Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Könyörgök, valaki segítsen,...

Könyörgök, valaki segítsen, mielőtt felakasztom magam! Mi a baja az anyámnak?

Figyelt kérdés

Mindennap ugyanaz a műsor. Felkel, üvölt, megfenyeget engem, meg a nagyanyámat, hogy megöli magát, nem jön haza többet, stb., aztán elmegy dolgozni, este hazajön, és üvöltözik tovább. Apám 9 évvel ezelőtt meghalt, és anyám nagy adósságokat halmozott fel, amit a testvéremmel csak jobban 'segítettünk',mert ő azt mondta, ha nem fizetjük az esküvőjét,soha többet nem áll szóba velünk. Rokonaink nincsenek, akik segíthetnének. Sokan vannak ugyanilyen helyzetben, akkor az én anyámnak mi a baja? Azt tudom, hogy sohasem sikerült feldolgoznia apám halálát, de miért akarja az én életemet is tönkretenni azzal, hogy intézetbe juttat? Mert az lenne a sorsom, ha meghalna,tesóm sz.rik a fejemre, nagyanyám is, meg az összes ember, akihez vérségi úton közöm van. Én vagyok úgymond a család feketebáránya, mert pszichés bajaim vannak kb. 8 éves korom óta, és sose lett kezeltetve. Amikor lett, akkor meg már magántanulónak kellett mennem. Komolyan, egyre többet gondolkodom az öngyilkosságon. Barátaim nincsenek, az anyám folyamatosan zsarol, fenyeget, a többi rokonom meg sz.rik a fejemre. NEM BÍROM TOVÁBB EZT ÍGY!


17L


2011. máj. 25. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Keress valahol társaságot, ne is gondolj az öngyilkosságra!

Előtted az élet, ha kicsit idősebb leszel, mindent úgy alakíthatsz ahogy szeretnél. Felesleges lenne eldobnod a szép élet lehetőségét! Nem mindenki jött boldog családból azok közül akik felnőttként jól élnek.

Apának is sok gondja volt a szüleivel most mégis boldog, összetartó családja, kiegyensúlyozott élete van!

Ne hagyd el magad! A te korodban én is tanácstalannak és magányosnak éreztem magam. Ez egy ilyen időszak a legtöbb fiatal számára.

2011. máj. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Anyád valószínűleg azóta súlyos depressziós, mióta apád meghalt.

Próbáld meg valahogy rávenni, hogy menjetek el egy pszichiáterhez, ő írhat fel neki gyógyszereket. Ez is egy betegség, ami kezelés nélkül csak rosszabb lesz, és (sok ostoba ember hitével ellentétben) csak azért, mert meg akar gyógyulni, még nem fog sikerülni.


Ha neked is ilyen gondolataid vannak, egy közös konzultáció (családterápia pl.) nem fog ártani.

Mielőtt te is súlyos depressziós leszel.


Próbáld magadban tartani azzal a lelket, hogy még egy év, és nagykorú leszel, se intézetbe nem kerülhetsz, se máshová, és lassan le is koccolhatsz otthonról.

Gondolom, még tanulsz, de hamarosan ennek is vége. Vagy végre lesz kereseted, és elérhető közelségbe kerül egy albérlet (először könnyebb barátokkal összeköltözni, feleződik, harmadolódik a költsége), vagy mész kollégiumba, és csak hétvégente mész haza, ha nincs kedved, akkor nem muszáj azt sem.


Próbálj minél hamarabb, minél jobban önállósodni tőle.

2011. máj. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy barátnőm szeptember-október környékén fog felköltözni a fővárosba. Megtehetném, hogy vele együtt megyek, és elkezdek dolgozni pl. egy McDonald'sban. Úgy gondoltam, hogy mivel magántanuló lettem, és evvel elromlott minden (tehát most is 9.-es vagyok/lennék) elköltözöm, és egy számomra szimpatikus suliban esti tagozaton elvégzem, amit el kell. Utána jöhet esetleg a felsőoktatás, ha lesz rá lehetőségem. Vannak álmaim, meg minden, de most így, hogy innen képtelen vagyok kitörni, nehéz. Lehet, hogy tényleg össze kéne cuccolnom azzal a barátnővel.
2011. máj. 25. 11:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyád valószínüleg bekattant, mint Michael Douglas az "Összeomlás" c. filmben. Nézd meg, sok mindent megérthetsz.

Helyedben nagyanyádban bíznék. Akkor is ha most bunkó.

Te meg gondold végig, hogy érettségi után mit csinálj, ha kell menj átmeneti munkába , szobabérletbe.

Az öngyilkosságnak semmi értelme, mert aki él, csak azzal történhet valami, és szokott is.

A végén meg úgyis meghalsz, ez a tuti ami meglesz, nem kell siettetni.

2011. máj. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

írj privit, szívesen segítek neked, ha mást nem, találkozgatunk, addig sem leszel otthon.:) tölem meg a baba miatt fordultak el, mindenkinek más lett hirtelen a fontos. Így egész nap itthon vagyok, sok idöm van :)

23/N

2011. máj. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja és a magántanuló létet ne sajnáld, legalább megkímél azoktól az állatoktól akikkel jobb híján manapság feltöltik a középiskolákat, hogy meglegyen a fejkvóta és ne kelljen bezárni. Tisztelet a kivételnek, ami 20%.

Jó ötlet a felnőttek esti iskolája, két évig tart, normális faszik vannak ott, akár barátod is lehet, az érettségi meg olyan , hogy akárki bejön az utcáról az átviszi. Nézd meg, Than Károly Középiskola honlapját, menj el, beszélj a felnőttképzési igazgatóhelyettessel, normális, segítőkész.

Persze ha a füzetet sem tanulod meg, magától nem húzzák rád a vizsgát. No szóval listázzd a dolgaid, cselekedj megfontoltan de akkor bátran.

2011. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az anyád érzelmileg zsarol ezzel a kinyírom magam dologgal. Ha következőnek mondja válaszold azt h: LET'S DO IT!!
2011. máj. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ha nincs kivel megbeszélned a történteket, akkor írj privátot, segítek ha tudok.


Evvel kapcsolatban meg annyit hogy próbálj vele beszélni, próbálj meg rájönni hogy mivel lehetne lenyugtatni vagy boldogabbá tenni. Ja és ne húzd fel magad rajta.Tudom, könnyű mondani, és nem azt mondom hogy ne érdekeljen,de ha folyton idegeskedsz rajta az nem segít a helyzeten. Próbálj meg nyugodt maradni.

2011. máj. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!