Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindjárt itt a szülinapom, és...

Mindjárt itt a szülinapom, és nem tartok még sehol sem. A család néha piszkál, néha lenéz. Mihez kezdjek magammal?

Figyelt kérdés
Most lesz a 22. szülinapom pár nap múlva. Szinte semmi említésre méltó kapcsolatom nem volt még, pedig anno úgy képzeltem el magam, hogy 23-24 éves koromra már talán gyerekem is lesz. Nem dolgoztam még soha, pályakezdő munkanélküli vagyok. Már kezdem magam rosszul érezni, mert a korombeliek már annyi mindenen túl vannak, én meg...
2011. aug. 4. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Aki lenéz, leszarni, amúgy meg hova kell sietni? Valahol le van írva, hogy milyen korunkban miknek KELL megfelelni?

Mindenki éljen a saját tempójában.


Amúgy boldog szülinapot!

2011. aug. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én meg kiskoromban azt hittem, hogy 14 évesen lesz az első csókom és 16 évesen fogom elveszteni a szüzességem... Most, 21 évesen csak röhögni tudok már az egészen, eléggé tragikomikus :D
2011. aug. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

step by step.. a legfontosabb az lenne először, hogy találj munkát.

(Hasonlóan voltam én is, mikor annyi voltam, mint Te, azután egyszercsak úgy felgyorsultak az események, hogy néhány év múlva már a 3. gyereket tartottam a karomban:)

Nagyon intenzíven keress munkát- fogsz találni!

2011. aug. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van egy unokanővérem aki amikor a 30-at töltötte (és utána szinte minden évben) végigbőgte az egész napot, mert nem volt még semmi olyan az életében amire vágyott volna. Akkor éppen pasija sem volt, és gyereket is már régóta óta akart. Most 38 éves, és ezen a nyáron ment férjhez, gyereke még most sincs. Félek olyan leszek mint ő, és már most kezdem magam úgy érezni mint ő akkoriban... A család meg csak rátesz egy lapáttal mikor néha elszólják magukat, hogy "Xy már ennyi idős korában férjnél volt" Mondjuk azt nem teszik hozzá, hogy 28 évesen már elvált, mert az mellékes szerintük...
2011. aug. 4. 22:33
 5/11 anonim ***** válasza:
5%
én spec 16 évesn már dolgoztam,nem tudom te miért vagy ennyire.. hát hogy mondjam..élhetetlen már ne is haragudj. megértem h szarul érzed magad,mert még semmit se tettél le az asztalra. ideje felnőni,és elmenni melózni-bárhova és majd onnan ugrálhatsz ha van hová- és akkor jön a többi
2011. aug. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Miért lennék élhetetlen? :O

16 évesen nekem szerencsére nem kellett dolgoznom, tanultam. Leérettségiztem, aztán elvégeztem még egy sulit, lett nyelvvizsgám is. Engem a szüleim nem küldtek el dolgozni, ezért nem volt még munkahelyem eddig...

2011. aug. 4. 22:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Én aug. 11-én leszek 24 éves és csak nem régóta dolgozom (4 hónapja). Gimis koromban ugyanis egyrészt nem voltam rászorulva a munkára, másrészt egész nyáron utaztam (ha más nem a nagyszüleimhez, akik külföldön élnek).

Utána jött a főiskola, amivel év elején végeztem, de nem teljesen, mert még hiányzik két felsőfokú nyelvvizsga. Csak utána kapom meg a diplomát. A mostani munkahelyemet pedig ott is hagytam egy hete, mert szeretném gyorsan lezavarni a nyelvvizsgákat, befejezni a jogsit, meg kicsit sem voltak korrektek a munkáltatóim (de ez már más tészta).

A lényeg, hogy ennek ellenére nem gondolom, hogy le lennék maradva bármiről. Még előttem az élet, ahogy előtted is.

Komolyabb kapcsolatom nekem sem volt. Ez a része mondjuk már egyre inkább hiányzik és el is kezdtem tenni érte. Igyekszem nyitottabb lenni, jobban adok magamra (elkezdtem edzeni, diétázni), többet járok el itthonról.


Szerintem Te is tedd ezt és meglátod nemsokára úgyis megismersz valakit.

Gondolj arra, hogy hány olyan ember van, aki fiatalon megházasodik és 26-30 évesen már elvált? Szerintem sokkal rosszabb ez a verzió.

A másik pedig, hogy több olyan nő ismerősöm is van, akik 14-15 évesen már nagyban pasiztak, állandóan buliztak és a húszas éveikre már egy kiégett nő lett belőlük. Otthonülősek lettek, mókuskerékben élnek, szóval annyira nem irigylem őket.


Ne aggódj, eljön a Te időd is, csak tenni is kell érte!

Keress munkát, előbb-utóbb valamit úgyis találsz és mozdulj ki otthonról.

2011. aug. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Boldog Születésnapot!:D
2011. aug. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem sem küldtek el dolgozni,mégis elmentem 16 évesen,mert jól jött a plusz pénz,és barátnőim is lettek pl.
2011. aug. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

na pont ez az h a szüleid nem nyomtak h legyél önálló. én írtam h élhetetlen vagy,mert képzeld engem sem küldtek,magamtól mentem,mert jól jött a pénz. ÉS mellette leérettségiztem,lediplomáztam. lehet ám levelezőn is meló mellett. én a helyedben marhára nem lennék arra büszke h bezzeg anyámék 22 évesen is úgy kezelnek mint egy csecsemőt és meg se kell mozdulnom. sajnos rosszul neveltek,ezért nem vagy életrevaló.


ha ez zavar,kapd össze magad,ne élősködj a szüleid nyakán

2011. aug. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!