hogy megsértődne anyud, ha lebeszélnéd a gépvásárlásról, akkor hagyd. Kénytelen leszel elfogadni.


Esetleg azzal trükközhetsz még MÍG MEG NEM VESZI, hogy elmeséled, hogy már mégsem akarsz olyan fotógépet, mert azóta mesélte egy kollégád, akinek pont ugyanilyen gépe van, hogy nem is olyan jó, mint amilyennek tűnik, vagy az interneten sokan szidják, stb. Szóval, hogy másfajta gépet akarsz és még nem tudod milyet, mert már teljesen elbizonytalanodtál... Csak ezzel vigyázz, nehogy akkor hozakodj elő ezzel, miután már megvette!


Amúgy oké ez a külön kassza, lehet van valami logikus okuk rá, ki tudja, lehet még te sem tudod. De azért legalább a gyerek ajándékát vehetnék közösen...


És hogy te is jobban érezd magad, anyudat meglephetnéd később valamikor, hogy titokban te rendezed a nagyobb összegű csekkjeinek befizetését. Bár egy szülőtől kitelik, hogy úgyis visszafizeti neked. Hát nem tudom mi lenne jó.

2011. máj. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy csak pótoljon bele, ne vegye meg egyedül. Vagy vegyen hozzá neked inkább kiegészítőt, memo kártyát, vagy egy olcsóbb állványt stb. Te meg megveszed magadnak. Olcsóbban megúszná és bővülne a fotós cuccod.
2011. máj. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!